Logo Brembo Upgrade

Zaciski hamulcowe

Lekkość i design

Cluster Road

Estetyka i codzienna przyjemność z jazdy

Przez całe dziesięciolecia zaciski hamulcowe w motorach do jazdy drogowej były takie same, z minimalnymi różnicami w kształcie i rozmiarze. Firma Brembo odważyła się obalić status quo, dzięki know-how zdobytemu w wyścigach: coraz mniejsze zaciski, o charakterystycznych cechach, ale zapewniające doskonałe osiągi. Zacisków Brembo UPGRADE nie można pomylić z zaciskami innych marek i to nie tylko ze względu na logo zapisane wielkimi literami. W rzeczywistości ich projekt ma na celu zaspokojenie potrzeb estetycznych, ale również zwiększenie codziennej przyjemności z jazdy: forma i treść mogą iść ze sobą w parze, wystarczy tego chcieć.
Kluczowymi elementami zacisku hamulcowego zawsze były lekkość i sztywność, ponieważ jest to masa nieresorowana, która ma wpływ na hamowanie, ale także na zmianę kierunku jazdy i przyspieszenie. Połączenie tych wartości w optymalny sposób nigdy nie jest łatwe, ale firmie Brembo się to udało i poszła jeszcze dalej.
Zacisk hamulcowy Stylema do motorów
Zacisk Stylema
Zacisk hamulcowy Stylema, oprócz tego, że jest o 9% lżejszy od poprzednich modeli o tej samej sztywności, zapewnia również bezkonkurencyjne i niezmienne w czasie osiągi: dzięki zastosowaniu klocków hamulcowych wykonanych z nowego materiału średni współczynnik tarcia wzrósł o 11 procent.
Dzięki analizie kształtów, widocznej w innowacyjnym otworze w środkowym moście, temperatura płynu hamulcowego spada nawet o 10%, co gwarantuje jego niezmienną skuteczność mimo upływu czasu. Oprócz funkcjonalności Stylema wyróżnia się stylistyką nawiązującą do motorów supersportowych.

Alternatywy
Poprawę osiągów i bezpieczeństwa gwarantują również inne 4-tłokowe przednie monoblokowe aluminiowe zaciski Brembo UPGRADE: mimo, że powstały z okazji 50-lecia firmy Brembo, M-50 z tłokami o średnicy 30 mm nadal plasuje się na szczycie w swojej kategorii pod względem masy i sztywności, podobnie jak M-4, który waży nieco więcej, ponieważ zastosowano w nim tłoki o średnicy 34 mm.
Zacisk hamulcowy GP do motorów
Zaciski hamulcowe GP
Moc godna GP i stałe osiągi
Jeżeli natomiast jesteś jednym z tych, którzy mimo posiadania motoru do jazdy drogowej marzą o MotoGP, nie możesz przegapić zacisku GP4-MS: zainspirowany zaciskiem opracowanym w najwyższej klasie, ponownie wytycza on reguły dotyczące zacisków do użytku drogowego, zbliżając się pod względem osiągów do zacisków używanych w najważniejszych zawodach na całym świecie.

GP4-MS
Podobnie jak zaciski Brembo używane w MotoGP, GP4-MS został zaprojektowany
poprzez optymalizację topologiczną i został  wyprodukowany z monobloku
aluminium obrabianego z kęsiska: w porównaniu z odlewem, odporność
na wysokie temperatury jest większa, a co za tym idzie, wzrastają również osiągi.
 
