Logo Brembo Upgrade

Pompy hamulcowe

i sprzęgłowe

Cluster Road

Niezrównana modulowalność zapewniająca maksymalną gotowość do działania

Firma Brembo oferuje szeroki zakres promieniowych pomp hamulcowych i regulowanych dźwigni, które pozwalają zastąpić i udoskonalić oryginalny układ. Pompy hamulcowe Brembo Racing i UPGRADE produkowane przy użyciu najnowocześniejszych procedur i metod obróbki, co gwarantuje doskonałe działanie i osiągi. Pompy hamulcowe i sprzęgłowe Brembo Racing i UPGRADE dostępne są w dwóch wersjach - Radial i Radial RCS - z łatwością można je stosować w większości popularnych motorów, od japońskich i europejskich motorów Maxi-sportowych do Custom, od Café Racer do Off-Road.
 
Początki
Promieniowa pompa hamulcowa Brembo zapewnia szybsze reagowanie i lepszą kontrolę hamowania w każdych warunkach użytkowania. W rezultacie uzyskano doskonałą liniowość pomiędzy siłą przyłożoną przez kierowcę do dźwigni a reakcją hamulców, co daje wyjątkowe i niepowtarzalne odczucia podczas hamowania. Korpus pompy ze stopu aluminium można uzyskać poprzez kucie, a następnie obróbkę na maszynach sterowanych numerycznie lub wykonanie w całości z kęsiska, aby uzyskać maksymalne parametry technologiczne i użytkowe.
 
Do wykończenia powierzchni stosuje się utlenianie normalnie stosowane w MotoGP i
Superbike. Promieniowe pompy hamulcowe Brembo są dostępne z tłokami o różnych średnicach i z różnymi rozstawami dźwigni, aby sprostać indywidualnym potrzebom kierowcy. Zawsze po to, by zapewnić maksymalne wyczucie, dźwignie są dostępne w wariancie STD i składanym o różnych długościach.
Pompa radialna RCS Brembo
Radiale RCS
Road czy Racing, zawsze najlepsze wrażenia
Promieniowa pompa hamulcowa Brembo RCS umożliwia wybór pomiędzy mocnym lub modulowanym hamowaniem, w zależności od warunków drogowych, pogody, wrażliwości i wyczucia z motorem. Dzięki innowacyjnemu systemowi regulacji ta opatentowana pompa hamulcowa, wywodząca się bezpośrednio z pompy używanej w wyścigach MotoGP, umożliwia dostosowanie tej samej pompy do różnych zastosowań nawet najbardziej wymagających motocyklistów. Stworzona z precyzyjnym zamiarem przekazania technologii MotoGP i Superbike szerokiej publiczności pasjonatów, radialna pompa hamulcowa Brembo RCS stanowi, pod względem zawartości technicznej i stylu, nową granicę w podzespołach hamulcowych charakteryzujących się wysokimi osiągnięciami.
System RCS składa się z regulatora, za pomocą którego można zmienić odległość środka dźwigni na 18 lub 20 mm, aby uzyskać idealne wyczucie między kierowcą a motorem. Poprzez zmianę rozstawu osi można sprawić, że układ hamulcowy będzie bardziej czuły i gotowy (20 mm) lub bardziej modulowalny (18 mm). Zmiana konfiguracji jest bardzo szybka: w przypadku systemu mimośrodowego (czerwony na 18 mm, czarny na 20 mm) wystarczy użyć śrubokręta, aby wyregulować odległość środkową pompy, obracając regulator znajdujący się z przodu dźwigni prowadzącej o 180°. Powoduje to inny rozkład siły hamowania, który nie zmienia czystej mocy.

