Logo Brembo Upgrade

Obręcze

Racing

Cluster Racing

Innowacje i technologia

Jednym z najważniejszych graczy w grupie Brembo jest marka Marchesini, lider w dziedzinie badań, projektowania i produkcji kół do motorów, zarówno dla najbardziej prestiżowych światowych zawodów, jak i do użytku drogowego. Osiągnięte wspólnie z firmą Brembo synergie w zakresie innowacji technologicznych, badań nad materiałami i produkcją zaowocowały kultowymi produktami, o których marzą tysiące pasjonatów jazdy na motorze ze względu na ich unikalne cechy. ​​
Każdy motocyklista wie, jak ważne są lekkość i sztywność. Ta kombinacja w połączeniu z niepowtarzalnym stylem od zawsze wyróżnia markę Marchesini, czego dowodem jest obręcz M7RS Genesi, wykonana przy użyciu najnowocześniejszych metod projektowania, analizy strukturalnej i testowania.

Zastosowany materiał, wielokierunkowe kucie oraz wykorzystanie zoptymalizowanych form do ostatecznej geometrii koła zaowocowało powstaniem wyjątkowo lekkiej obręczy: obniżenie masy w porównaniu z oryginalnym wyposażeniem wynosi od 2,8 kg do 5,8 kg, w zależności od modelu motoru.

Ogromna różnica rzędu od 26 do 41 procent umożliwia znaczne zwiększenie przyspieszenia, skrócenie drogi hamowania i szybsze pokonywanie zakrętów. Wszystko to bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, gwarantowanego przez rygorystyczne kontrole i liczne testy przeprowadzane na każdym kole.

Za mniejszą kwotę można jednak nabyć obręcz M7RS Genesi, w której zastosowano kultowy wzór 7-szprychowy i zastępując magnez aluminium. Wielokierunkowe kucie i zastosowanie zoptymalizowanych matryc zapewnia w tym przypadku również oszczędność masy rzędu 16-33 procent.

Dla tych, którzy poszukują bardziej tradycyjnego rozwiązania konstrukcyjnego, a jednocześnie są zwolennikami kutego magnezu, dostępna jest obręcz M10RS. Zastosowanie 3 dodatkowych szprych powoduje minimalny wzrost masy, która jednak pozostaje niższa o 25-40% w porównaniu do obręczy montowanych fabrycznie.
Obręcze do motorów Marchesini M7RS Genesi czarne 7-szprychowe
Polityka prywatności">