Logo Brembo Upgrade

Fren ve debriyaj

ana silindirler

Cluster Road

Üstün tepki kabiliyeti için eşsiz, kontrol edilebilir frenleme gücü

Brembo, orijinal sistemin yerine geçmek ve daha da iyileştirmek üzere tasarlanmış geniş bir radyal ana silindir ve ayarlanabilir kol yelpazesi sunmaktadır. Brembo Racing ve UPGRADE fren ana silindirleri, üstün bir çalışma ve performans için en yeni prosedürler ve prosesler kullanılarak yapılmıştır. Brembo Racing ve UPGRADE fren ve debriyaj ana silindirlerinin iki versiyonu bulunmaktadır – Radyal ve Radyal RCS – her ikisi de, Japon ve Avrupa maksi-spor motosikletler, özel yapım motosikletler, Café Racer ve Off-Road motosikletler dahil olmak üzere çoğu popüler markaların tamamına uygulanabilmektedir.
 
 
Köken
Brembo radyal fren ana fren silindiri, her koşulda daha kontrol edilebilir frenleme gücü için daha yüksek tepki kabiliyetine sahiptir. Ortaya sürücü tarafından kola uygulanan güç ile frenleme tepkisi arasında mükemmel bir doğrusal ilerleme çıkmakta, bu da eşsiz ve taklit edilemez bir frenleme hissi sağlamaktadır. Alüminyum alaşım ana silindir gövdeleri, maksimum teknoloji ve performans elde etmek için CNC makinelerinde dövülür ve işlenir veya külçeden oyulur.
 
Yüzey finişi olarak normalde MotoGP ve Superbike için kullanılan oksitlemiş yüzey işlemesi tercih edilmiştir. Brembo radyal ana silindirleri, sürücünün özel çözüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere çeşitli piston çapları ve kol ofsetleri mevcuttur.
Kolların ayrıca en iyi sürüş hissi için STD ve katlanır versiyonları ile birlikte çeşitli uzunlukları mevcuttur.
Brembo RCS radyal ana fren silindiri
RCS Radyal
Yolda veya Yarışta, her zaman en iyi sürüş hissi
Brembo RCS radyal ana silindir ile, yol ve hava koşullarına, hassasiyetinize ve motosikletinizin hissine göre güçlü veya kademeli frenlemeyi tercih edebilirsiniz. Doğrudan MotoGP’de kullanılan versiyondan türetilen bu patentli ana silindirin yenilikçi ayar sistemi, aynı ana silindirin, en iddialı motosiklet sürücüleri için bile farklı kullanımlara uyarlanabilmesini sağlar. Özellikle MotoGP ve Superbike teknolojisini taşımak ve her yerdeki motosiklet meraklılarına sunmak üzere yapılan Brembo RCS radyal ana silindir, teknik içerik ve stil bakımından yüksek performanslı fren bileşenlerinin yeni öncüsüdür.
RCS sisteminin, kol ofsetini 18 veya 20 mm'ye değiştirmek ve sürücü ile motosiklet arasında ideal hissiyatı elde etmek için bir ayar sistemi bulunmaktadır. Ofseti değiştirmek suretiyle frenleme sistemi daha yüksek tepki kabiliyetine sahip ve daha hızlı (20 mm) ya da daha kademeli (18 mm) olabilmektedir. Konfigürasyon değişimi oldukça hızlıdır. Kam sistemi sayesinde (18 mm için kırmızı, 20 mm için siyah), ana silindir ofsetini ayarlamak üzere öndeki kılavuz kol üzerindeki ayar mekanizmasını 180° döndürmek için tek gereken bir tornavidadır. Bu sonuç, saf gücü değiştirmeyen farklı bir fren gücü dağılımıdır.

