Logo Brembo Upgrade

Zaciski hamulcowe

Lekkość i design

Cluster Road

Estetyka i codzienna przyjemność z jazdy

Przez całe dziesięciolecia zaciski hamulcowe w motorach do jazdy drogowej były takie same, z minimalnymi różnicami w kształcie i rozmiarze. Firma Brembo odważyła się obalić status quo, dzięki know-how zdobytemu w wyścigach: coraz mniejsze zaciski, o charakterystycznych cechach, ale zapewniające doskonałe osiągi. Zacisków Brembo UPGRADE nie można pomylić z zaciskami innych marek i to nie tylko ze względu na logo zapisane wielkimi literami. W rzeczywistości ich projekt ma na celu zaspokojenie potrzeb estetycznych, ale również zwiększenie codziennej przyjemności z jazdy: forma i treść mogą iść ze sobą w parze, wystarczy tego chcieć.
Kluczowymi elementami zacisku hamulcowego zawsze były lekkość i sztywność, ponieważ jest to masa nieresorowana, która ma wpływ na hamowanie, ale także na zmianę kierunku jazdy i przyspieszenie. Połączenie tych wartości w optymalny sposób nigdy nie jest łatwe, ale firmie Brembo się to udało i poszła jeszcze dalej.
Zacisk hamulcowy Stylema do motorów
Zacisk Stylema
Zacisk hamulcowy Stylema, oprócz tego, że jest o 9% lżejszy od poprzednich modeli o tej samej sztywności, zapewnia również bezkonkurencyjne i niezmienne w czasie osiągi: dzięki zastosowaniu klocków hamulcowych wykonanych z nowego materiału średni współczynnik tarcia wzrósł o 11 procent.
Dzięki analizie kształtów, widocznej w innowacyjnym otworze w środkowym moście, temperatura płynu hamulcowego spada nawet o 10%, co gwarantuje jego niezmienną skuteczność mimo upływu czasu. Oprócz funkcjonalności Stylema wyróżnia się stylistyką nawiązującą do motorów supersportowych.

Alternatywy
Poprawę osiągów i bezpieczeństwa gwarantują również inne 4-tłokowe przednie monoblokowe aluminiowe zaciski Brembo UPGRADE: mimo, że powstały z okazji 50-lecia firmy Brembo, M-50 z tłokami o średnicy 30 mm nadal plasuje się na szczycie w swojej kategorii pod względem masy i sztywności, podobnie jak M-4, który waży nieco więcej, ponieważ zastosowano w nim tłoki o średnicy 34 mm.
Zacisk hamulcowy GP do motorów
Zaciski hamulcowe GP
Moc godna GP i stałe osiągi
Jeżeli natomiast jesteś jednym z tych, którzy mimo posiadania motoru do jazdy drogowej marzą o MotoGP, nie możesz przegapić zacisku GP4-MS: zainspirowany zaciskiem opracowanym w najwyższej klasie, ponownie wytycza on reguły dotyczące zacisków do użytku drogowego, zbliżając się pod względem osiągów do zacisków używanych w najważniejszych zawodach na całym świecie.

GP4-MS
Podobnie jak zaciski Brembo używane w MotoGP, GP4-MS został zaprojektowany
poprzez optymalizację topologiczną i został  wyprodukowany z monobloku
aluminium obrabianego z kęsiska: w porównaniu z odlewem, odporność
na wysokie temperatury jest większa, a co za tym idzie, wzrastają również osiągi.
 
Podobnie jak w przypadku zacisków stosowanych w zawodach GP4-MS posiada niklowane wykończenie powierzchni, a zastosowanie podwójnego uszczelnienia, jednego wewnątrz tłoka i drugiego jako osłony przeciwpyłowej, eliminuje konieczność okresowych przeglądów, jak to ma miejsce w przypadku zacisków stosowanych na torach wyścigowych. ​
Zacisk hamulcowy P4-40C do motorów
GP4-RS
Aby znacznie udoskonalić standardowy system, można skorzystać z GP4-RS, kolejnego rozwiązania monoblokowego, wykonanego przy użyciu bardzo złożonej techniki odlewania i wyposażonego w płetwy wokół tłoków. Natomiast radialne zaciski GP4-RB i GP4-RX, każdy z 4 tłokami, są dwuczęściowe i posiadają korpus wykonany ze stopu aluminium. Do układu tylnego polecamy GP2-CR i GP2-SS, oba dwuczęściowe, wykonane z kęsisk i wyposażone w 2 dwa tłoki 34 mm: oba oferują dobre połączenie lekkości i sztywności.
Zaciski osiowe: tradycyjne, ale nie przestarzałe
Ci, którzy wolą pozostać wierni zaciskom osiowym, będą mogli zaspokoić swoje gusta
zaciskiem P4-40C: ten klasyczny zacisk charakteryzuje się 4 zróżnicowanymi tłokami o średnicy 30 i 34 mm, czarnym wykończeniem anodowym z czerwonym logo i rozstawem osi 40 mm.
Alternatywą dla modelu P4-40C jest model P4-40R, również z klockami spiekanymi oraz taką samą liczbą i rozmiarem tłoków. Z tyłu natomiast znajdują się P2-RS84 i P2-CB84 wykonane z odlewu aluminiowego, z dwoma głowicami tłoków 34 mm i rozstawem osi 84 mm.
Polityka prywatności">