Logo Brembo Upgrade

Obręcze

Racing

Cluster OffRoad

Sztywność rymuje się ze zwrotnością

Jednym z najważniejszych graczy w grupie Brembo jest marka Marchesini, lider w dziedzinie badań, projektowania i produkcji kół do motorów, zarówno dla najbardziej prestiżowych światowych zawodów, jak i do użytku drogowego. Osiągnięte wspólnie z firmą Brembo synergie w zakresie innowacji technologicznych, badań nad materiałami i produkcją zaowocowały kultowymi produktami, o których marzą tysiące pasjonatów jazdy na motorze ze względu na ich unikalne cechy.

Do szczególnie wymagających zastosowań, takich jak jazda na torach SuperMotard i Off-Road, firma Marchesini zaprojektowała specjalnie przystosowane koła. Koła SuperMotard ze szprychami o wysokiej sztywności, niskiej masie i minimalnej bezwładności oraz koła do motocrossu, w których zastosowano wiele innowacji technicznych, których celem jest optymalizacja i modernizacja architektury tradycyjnych kół szprychowych. Dzięki kołom przeznaczonym do pojazdów SuperMotard i Off-Road, które stanowią rezultat nieustannych badań i ukierunkowania na eksperymenty, firma Marchesini po raz kolejny udowadnia, że potrafi dostosować swoje doświadczenie i wiedzę do najróżniejszych wymogów.
M10RR Kompe Motard
To monolityczne koło zaprojektowane specjalnie pod kątem wyścigów SuperMotard najlepiej wyraża typową dla firmy Marchesini zdolność do postępu i ewolucji.

W porównaniu do zwykłych kół szprychowych, M10RR ma kilka mocnych stron. Duża redukcja masy i bezwładności tocznej, wynosząca w obu przypadkach około 15%, znacznie poprawia zwrotność motoru na zakrętach, a dzięki zmniejszeniu efektu żyroskopowego skróceniu ulega droga hamowania i przyspieszania. Co więcej, zastosowanie opon bezdętkowych oznacza dalsze zmniejszenie masy i wyeliminowanie ryzyka przebicia opony.

Zwiększenie sztywności giętnej i skrętnej koła, rzędu 100%, umożliwia lepsze prowadzenie motoru na zakrętach typowych dla torów SuperMotard.

Wychodząc z tego założenia, marka Marchesini przez lata dominowała w mistrzostwach AMA i odnosiła zwycięstwa na zawodach X-Games w Los Angeles.
Obręcze do motorów Marchesini M10RR czarne 10-szprychowe
Polityka prywatności">