Select your location
Select your location
Logo Brembo Upgrade

Pompy hamulcowe

i sprzęgłowe

Cluster Road

Niezrównana modulowalność zapewniająca maksymalną gotowość do działania

Firma Brembo oferuje szeroki zakres promieniowych pomp hamulcowych i regulowanych dźwigni, które pozwalają zastąpić i udoskonalić oryginalny układ. Pompy hamulcowe Brembo Racing i UPGRADE produkowane przy użyciu najnowocześniejszych procedur i metod obróbki, co gwarantuje doskonałe działanie i osiągi. Pompy hamulcowe i sprzęgłowe Brembo Racing i UPGRADE dostępne są w dwóch wersjach - Radial i Radial RCS - z łatwością można je stosować w większości popularnych motorów, od japońskich i europejskich motorów Maxi-sportowych do Custom, od Café Racer do Off-Road.
 
Początki
Promieniowa pompa hamulcowa Brembo zapewnia szybsze reagowanie i lepszą kontrolę hamowania w każdych warunkach użytkowania. W rezultacie uzyskano doskonałą liniowość pomiędzy siłą przyłożoną przez kierowcę do dźwigni a reakcją hamulców, co daje wyjątkowe i niepowtarzalne odczucia podczas hamowania. Korpus pompy ze stopu aluminium można uzyskać poprzez kucie, a następnie obróbkę na maszynach sterowanych numerycznie lub wykonanie w całości z kęsiska, aby uzyskać maksymalne parametry technologiczne i użytkowe.
 
Do wykończenia powierzchni stosuje się utlenianie normalnie stosowane w MotoGP i
Superbike. Promieniowe pompy hamulcowe Brembo są dostępne z tłokami o różnych średnicach i z różnymi rozstawami dźwigni, aby sprostać indywidualnym potrzebom kierowcy. Zawsze po to, by zapewnić maksymalne wyczucie, dźwignie są dostępne w wariancie STD i składanym o różnych długościach.
Pompy hamulcowe i sprzęgłowe
Radiale RCS
Road czy Racing, zawsze najlepsze wrażenia
Promieniowa pompa hamulcowa Brembo RCS umożliwia wybór pomiędzy mocnym lub modulowanym hamowaniem, w zależności od warunków drogowych, pogody, wrażliwości i wyczucia z motorem. Dzięki innowacyjnemu systemowi regulacji ta opatentowana pompa hamulcowa, wywodząca się bezpośrednio z pompy używanej w wyścigach MotoGP, umożliwia dostosowanie tej samej pompy do różnych zastosowań nawet najbardziej wymagających motocyklistów. Stworzona z precyzyjnym zamiarem przekazania technologii MotoGP i Superbike szerokiej publiczności pasjonatów, radialna pompa hamulcowa Brembo RCS stanowi, pod względem zawartości technicznej i stylu, nową granicę w podzespołach hamulcowych charakteryzujących się wysokimi osiągnięciami.
System RCS składa się z regulatora, za pomocą którego można zmienić odległość środka dźwigni na 18 lub 20 mm, aby uzyskać idealne wyczucie między kierowcą a motorem. Poprzez zmianę rozstawu osi można sprawić, że układ hamulcowy będzie bardziej czuły i gotowy (20 mm) lub bardziej modulowalny (18 mm). Zmiana konfiguracji jest bardzo szybka: w przypadku systemu mimośrodowego (czerwony na 18 mm, czarny na 20 mm) wystarczy użyć śrubokręta, aby wyregulować odległość środkową pompy, obracając regulator znajdujący się z przodu dźwigni prowadzącej o 180°. Powoduje to inny rozkład siły hamowania, który nie zmienia czystej mocy.

Tłok, uszczelki i końcówka pomp RCS są takie same jak w pompach używanych przez prawie wszystkich zawodników MotoGP i Superbike, charakteryzujących się bardzo niskimi tolerancjami obróbczymi i doskonałą płynnością działania.
Promieniowa pompa hamulcowa RCS jest dostępna w dwóch wersjach: z tłokiem o średnicy 19 mm lub 15 mm. Model 19RCS musi być stosowany w 4-tłokowych, ale niepływających systemach dwutarczowych, natomiast model 15RCS może być stosowany w systemach jednotarczowych z zaciskami 4-tłokowymi lub w systemach dwutarczowych, ale z zaciskami pływającymi. Aby umożliwić korzystanie z pompy hamulcowej w warunkach drogowych, do włączania światła stopu (hamowania) służy specjalny mikroprzełącznik.
RCS CORSA CORTA, ewolucja
Pompa RCS CORSA CORTA stanowi ostateczną ewolucję koncepcji pompy radialnej, łącząc w sobie liczne innowacje z rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi w pompach używanych w wyścigach MotoGP. Główna nowość polega na możliwości dostosowania przez kierowcę położenia punktu zadziałania hamulca, „bite point”, do pożądanych odczuć z jazdy, za pomocą przełącznika wybierakowego umieszczonego w górnej części pompy hamulcowej, tym samym łatwo dostępnego.
Przełącznik wyboru, za pomocą urządzenia mimośrodowego, umożliwia wybór jednej z trzech dostępnych map wyczucia:
Mapa NORMAL - oznaczona literą N, zapewnia bardziej stopniową fazę początkową i dlatego nadaje się do jazdy miejskiej lub hamowania w warunkach słabej przyczepności.
Mapa SPORT - oznaczona literą S, skraca fazę początkową w porównaniu z ustawieniem N, dzięki czemu zapewnia bardziej dynamiczną reakcję i sportową jazdę.
Mapa RACE - oznaczona literą R, umożliwia dalsze skrócenie fazy początkowej do minimalnej wartości równej wartości pomp stosowanych w wyścigach MotoGP. Ta trzecia mapa jest dobrze dostosowana do bardzo dynamicznej jazdy.
Pompy hamulcowe i sprzęgłowePompy hamulcowe i sprzęgłowe
Pompy hamulcowe i sprzęgłowe
Doświadczenie i wiedza specjalistyczna umożliwiające bezpośrednie przejście do sedna sprawy
Promieniowa pompa hamulcowa Brembo 19RCS CORSA CORTA otrzymuje nagrodę Red Dot Award za wysoką jakość wzornictwa: Product Design 2019.
Nagroda Red Dot Award: Product Design to jeden z największych konkursów projektowych na świecie. W roku 2019 w konkursie wzięli udział projektanci i producenci z 55 krajów, prezentując ponad 5 500 produktów. Międzynarodowe jury, składające się z ekspertów z różnych dziedzin, spotyka się od ponad 60 lat, aby wybrać najlepsze projekty roku. Podczas kilkudniowego procesu selekcji testują oni produkty, omawiają je i ostatecznie podejmują decyzję na podstawie jakości rozwiązań projektowych zaprezentowanych produktów. Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji”, ich ocena skupia się na takich kryteriach, jak poziom innowacyjności, funkcjonalność, jakość formalna, trwałość i ergonomia.