RCS ana silindirlerinin pistonu, contaları ve itme mili, neredeyse tüm MotoGP ve Suberbike şampiyonlarının kullandığı ana silindirlerle aynı olup, oldukça katı işleme toleransları ve mükemmel düzgünlükleri ile öne çıkmaktadır.
RCS radyal ana silindirin 19 mm ve 15 mm çaplı pistona sahip iki versiyonu bulunmaktadır. 19RCS'nin, 4-pistonlu, yüzmeyen ikiz disk sistemlerinde kullanılması gerekirken, 15RCS ise yüzer kaliperli 4-pistonlu kalipere sahip tek veya ikiz disk sistemlerinde kullanılabilmektedir. Ana fren silindirinin yolda kullanımı için fren lambasının açılabilmesi amacıyla özel bir mikro-anahtar bulunmaktadır.
RCS CORSA CORTA, evrim
RCS CORSA CORTA, sağladığı çok sayıda yeniliği, MotoGP’de kullanılan ana silindirlere uygulanan teknik çözümlerle birleştiren radyal ana silindir konseptini bir adım öteye taşıyan bir üründür. Sağladığı temel yenilik, fren kavrama noktasının konumunu ayarlama imkanı sağlamasıdır, böylelikle, ana silindirin üstünde bulunan bir vites kolu kullanılarak mükemmel bir sürüş hissi elde edilebilir.
Seçim anahtarı, bir kam vasıtasıyla üç farklı hissiyat ayarından birine ayarlanabilir:
NORMAL ayar - N harfiyle tanımlanan bu ayar, daha kademeli bir başlangıç aşaması sağlar ve şehir trafiğinde sürüş ya da düşük yol tutuşu koşulları için uygundur.
SPOR ayar - S harfiyle tanımlanan bu ayar, daha dinamik tepki ve daha spor bir sürüş için ilk aşamayı N ayarına kıyasla kısaltır.​​​​​​​
YARIŞ ayarı - R harfiyle tanımlanan bu ayar, başlangıç aşamasını MotoGP'de kullanılan ana silindirlerle aynı derecede, minimum düzeye kısaltır. Bu üçüncü ayar, yarış tipi sürüş şekli için idealdir.
Bir çift Brembo RCS CORSA CORTA ana fren silindiri
Red Dot Tasarım Ödülü 2019 logosu
Doğrudan sonuca ulaşmak için deneyim ve uzmanlık
Brembo 19RCS CORSA CORTA radyal ana silindir, yüksek tasarım kalitesi için Kırmızı Nokta (Red Dot) Ödülünü kazanmıştır: Ürün Tasarımı 2019.
Kırmızı Nokta (Red Dot) Ödülü: Ürün Tasarımı, dünyadaki en önemli tasarım yarışmalarından biridir. 55 ülkeden mühendisler ve imalatçılar, 2019 yılında 5,500'den fazla ürünle bu yarışmada yer aldı. Çeşitli geçmişlere sahip uluslararası uzman paneli, yılın en iyi projesini seçmek için 60 yıldır bir araya gelmektedir. Yıllar süren eleme işlemi boyunca ürünleri test ederler, tartışırlar ve nihayetinde sunulan projelerin tasarım kalitesine göre bir mutabakata varırlar. "İyi tasarım & inovasyon arayışı" sloganıyla paralel olarak, değerlendirmeleri inovasyon, işlevsellik, resmi kalite, uzun ömürlülük ve ergonomiyi de içeren kriterlere odaklıdır.
Brembo RCS CORSA CORTA ana fren silindirinin ayarlarını açıklayan şema
RCS CORSA CORTA RR
The Brembo RCS CORSA CORTA range is being expanded with the introduction of the RR - Race Replica available in two versions for brake and clutch. Carved from a billet, like the master cylinders used in MotoGP and SBK, the RCS Corsa Corta RR has been stylistically modified to make it lighter and even more similar to the racing versions. 
 
The hard black oxidised surface finish confers considerable wear resistance and smoothness to the components of the master cylinder body. The float and seals are the same as those used in MotoGP, like the bleeding and feeding system seats, which are inclined at an angle of more than 30° for easier bleeding of the master cylinder.
 
The lever shape has been modified and retains the key feature for which it is famous among enthusiasts of allowing the rider to adapt the position of the braking bite point to achieve the perfect riding feeling using a selector located on the top of the master cylinder. Three different feeling maps are available (Normal, Sport, Race).
 
The new RCS Corsa Corta RR features the newly introduced Brembo logo with smoother, more rounded shapes that appeal to the digital native generation.
 
The RCS Corsa Corta RR brake won the Red Dot 2023 award.
 
Application List available soon.
Explanatory diagram of the adjustments of the Brembo RCS CORSA CORTA brake master cylinder 
Gizlilik Politikası">