Logo Brembo Upgrade

Kaliperler

Hafif ve güzel

Cluster Road

Havalı görünüm ve günden güne sürüş keyfi

On yıllardır, caddede kullanımı yasal motosikletlere yönelik fren kaliperleri, şekil ve boyutlarındaki minimum farklarla hep aynı olmuşlardır. Yarışlardan elde edilen deneyim sayesinde Brembo, mevcut durumu değiştirmiştir: her zamankinden daha küçük kaliperler ile her şartta yüksek performans sağlayan karakteristik özellikler. Brembo UPGRADE kaliperlerinin diğer markalarla karıştırılması mümkün değildir, ancak bunun nedeni sadece büyük harflere sahip logosu değildir. Göz zevkine hitap etmesinin yanı sıra, her gün daha keyifli sürüş için de tasarlanmıştır. Biçim ve maddenin tek vücut olmuş halidir. Sadece istemeniz gereklidir.
Fren kaliperinin anahtar unsurları her zaman için hafiflik ve sağlamlık olmuştur, çünkü bu yaysız ağırlık, frenlemenin yanı sıra yön değişimini ve hızlanmayı da etkilemektedir. Bu değerlerin mükemmel birleşimi hiçbir zaman kolay olmadı, ancak Brembo bunu ve daha fazlasını yaptı.
Stylema Motosiklet fren kaliperi
Stylema kaliperler
Aynı sağlamlığa sahip önceki modellere kıyasla %9 daha hafif kaliper gövdesine ek olarak Stylema, zaman içinde eşsiz ve istikrarlı bir performans sağlar: ortalama sürtünme katsayısı, yeni malzemeden yapılan balata sayesinde %11 arttırılmıştır.
Merkez köprüdeki yenilikçi çıkıştan bağımsız olan çalışma biçimi, fren hidroliği sıcaklığını %10 düşürerek, verimliliğin zaman içinde değişmeden kalmasını sağlamaktadır. İşlevi sağlamanın yanı sıra, Stylema'nın stil sahibi özellikleri de süper-spor motosiklet serilerine uyumludur.
 
Alternatifler
Arttırılmış performans ve güvenlik de diğer alüminyum Brembo UPGRADE 4-pistonlu monoblok ön kaliperler tarafından garanti edilmektedir. Brembo'nun 50. yıl dönümü için çıkarılmış olmasına rağmen, 30 mm pistonlu M-50, aynı 34 mm pistonlarından dolayı biraz daha ağır olan M-4 gibi, bugün bile ağırlık ve sağlamlık bakımından sınıfının başında yer almaktadır.
GP Motosiklet fren kaliperi
GP kaliperler
Grand Prix seviyesi güç ve istikrarlı performans
Ama caddede kullanımı yasal bir motosiklet kullanıyor ve MotoGP hayalini kuruyorsanız, GP4-MS'yi kaçırmak gibi bir lüksünüz olamaz. Birinci sınıfta geliştirilen kaliperlerden ilham alınmış olup, yolda kullanıma yönelik kaliper kurallarını baştan yazmakta, neredeyse dünyanın en önemli yarışmalarında kullanılan kaliperlerin performansını yakalamaktadır.

GP4-MS
GP4-MS, MotoGP'de kullanılan Brembo kaliperleri gibi
topolojik optimizasyon kullanılarak tasarlanmıştır ve makinede işlenmiş monoblok alüminyum külçeden elde edilir.
Yüksek sıcaklık direnci, döküme göre daha yüksek olup, bu da daha yüksek performans anlamına gelmektedir.
 
GP4-MS ayrıca yarış kaliperleri ile aynı nikel yüzeyi paylaşmakta, ancak çift conta
kullanmaktadır (biri tane piston içinde, diğeri toz lastiği olarak), yani tipik yarış pisti kaliperleri gibi periyodik yenileme gerektirmemektedir. ​
 
 
GP4-RS, soğutma kanatlarıyla çevrili pistonlara sahip monoblok kaliper. 
 
