Logo Brembo Upgrade

Tekerlekler

Yarış Arabası

Cluster OffRoad

Sağlamlığın, çeviklikle buluşması

Brembo grubunun en önemli varlıklarından biri de hem en üst dünya şampiyonalarında hem de yolda kullanılan motosikletler için tekerlek araştırma, tasarım ve geliştirme alanında lider Marchesini markasıdır. Brembo ile birlikte teknolojik inovasyon, malzeme araştırması ve imalat proseslerinde yapılan işbirliği, eşsiz özellikleri nedeniyle binlerce motor tutkunu tarafından aranılan, ikonik ürünleri beraberinde getirmiştir.

Özellikle SuperMotard ve Off-Road pistleri gibi zorlu şartlardaki kullanımlar için Marchesini, özel olarak uyarlanmış tekerlekler tasarlamıştır. SuperMotard dişli tekerlekleri yüksek sağlamlık, düşük ağırlık ve minimum eylemsizlik sunarken, dişli motokros tekerlekleri ise geleneksel dişli tekerleklerin mimarisini optimize etmek ve modernleştirmek için güçlü bir teknik içeriğe sahiptir. Devamlı araştırma ve deneye yönelik çalışmaların sonucu olan SuperMotard ve Off-Road tekerlekleri ile Marchesini, bir kez daha deneyim ve bilgilerini en zorlu gereksinimlere uyarlama kabiliyetini göstermiştir.
M10RR Kompe Motard
SuperMotard yarışmaları için özel olarak tasarlanan bu tek parça tekerlek, Marchesini’nin doğal ilerleme ve gelişim kapasitesini en iyi ifade eden ürünlerden biridir.

Genel dişli tekerleklere kıyasla M10RR, çok sayıda güçlü özelliğe sahiptir. Ağırlık ve dönme eylemsizliğindeki yaklaşık %15 oranındaki büyük azalma, motosikletin dönüşlerdeki kontrolünü büyük oranda arttırmakta ve jiroskopik etkideki azalma sayesinde de frenleme ve hızlanma mesafeleri azalmaktadır. Ayrıca iç lastiksiz teker kullanımı, ağırlıkta ek bir azalma sağlarken, aynı zamanda delinme riskini ortadan kaldırır.

Tekerleğin eğilme ve burulma sertliğindeki yaklaşık %100 artış, SuperMotard'a özgü dönemeçli yollarda sürüşü iyileştirmektedir.
 
Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Marchesini'nin yıllar boyunca AMA şampiyonasını elinde tutması ve Los Angeles X-Games'de zaferler elde etmesi çok doğaldır.
Marchesini M10RR siyah 10 ispitli motosiklet jantları
Gizlilik Politikası">