Nowości

ASTON MARTIN VULCAN

19 kwietnia 2016

Brembo ujarzmia 800 koni w 24 egzemplarzach brytyjskiego supersamochodu.

W ciągu czterdziestu lat pracy przy wyścigach samochodowych Brembo zdobyło doświadczenie i wiedzę na temat materiałów hamulcowych z włókna węglowego, również w wersji węglowo-ceramicznej  do użytku drogowego.
Dzięki temu Brembo zostało dostawcą dla brytyjskiego supersamochodu Aston Martin Vulcan, przeznaczonego wyłącznie do użytku na torach.

Wszystkie 24 egzemplarze seryjnie wyposażone są w układ hamulcowy Brembo, złożony z: tarcz Brembo CCM-R o wymiarach 380 x 34 mm na osi przedniej i 360 x 32 mm na tylnej, zacisków Brembo Racing wykonanych z anodowanego aluminium, z 6 tłokami na osi przedniej i 4 na osi tylnej.
Tarcze Brembo CCM-R są zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalne osiągi w wyścigach samochodów Gran Turismo, gdzie wysokie rozproszenie energii połączone jest ze stabilnością siły hamowania

Tarcze Brembo CCM-R są 5-krotnie bardziej trwałe w stosunku do tarczy z żeliwa i lżejsze o 5 kg na każdym kole. Temperatury robocze są niższe, a tarcie wyższe, przy tej samej mieszance w klockach.