Tłok, uszczelki i końcówka pomp RCS są takie same jak w pompach używanych przez prawie wszystkich zawodników MotoGP i Superbike, charakteryzujących się bardzo niskimi tolerancjami obróbczymi i doskonałą płynnością działania.
Promieniowa pompa hamulcowa RCS jest dostępna w dwóch wersjach: z tłokiem o średnicy 19 mm lub 15 mm. Model 19RCS musi być stosowany w 4-tłokowych, ale niepływających systemach dwutarczowych, natomiast model 15RCS może być stosowany w systemach jednotarczowych z zaciskami 4-tłokowymi lub w systemach dwutarczowych, ale z zaciskami pływającymi. Aby umożliwić korzystanie z pompy hamulcowej w warunkach drogowych, do włączania światła stopu (hamowania) służy specjalny mikroprzełącznik.
RCS CORSA CORTA, ewolucja
Pompa RCS CORSA CORTA stanowi ostateczną ewolucję koncepcji pompy radialnej, łącząc w sobie liczne innowacje z rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi w pompach używanych w wyścigach MotoGP. Główna nowość polega na możliwości dostosowania przez kierowcę położenia punktu zadziałania hamulca, „bite point”, do pożądanych odczuć z jazdy, za pomocą przełącznika wybierakowego umieszczonego w górnej części pompy hamulcowej, tym samym łatwo dostępnego.
Przełącznik wyboru, za pomocą urządzenia mimośrodowego, umożliwia wybór jednej z trzech dostępnych map wyczucia:
Mapa NORMAL - oznaczona literą N, zapewnia bardziej stopniową fazę początkową i dlatego nadaje się do jazdy miejskiej lub hamowania w warunkach słabej przyczepności.
Mapa SPORT - oznaczona literą S, skraca fazę początkową w porównaniu z ustawieniem N, dzięki czemu zapewnia bardziej dynamiczną reakcję i sportową jazdę.
Mapa RACE - oznaczona literą R, umożliwia dalsze skrócenie fazy początkowej do minimalnej wartości równej wartości pomp stosowanych w wyścigach MotoGP. Ta trzecia mapa jest dobrze dostosowana do bardzo dynamicznej jazdy.
Pary pomp Brembo RCS CORSA CORTA
Logo Red Dot Design Award 2019
Doświadczenie i wiedza specjalistyczna umożliwiające bezpośrednie przejście do sedna sprawy
Promieniowa pompa hamulcowa Brembo 19RCS CORSA CORTA otrzymuje nagrodę Red Dot Award za wysoką jakość wzornictwa: Product Design 2019. Nagroda Red Dot Award: Product Design to jeden z największych konkursów projektowych na świecie. W roku 2019 w konkursie wzięli udział projektanci i producenci z 55 krajów, prezentując ponad 5 500 produktów. Międzynarodowe jury, składające się z ekspertów z różnych dziedzin, spotyka się od ponad 60 lat, aby wybrać najlepsze projekty roku. Podczas kilkudniowego procesu selekcji testują oni produkty, omawiają je i ostatecznie podejmują decyzję na podstawie jakości rozwiązań projektowych zaprezentowanych produktów. Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji”, ich ocena skupia się na takich kryteriach, jak poziom innowacyjności, funkcjonalność, jakość formalna, trwałość i ergonomia.
Pompa radiale RCS Brembo
RCS CORSA CORTA RR
Brembo poszerza swoją gamę RCS CORSA CORTA, wprowadzając wersję RR — Race Replica, dostępną dla układów hamulcowego i sprzęgła. Podobnie jak pompy hamulcowe używane w wyścigach MotoGP i SBK, pompa RCS corsa corta RR została wykonana z litego kawałka materiału, ale zmieniono jej wygląd, co nadało jej lekkość i jeszcze bardziej upodobniło ją do wersji wyścigowych. 
 
Twarda, oksydowana na czarno powłoka zapewnia korpusowi pompy znaczną odporność na zużycie i płynność działania poszczególnych komponentów. Pływak i uszczelki są takie same jak te stosowane w MotoGP, podobnie jak gniazda układów odpowietrzania i zasilania, które — dzięki nachyleniu ich pod kątem ponad 30° — ułatwiają odprowadzanie powietrza z pompy.
 
Dźwignia o zmienionym kształcie zachowuje swoją charakterystykę, dzięki której zyskała rozgłos wśród pasjonatów. Motocyklista może bowiem dostosować punkt hamowania (jest to tzw. „bite point”) do pożądanego wyczucia jazdy, za pomocą selektora umieszczonego w górnej części pompy. Umożliwia on wybór pomiędzy trzema różnymi dostępnymi mapami „wyczucia” (Normal, Sport, Race).
 
Nowa pompa RCS corsa corta RR wyróżnia się nowym, niedawno wprowadzonym logo Brembo, o łagodniejszych i zaokrąglonych kształtach, które przemawiają do młodego, „cyfrowego”, pokolenia.
 
Pompa hamulcowa RCS corsa corta RR zdobyła nagrodę Red Dot 2023.
 
Lista wniosków dostępna wkrótce.
Schemat objaśniający regulacje pompy Brembo RCS CORSA CORTA 
Polityka prywatności">