GP4-RS
Standart sistemde büyük bir yükseltme için ayrıca GP4-RS'i tercih edebilirsiniz. Bu da monoblok olup, soğutma kanatlarıyla çevrili pistonlarıyla oldukça karmaşık bir döküm tekniği ile imal edilmiştir. Radyal GP4-RB ve GP4-RX kaliperleri ise her biri 4 pistonlu, tamamen alüminyum alaşımdan yapılmış gövdeye sahip iki parçadan oluşmaktadır. Arkada, her ikisi de külçeden yapılma iki parçaya ve 2x34 mm pistonlara sahip GP2-CR ve GP2-SS tavsiye ediyoruz. Her ikisi de iyi bir hafiflik ve sağlamlık kombinasyonu sunmaktadır.
 
GP4 -MS, yolda kullanım için monoblok kaliper
 
GP4-MS (kanatlı)
Yarış pistlerinden alınan ilhamla yolda kullanılmak üzere tasarlanan Brembo GP4-MS kaliper, alüminyum biyetten oyulan bir yapı ile monoblok teknolojisini bir araya getirir. Özel üretim prosesi, daha iyi mekanik özelliklere sahip olan daha güçlü malzemelerin ağır çalışma koşullarında bile kullanılmasına imkan sağlar. GP4-MS ürün yelpazesi, 100 mm tespit parçasını içeren yeni modelle genişletiliyor.
 
Ön kısımda bulunan şerit dört alüminyum pistonu kapsayarak sistemin esnemezliğini maksimuma çıkarır. Yapının bir diğer özelliği de, fren sisteminin ısı değişimi özelliğini ve soğutma etkisini geliştiren yeni havalandırma kanatlarıdır.
Başvuru Listesi yakında duyurulacaktır.
P4-40C Motosiklet fren kaliperi
GP4 -MotoGP, tüm ihtiyaçlara uyum sağlayan yol kaliperi
GP4-MOTOGP
Yarış pistlerinden alınan ilhamla yolda kullanılmak üzere tasarlanan GP4-MotoGP fren kaliperi, günümüzün motosikletlerinin ve en talepkar yarış tutkunlarının ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılar. Bu yeni monoblok kaliper, tıpkı MotoGP ve SBK’de profesyonel motosiklet sürücüleri tarafından kullanılan Brembo kaliperlerde olduğu gibi alüminyum biyetten oyulur, kanatlıdır, nikel kaplamalıdır ve yeni bir tasarıma sahiptir.
GP4-MotoGP kaliper, MotoGP’de geliştirilen teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır ve frenleme torkunu vites koluna uygulanan aynı miktardaki kuvvet ile artırmak üzere balataların diyagonal kayma hareketinden faydalanarak benzersiz bir performans sağlar.
Dış kabuktaki yeni havalandırma kanatlarına ve yeni yarış pistonlarına özel ilgi gösterilmiştir. Bu iki aksam, fren sistemindeki ısı değişimi özelliğini ve soğutma etkisini geliştirir. En az diğerleri kadar önemli olan bir diğer özellik ise, kalipere daha parlak ve daha pürüzsüz bir görünüm kazandıran nikel yüzey ile daha fazla geliştirilen en yeni Brembo GP4-MotoGP kaliperin göz alıcı tasarımıdır.
Başvuru Listesi yakında duyurulacaktır.
Eksenel kaliperler
Geleneksel, ama modası geçmiş değil
Eksenel kaliperlere sadık kalmayı tercih edenler için, dört farklı 30 ve 34 mm piston, kırmızı logonun yer aldığı anotlanmış siyah yüzey finişi ve 40 mm ofset ile öne çıkan bir klasik olarak P4-40C beğenilerine sunulmuştur.

P4-40C için bir alternatif, yine sinterlenmiş balatalara ve aynı sayıda pistonlara ve aynı boyutlara sahip P4-40R'dir. Diğer yandan P2-RS84 ve P2-CB84 arka için mevcut olup, döküm alüminyumdan her biri 34 mm iki pistonla ve 84 mm mesafeyle yapılmıştır.
Gizlilik Politikası">