Logo Brembo Upgrade

Kaliperler

Hafif ve güzel

Cluster Road

Havalı görünüm ve günden güne sürüş keyfi

On yıllardır, caddede kullanımı yasal motosikletlere yönelik fren kaliperleri, şekil ve boyutlarındaki minimum farklarla hep aynı olmuşlardır. Yarışlardan elde edilen deneyim sayesinde Brembo, mevcut durumu değiştirmiştir: her zamankinden daha küçük kaliperler ile her şartta yüksek performans sağlayan karakteristik özellikler. Brembo UPGRADE kaliperlerinin diğer markalarla karıştırılması mümkün değildir, ancak bunun nedeni sadece büyük harflere sahip logosu değildir. Göz zevkine hitap etmesinin yanı sıra, her gün daha keyifli sürüş için de tasarlanmıştır. Biçim ve maddenin tek vücut olmuş halidir. Sadece istemeniz gereklidir.
Fren kaliperinin anahtar unsurları her zaman için hafiflik ve sağlamlık olmuştur, çünkü bu yaysız ağırlık, frenlemenin yanı sıra yön değişimini ve hızlanmayı da etkilemektedir. Bu değerlerin mükemmel birleşimi hiçbir zaman kolay olmadı, ancak Brembo bunu ve daha fazlasını yaptı.
Stylema Motosiklet fren kaliperi
Stylema kaliperler
Aynı sağlamlığa sahip önceki modellere kıyasla %9 daha hafif kaliper gövdesine ek olarak Stylema, zaman içinde eşsiz ve istikrarlı bir performans sağlar: ortalama sürtünme katsayısı, yeni malzemeden yapılan balata sayesinde %11 arttırılmıştır.
Merkez köprüdeki yenilikçi çıkıştan bağımsız olan çalışma biçimi, fren hidroliği sıcaklığını %10 düşürerek, verimliliğin zaman içinde değişmeden kalmasını sağlamaktadır. İşlevi sağlamanın yanı sıra, Stylema'nın stil sahibi özellikleri de süper-spor motosiklet serilerine uyumludur.
 
Alternatifler
Arttırılmış performans ve güvenlik de diğer alüminyum Brembo UPGRADE 4-pistonlu monoblok ön kaliperler tarafından garanti edilmektedir. Brembo'nun 50. yıl dönümü için çıkarılmış olmasına rağmen, 30 mm pistonlu M-50, aynı 34 mm pistonlarından dolayı biraz daha ağır olan M-4 gibi, bugün bile ağırlık ve sağlamlık bakımından sınıfının başında yer almaktadır.
GP Motosiklet fren kaliperi
GP kaliperler
Grand Prix seviyesi güç ve istikrarlı performans
Ama caddede kullanımı yasal bir motosiklet kullanıyor ve MotoGP hayalini kuruyorsanız, GP4-MS'yi kaçırmak gibi bir lüksünüz olamaz. Birinci sınıfta geliştirilen kaliperlerden ilham alınmış olup, yolda kullanıma yönelik kaliper kurallarını baştan yazmakta, neredeyse dünyanın en önemli yarışmalarında kullanılan kaliperlerin performansını yakalamaktadır.

GP4-MS
GP4-MS, MotoGP'de kullanılan Brembo kaliperleri gibi
topolojik optimizasyon kullanılarak tasarlanmıştır ve makinede işlenmiş monoblok alüminyum külçeden elde edilir.
Yüksek sıcaklık direnci, döküme göre daha yüksek olup, bu da daha yüksek performans anlamına gelmektedir.
 
GP4-MS ayrıca yarış kaliperleri ile aynı nikel yüzeyi paylaşmakta, ancak çift conta
kullanmaktadır (biri tane piston içinde, diğeri toz lastiği olarak), yani tipik yarış pisti kaliperleri gibi periyodik yenileme gerektirmemektedir. ​
 
 
P4-40C Motosiklet fren kaliperi 
 
GP4-RS
Standart sistemde büyük bir yükseltme için ayrıca GP4-RS'i tercih edebilirsiniz. Bu da monoblok olup, soğutma kanatlarıyla çevrili pistonlarıyla oldukça karmaşık bir döküm tekniği ile imal edilmiştir. Radyal GP4-RB ve GP4-RX kaliperleri ise her biri 4 pistonlu, tamamen alüminyum alaşımdan yapılmış gövdeye sahip iki parçadan oluşmaktadır. Arkada, her ikisi de külçeden yapılma iki parçaya ve 2x34 mm pistonlara sahip GP2-CR ve GP2-SS tavsiye ediyoruz. Her ikisi de iyi bir hafiflik ve sağlamlık kombinasyonu sunmaktadır.
 
GP4-MS
 
GP4-MS (finned)
The Brembo GP4-MS caliper, born on the track for the road, brings together a structure carved from an aluminium billet and monobloc technology. The special process allows the use of stronger materials with better mechanical properties even under extreme operating conditions. The GP4-MS range is being expanded with a new version with 100 mm fixing.
 
The rib on the front section embraces four aluminium pistons, maximizing the rigidity of the system. A particularity is the introduction of ventilation fins on the outer casing to the benefit of better braking system heat exchange and improved cooling.
Application List available soon.
P4-40C Motorbike brake caliper
GP4-MOTOGP
GP4-MOTOGP
The GP4-MotoGP brake caliper, born from the track for the road, is perfectly suited to the needs of today's motorbikes and the most demanding track enthusiasts. 
Just like the Brembo calipers used by professional riders in MotoGP and SBK, this new monobloc caliper is carved from an aluminium billet, finned, with nickel-plating treatment and a new design. 
The GP4-MotoGP caliper is derived from the technology developed in MotoGP and exploits the diagonal sliding of the pads to boost braking torque with the same amount of force applied to the lever for unprecedented performance.
Particular attention was paid to the introduction of ventilation fins on the outer shell and new racing pistons, both of which improve heat exchange in the braking system and contribute to cooling. No less important is the eye-catching design of the most recent Brembo GP4-MotoGP caliper, further enhanced by a nickel surface finish that gives the caliper a brighter, smoother appearance.
Application List available soon.
Eksenel kaliperler
geleneksel, ama modası geçmiş değil
Eksenel kaliperlere sadık kalmayı tercih edenler için, dört farklı 30 ve 34 mm piston, kırmızı logonun yer aldığı anotlanmış siyah yüzey finişi ve 40 mm ofset ile öne çıkan bir klasik olarak P4-40C beğenilerine sunulmuştur.

P4-40C için bir alternatif, yine sinterlenmiş balatalara ve aynı sayıda pistonlara ve aynı boyutlara sahip P4-40R'dir. Diğer yandan P2-RS84 ve P2-CB84 arka için mevcut olup, döküm alüminyumdan her biri 34 mm iki pistonla ve 84 mm mesafeyle yapılmıştır.
Gizlilik Politikası">