Brzdové kotouče Brembo Xtra

Bezpečnost šampionů

 
Spolehlivost a atraktivní design
Nová řada brzdových kotoučů Brembo Xtra je charakteristický speciálními otvory, které v sobě kombinují estetický efekt s brilantní účinností a efektivním brzděním za každých podmínek. Řada kotoučů Brembo Xtra vyvinutá oddělením výzkumu a vývoje na základě spolupráce s výrobci automobilů a závodními týmy je charakterizována otvory na brzdném povrchu, které výrazně zlepšují účinnost brzdové soustavy. Sportovní vzhled Brembo Xtra, který je doplněn ochranným UV nátěrem, představuje kombinaci maximální spolehlivosti v otázkách životnosti, účinnosti a bezpečnosti.
Každému jeho vlastní Xtra!
K vytvoření výkonného a bezpečného výrobku již ve fázi návrhu technici společnosti Brembo zkoumali počet, velikost, tvar a umístění každého otvoru pro každý specifický brzdový kotouč z řady Xtra. Kotouče Brembo Xtra prošli všemi zkouškami na zkušebním zařízení s dynamometrem, jakož i na vozovce.

Kotouče Brembo Xtra se dodávají pro vozidla tříd kompaktní a střední třídy, kupé a SUV. Výsledkem je nejkomplexnější a nejaktuálnější řada sportovních brzdových kotoučů na trhu.
Xtra výkon
Čištění a regenerace destičky
Otvory mají brusný efekt, který očistí povrch destiček od nebezpečných usazenin materiálů, a zabraní tak usazování i nejjemnějších železných materiálů pocházejících z opotřebení kotouče na třecím povrchu brzdové destičky.
Brzdný výkon za mokra
Otvory brání tvorbě vodního filmu, který by se mohl vytvářet na brzdném povrchu. I při jízdě na kluzkém povrchu brzdová soustava reaguje účinně už při prvním brzdění.
Chlazení brzdové soustavy
Přítomnost otvorů způsobuje větší proudění vzduchu, výsledkem je zlepšený odvod tepla a zvýšená účinnost.
Rychlá reakce a menší zeslabení brzdného účinku
Záběr
Otvory v brzdovém kotouči zajišťují dobrý záběr a účinnou a rychlou reakci.

Zejména v úvodních fázích brzdění zajišťuje povrch s otvory optimální účinnost díky význačnému koeficientu tření.
Maximální tření i při vysokých teplotách
Při vysokých teplotách způsobuje spalování pryskyřic, které jsou součástí destičky, zeslabení brzdného účinku v důsledku snížení tření mezi destičkou a kotoučem.
Otvory umožňují rychlý odvod plynů a stabilní vlastnosti i při vysokých teplotách.
Pozor! Pro některé obzvláště náročné aplikace se na kotoučích Brembo Xtra namísto tradičních průchozích otvorů používají „jamky“, které vždy zaručují stejné výhody jako standardní otvory a poskytují kotouči větší odolnost vůči termo-mechanickému namáhání, kterému je vystaven během použití.
V jiných případech byly použity speciální materiály, aby se zlepšila schopnost tepelného rozptylu a mechanické odolnosti a zaručil se optimální výkon při maximální bezpečnosti
.
Stvořeni jeden pro druhého
Destičky Xtra jsou dokonalým spojením pro kotouče Max a Xtra.
Vylepšují jejich vynikající účinnost, zajišťují úplnou kontrolu nad brzděním a poskytují plné potěšení ze sportovní jízdy.

Speciální směs BRM X L01 se skládá z více než 30 různých komponentů a vyznačuje se vysokým koeficientem tření. To znamená, že brzdění bude rychlejší a stabilnější, a to při vysokých i nízkých teplotách. To vše při zajištění vyššího jízdního komfortu a vyšší přesnosti brzdového pedálu, aniž to mělo negativní vliv na jízdní výkon výrobku.
Pastiglie Xtra