Bakım kuralları

Minimum fren diski kalınlığı

Her türlü hasarı ve kırılmayı önlemek için fren diskinizin aşınma sınırını bilmeniz önemlidir. Bu değeri nasıl ölçersiniz?

Fren kaliperi bakımı: neden bu kadar önemlidir?

Ses çıkaran frenlerin nedeni her zaman kusurlu fren balataları ve diskleri değildir. Sorunu gidermek için genellikle uygun fren kaliperi bakımı yapmak yeterlidir: Nasıl olacağına bakalım.

Sıkma torkları

Fren sisteminin doğru çalışması, doğrudan tekerleklerin sıkma torkunun doğru olmasına bağlıdır.

Yönlü Fren Balataları

Brembo yönlü fren balataları frenleme sisteminin konforunu iyileştirmek için üretilmiştir, bu nedenle bu balataları yanlış tarafa takmak sistem performansını düşürebilir.

Yönlü fren diskleri

Brembo Xtra diskler yönlü değildir. Aracın diskin monte edildiği tarafından bağımsız olarak düzgün çalışacak ve aynı performans ile konforu sunacak şekilde tasarlandığından modelin tamamının zorunlu bir dönüş yönü yoktur.

Fren diski dengeleme

Satın aldığınız Brembo diskin üzerinde yaklaşık 2 mm derinlikte bir çentik görüyorsanız endişelenmeniz gerekmez, çünkü bu bir kusur değildir.

Gürültüler ve titreşimler

Titreşimler gibi frenleme sisteminden gelen cıyaklama sesleri oldukça sık duyulur ve bir kusurdan ya da yeni bileşenin düşük kaliteli olmasından kaynaklanmaz.

Montaj şemaları

İstediğiniz ürüne ait montaj belgelerini indirin ve ürünü düzgünce monte edip sökmek için gereken tüm talimatlara erişin.

İşaretler ve alıştırma

Çıkarılan balatalar ve fren diskleri önemli bir bilgi kaynağıdır: Bir veya daha fazla bileşenin (kaliperler, balatalar, rulmanlar) çalışmasıyla ilgili hataları belirlemek için frenleme yüzeylerinin durumunu, rengi ve yönü yakından incelemek her zaman önemlidir.

Gizlilik Politikası">