Logo Brembo Upgrade

Klocki hamulcowe

Racing

Cluster Racing

Maksymalne tarcie i zerowy efekt fadingu

Para klocków hamulcowych do motorów Z04 i Z03
Klocki hamulcowe są najmniejszym stałym elementem układu hamulcowego, ale jest to jeden z najbardziej obciążonych elementów układu hamulcowego, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej mieszanki, zwłaszcza w przypadku użytkowników przyzwyczajonych do pokonywania setek kilometrów za jednym razem i dziesiątek tysięcy rocznie.
Wykres osiągów klocków hamulcowych Z04
Klocki Z04
Klocki Brembo najczęściej stosowane na stalowych tarczach w World Superbike to klocki spiekane Z04: są one wykonane ze specjalnych mieszanek, połączonych ze sobą w procesie spiekania bezklejowego.

Są to oryginalne klocki fabryczne, dostępne również dla najbardziej popularnych modeli motorów supersportowych przeznaczonych do  jazdy po drogach. Dzięki zastosowanym składnikom współczynnik tarcia przekracza 0,8 już przy temperaturze 50°C i nie spada poniżej tej wartości progowej aż do 400°C.

Zastosowanie środków smarnych dodanych do kompozytu początkowego zapewnia stałe hamowanie bez szarpnięć, nawet przy wysokich temperaturach tarcz. Dzięki temu prawdopodobieństwo wystąpienia efektu fadingu, czyli utraty skuteczności hamowania, znacznie spada. Materiały ścierne przyczyniają się również do utrzymania wysokiego poziomu tarcia, utrzymując tarcze w czystości poprzez usuwanie osadów gromadzących się na powierzchni hamującej.
Wykres osiągów klocków hamulcowych Z03
Klocki Z03
Owocem doświadczenia firmy Brembo w świecie wyścigów są również dwie pozostałe klocki z materiału spiekanego. Model Z03 jest wariantem modelu Z04 i jest preferowany
przez najlepsze zespoły ścigające się w Mistrzostwach Świata Endurance ze względu na
niskie zużycie, łatwe docieranie i niezwykłą trwałość, idealnie sprawdzające się podczas wyścigów 8-, 12-, a nawet 24-godzinnych
.
Para klocków hamulcowych do motorów H38
Klocki H38
Z kolei do tylnego zacisku hamulcowego stosuje się klocki H38, które gwarantują doskonałe osiągi zarówno przy wysokich, jak i przy niskich temperaturach otoczenia. Również ten klocek wykazuje bardzo niewielką podatność zużycie i oferuje stałe osiągi aż do końca jego eksploatacji.

Dla miłośników jazdy po torze, którzy używają swoich motorów zarówno na torze jak i na drodze, firma Brembo opracowała nową mieszankę Z10, traktowaną jako poziom podstawowy w porównaniu do poprzednich klocków, tańszy i dostępny dla najbardziej popularnych motorów supersportowych.
Polityka prywatności">