Podobnie jak w przypadku zacisków stosowanych w zawodach GP4-MS posiada niklowane wykończenie powierzchni, a zastosowanie podwójnego uszczelnienia, jednego wewnątrz tłoka i drugiego jako osłony przeciwpyłowej, eliminuje konieczność okresowych przeglądów, jak to ma miejsce w przypadku zacisków stosowanych na torach wyścigowych. ​
 
 
GP4-RS
 
GP4-RS
Aby znacznie udoskonalić standardowy system, można skorzystać z GP4-RS, kolejnego rozwiązania monoblokowego, wykonanego przy użyciu bardzo złożonej techniki odlewania i wyposażonego w płetwy wokół tłoków. Natomiast radialne zaciski GP4-RB i GP4-RX, każdy z 4 tłokami, są dwuczęściowe i posiadają korpus wykonany ze stopu aluminium. Do układu tylnego polecamy GP2-CR i GP2-SS, oba dwuczęściowe, wykonane z kęsisk i wyposażone w 2 dwa tłoki 34 mm: oba oferują dobre połączenie lekkości i sztywności.
 
Zacisk GP4-MS (z żebrowaniem)
 
Zacisk GP4-MS (z żebrowaniem)
GP4-MS marki Brembo to wywodzący się z toru wyścigowego, ale przeznaczony do użytku drogowego zacisk hamulcowy, który wykonano z litego kawałka aluminium w połączeniu z technologią monoblokową. Taka specyficzna obróbka pozwoliła na zastosowanie materiałów o lepszych właściwościach mechanicznych i większej wytrzymałości nawet w ekstremalnych warunkach eksploatacji. GP4-MS wzbogaca swoją gamę, wprowadzając nową wersję zacisku z mocowaniem 100 mm.
Pod żebrowaniem w przedniej części znajdują się 4 aluminiowe tłoczki, a konstrukcja taka gwarantuje maksymalną sztywność całego układu. Możliwość wprowadzenia żeber wentylacyjnych na zewnętrznym korpusie była szczególnie ważna, bowiem poprawiają one wymianę ciepła układu hamulcowego, zapewniając jego chłodzenie.
Lista wniosków dostępna wkrótce.
 
Zacisk hamulcowy P4-40C do motorów
GP4-RS
GP4-MotoGP to zacisk hamulcowy wywodzący się z toru wyścigowego, ale przeznaczony do użytku drogowego, który zdołano idealnie dopasować do potrzeb obecnych motocykli i najbardziej wymagających pasjonatów ścigania się na torach wyścigowych. 
Podobnie jak zaciski Brembo używane przez zawodowych motocyklistów w MotoGP czy SBK, ten nowy zacisk monoblokowy jest wykonany z litego kawałka aluminium i charakteryzuje się żebrowaniem, niklowanym wykończeniem powierzchni oraz nową konstrukcją. 
 
Zacisk GP4-MotoGP wywodzi się z technologii opracowanej w MotoGP, a zastosowano w nim ukośny sposób przesuwania klocków, co ma wzmocnić siłę hamowania pomimo jednakowej siły przykładanej do dźwigni i gwarantować niespotykaną dotąd efektywność.
Szczególną uwagę zwrócono na wprowadzenie żeber wentylacyjnych na zewnętrznej obudowie i nowych, „wyścigowych” tłoczków, które poprawiają wymianę ciepła w układzie hamulcowym, zapewniając jego chłodzenie. Nie mniej ważny jest atrakcyjny design najnowszego zacisku GP4-MotoGP marki Brembo, który dodatkowo podkreśla niklowane wykończenie powierzchni, nadające zaciskom jaśniejszy, gładszy wygląd.
Lista wniosków dostępna wkrótce.
 
Zaciski osiowe
Tradycyjne, ale nie przestarzałe
Ci, którzy wolą pozostać wierni zaciskom osiowym, będą mogli zaspokoić swoje gusta
zaciskiem P4-40C: ten klasyczny zacisk charakteryzuje się 4 zróżnicowanymi tłokami o średnicy 30 i 34 mm, czarnym wykończeniem anodowym z czerwonym logo i rozstawem osi 40 mm.
 
Alternatywą dla modelu P4-40C jest model P4-40R, również z klockami spiekanymi oraz taką samą liczbą i rozmiarem tłoków. Z tyłu natomiast znajdują się P2-RS84 i P2-CB84 wykonane z odlewu aluminiowego, z dwoma głowicami tłoków 34 mm i rozstawem osi 84 mm.
 
Polityka prywatności">