Logo Brembo Upgrade

Fren balataları

Yolda kullanım

Cluster Road

Maksimum sürtünme ve sıfır zayıflama

Fren balataları, fren sistemindeki en küçük yekpare parçalardır, ancak aynı zamanda baskıya en fazla maruz kalan parçalardan biridir, o nedenle doğru bileşeni seçmek, özellikle her defasında yüzlerce mil ve yılda on binlerce mil seyahat ettiğinizde hayati öneme sahiptir.
Motosikletlerini yolda da kullanan yarış pisti meraklıları için Brembo, en popüler süper-spor motosikletler için yeni Z10 balatayı geliştirmiştir. Bu ürün, özellikle rekabetçi fiyatından da anlaşılacağı üzere, ikonik Z03 ve Z04'e giriş seviyesindeki alternatif bileşiktir.
Yol kullanımı için motosiklet fren balatası
Kompozisyon
Sinterlenmiş malzemeden yapılmış olup, yapıştırıcısız bir sinterleme işlemiyle birlikte aglomerasyon (toplama) yapılmış özel bileşenleri içermektedir. Kullanılan bileşikler nedeniyle sürtünme katsayısı, halihazırda 50°C'de 0.7 üzerindedir ve 400°C sıcaklığına ulaşana kadar bu eşiğin altına düşmez.
İlk bileşene eklenen yağlayıcılar, yüksek disk sıcaklığında bile istikrarlı, yumuşak bir frenleme sağlar. Bu da fren zayıflamasını, yani frenleme verimliliği azalması ihtimalini azaltır. Aşındırıcılar da ayrıca diskleri temiz tutarak ve frenleme yüzeyi üzerindeki kalıntıları gidererek, sürtünme seviyelerini yüksek tutar.
 
 
Gizlilik Politikası">