Dvojdielne kotúče

Špeciálny rad pre vozidlá vyššej triedy

Diely vyrobené na mieru pomocou technického prístupu na mieru a špeciálnych riešení.

Rad pozostáva z kompozitných kotúčov (hliníkový náboj a brzdný povrch z liatiny spojené oceľovými čapmi), plávajúcich kotúčov (hliníkový náboj a brzdný povrch z liatiny spojené zaisťovacími puzdrami) a odlievaných kotúčov (oceľový náboj a brzdný povrch z liatiny odliate spolu).

Vďaka týmto technologickým riešeniam zaručuje Brembo špičkovú účinnosť aj v extrémnych podmienkach, väčšiu odolnosť brzdových kotúčov, optimálny jazdný komfort ako aj zníženie hmotnosti brzdovej sústavy. Rad zahŕňa prémiové modely niektorých z najvýznamnejších výrobcov automobilov, ako sú Audi, Mercedes a BMW.
Plávajúce brzdové kotúče: to najlepšie z najlepšieho
Rad plávajúcich brzdových kotúčov obsahuje 26 katalógových čísel priamo vytvorených spoločnosťou Brembo z výroby OE. Rad zahŕňa najexkluzívnejšie a najnáročnejšie aplikácie, ktoré si vyžadujú vysoko účinné brzdové sústavy, ktoré môžu zaručiť iba skúsenosti spoločnosti Brembo v pretekoch.
Plávajúce brzdové kotúče majú hliníkový náboj, ktorý zaisťuje výrazné zníženie neodpružených hmôt s pozitívnym účinkom na pohodlie, ovládateľnosť a spotrebu/emisie. Na účinnosti brzdovej sústavy sa podieľa spojenie náboja kotúča s brzdným povrchom zo špeciálnej liatiny pomocou upevňovacích puzdier. Týmto spôsobom, keď je tento typ brzdového kotúča vystavený tepelnému namáhaniu, umožňuje radiálne rozšírenie brzdného povrchu, čím sa zabráni trvalej deformácii a napätiu.
Plávajúce brzdové kotúče: to najlepšie z najlepšieho
Dischi flottanti e composti
Význam hmotnosti
Hliníkový náboj namiesto liatinového umožňuje zníženie hmotnosti brzdového kotúča približne o 15 % – 30 %.
V porovnaní s hmotnosťou vozidla by sa toto zníženie mohlo javiť ako okrajové. Má však veľmi dôležitý vplyv na spotrebu paliva, výkon a správanie vozidla, pretože brzdový kotúč je súčasťou neodpruženej hmotnosti vozidla.
 
V posledných rokoch je zníženie hmotnosti vozidla a neodpružených hmôt jedným z hlavných cieľov výrobcov automobilov, aby vyhoveli potrebe väčšieho znižovania spotreby paliva a emisií.
Brembo co-cast
Brembo odlievaný kotúč
Odlievaný kotúč je najnovší kompozitný kotúč vyvinutý v rámci sortimentu Brembo Aftermarket. Používa sa v najnovších prémiových aplikáciách značky Mercedes – pre ktoré je Brembo už výrobcom pôvodného vybavenia – a vyniká tým, že používa oceľový náboj a brzdný povrch z liatiny s vysokým obsahom uhlíka, ktoré sú spojené odlievaním.
 
Táto technológia zaisťuje nielen vysokú účinnosť brzdovej sústavy, ale aj zníženie hmotnosti kotúča až o 15 %, čím zaisťuje zníženie spotreby a emisií a lepšie jazdné vlastnosti.
 
Odlievaný kotúč Brembo je nielen skvele zameniteľný za pôvodný kotúč, ale prešiel aj najprísnejšími testami na skúšobnom zariadení a je certifikovaný podľa normy ECE-R90.