Logo Brembo Upgrade

Klocki hamulcowe

Jazda drogowa

Cluster Road

Maksymalne tarcie i zerowy efekt fadingu

Klocki hamulcowe są najmniejszym stałym elementem układu hamulcowego, ale jest to jeden z najbardziej obciążonych elementów układu hamulcowego, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej mieszanki, zwłaszcza w przypadku użytkowników przyzwyczajonych do pokonywania setek kilometrów za jednym razem i dziesiątek tysięcy rocznie. 
Dla miłośników jazdy po torze, którzy używają swoich motorów również na drodze, firma Brembo opracowała nowe klocki hamulcowe Z10, dostępne dla najbardziej popularnych motorów supersportowych: ta alternatywa reprezentuje poziom podstawowy w porównaniu do kultowych Z03 i Z04, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wyjątkowo przystępnej cenie.
Klocki hamulcowe do motorów do jazdy drogowej
Skład
Są one realizowane z materiału spiekanego składającego się ze specjalnych kompozytów, połączonych ze sobą w procesie spiekania bezklejowego. Dzięki zastosowanym składnikom współczynnik tarcia przekracza 0,7 już przy temperaturze 50°C i nie spada poniżej tej wartości progowej aż do 400°C.
Zastosowanie środków smarnych dodanych do kompozytu początkowego zapewnia stałe hamowanie bez szarpnięć, nawet przy wysokich temperaturach tarcz. Dzięki temu prawdopodobieństwo wystąpienia efektu fadingu, czyli utraty skuteczności hamowania, znacznie spada. Materiały ścierne przyczyniają się również do utrzymania wysokiego poziomu tarcia, utrzymując tarcze w czystości poprzez usuwanie osadów gromadzących się na powierzchni hamującej.
 
 
Polityka prywatności">