Dvoudílné kotouče

Speciální řada pro vozidla vyšší třídy

Díly vyrobené na míru pomocí technického přístupu na míru a speciálních řešení.

Řada se skládá z kompozitních kotoučů (hliníkový náboj a brzdný povrch z litiny spojeny ocelovými čepy), plovoucích kotoučů (hliníkový náboj a brzdný povrch z litiny spojené blokovacími pouzdry) a odlévaných kotoučů (ocelový náboj a brzdný povrch z litiny odlity spolu). 

Díky těmto technologickým řešením zaručuje Brembo špičkový výkon i v extrémních podmínkách, větší odolnost brzdových kotoučů, optimální pohodlí při jízdě i snížení hmotnosti brzdové soustavy. Řada zahrnuje prémiové modely některých z nejvýznamnějších výrobců automobilů, jako jsou Audi, Mercedes a Bmw.
Plovoucí brzdové kotouče: to nejlepší z nejlepšího
Řada plovoucích brzdových kotoučů obsahuje 26 katalogových čísel přímo vytvořených společností Brembo z výroby OE. Řada zahrnuje nejexkluzivnější a nejvýkonnější aplikace, které vyžadují vysoce účinné brzdové soustavy, které mohou zaručit pouze zkušenosti společnosti Brembo na závodech.

Plovoucí brzdové kotouče mají hliníkový náboj, který zajišťuje výrazné snížení neodpružených hmot s pozitivním účinkem na pohodlí, ovladatelnost a spotřebu/emise. Na výkonu brzdové soustavy se podílí spojení náboje kotouče s brzdným povrchem ze speciální litiny pomocí upevňovacích pouzder. Tímto způsobem, když je tento typ brzdového kotouče vystaven tepelnému namáhání, umožňuje radiální rozšíření brzdného povrchu, čímž se zabrání trvalé deformaci a napětí.
Dischi flottanti
Dischi flottanti e composti
VÝZNAM HMOTNOSTI
Hliníkový náboj namísto litinového umožňuje snížení hmotnosti brzdového kotouče přibližně o 15% - 30%.
Ve srovnání s hmotností vozidla by se toto snížení mohlo jevit jako okrajové. Má však velmi důležitý vliv na spotřebu paliva, výkon a chování vozu, protože brzdový kotouč je součástí neodpružené hmotnosti vozidla.
 
V posledních letech je snížení hmotnosti vozidla a neodpružených hmot jedním z hlavních cílů výrobců automobilů, za účelem vyhovění potřebě většího snižování spotřeby paliva a emisí.
Brembo co-cast
Brembo odlévaný kotouč
Odlévaný kotouč je nejnovější kompozitní kotouč vyvinutý v rámci sortimentu Brembo Aftermarket. Používá se v nejnovějších prémiových aplikacích značky Mercedes - pro které je Brembo již výrobcem původního vybavení - a vyniká tím, že používá ocelový náboj a brzdný povrch z litiny s vysokým obsahem uhlíku, které jsou spojeny odléváním.

Tato technologie zajišťuje nejen vysokou účinnost brzdové soustavy, ale i snížení hmotnosti kotouče až o 15%, čímž zajišťuje snížení spotřeby a emisí a lepší jízdní vlastnosti.

Odlévaný kotouč Brembo je nejen skvěle zaměnitelný za původní kotouč,
ale prošel i nejpřísnějšími testy na zkušebním zařízení a je certifikován podle
normy ECE-R90.