18 października 2018

2008-2018: klocek hamulcowy Brembo kończy 10 lat

Rocznica pojawienia się pierwszego klocka hamulcowego Brembo na rynku Aftermarket wyznacza dziesięć lat ewolucji... w stronę największych entuzjastów motoryzacji!

Wielkie historie tworzy się w tandemie. W tym roku Brembo obchodzi 10. rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego klocka hamulcowego sprzedawanego na rynku Aftermarket. Tę okazję dedykujemy wszystkim swoim klientom i wspólnej pasji do motoryzacji. Prace w tych latach nie polegały wyłącznie na wysiłku włożonym w badania i rozwój: aby zwiększyć różnorodność oferty, liczbę krajów, w których prowadzona jest dystrybucja i obroty, niezbędna jest konfrontacja z tymi, którzy na co dzień korzystają z wyników pracy Brembo. Opierając się na relacji wzajemnego zaufania firma w 2008 roku poszerzyła gamę produktów przeznaczonych na rynek wtórny o pierwsze klocki hamulcowe, a zaufanie nadal towarzyszy każdemu jej działaniu.
 
 
2008: powstaje pierwszy klocek hamulcowy Brembo

Trwały związek opiera się na fundamentalnej zasadzie: aby dostać trzeba dać. Dlatego też dziesięć lat temu Brembo podjęło decyzję, że na rynku Aftermarket pojawi się nowy produkt, który uzupełni tradycyjną ofertę tarcz hamulcowych - pierwszy klocek hamulcowy Brembo. Dzięki renomie marki i sieci klientów zbudowanej w poprzednich latach, reakcja rynku przekroczyła oczekiwania, dając impuls do rozwoju, który nadal cechuje działalność Brembo. Wzrost skali działalności umożliwił zwiększenie produkcji i dystrybucji tarcz oraz klocków hamulcowych na nowych rynkach, co z roku na rok przyczyniało się do coraz większej ekspansji i zdecydowało o ich obecności w ponad osiemdziesięciu krajach na świecie. Dziesięć lat rozwoju bez hamulców (ale tylko metaforycznie!), podczas których Brembo kontynuowało aktualizację swojej gamy, ewoluując od producenta tarcz do wszechstronnego specjalisty w zakresie układu hamulcowego. Klocki, tarcze z wykończeniem w technologii UV, bębny, sportowe i dwuczęściowe tarcze hamulcowe, szczęki, cylinderki, a także podzespoły hydrauliczne, smary oraz płyny hamulcowe. Każdy podzespół jest idealnie dopasowany do innych elementów układu hamulcowego, dając klientom możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału produktów Brembo. Aby sprostać potrzebom coraz bardziej wymagających kierowców, Brembo poszukiwało innowacyjnych rozwiązań, opierając się na jakości rozwoju i wprowadzaniu nowinek technologicznych.
 
Rośnie gama produktów, biznes i... Pasja

Nie tylko różnorodność oferty zmieniła się w ciągu tych dziesięciu lat. Razem z Brembo wzrosły również umiejętności i pasja kierowców do wszystkiego, co związane jest ze światem na kołach. Brembo zdało sobie sprawę, że aby umacniać relacje oparte na zaufaniu, należy zadbać jednocześnie o jakość, bezpieczeństwo, komfort oraz wydajność. Z tego powodu rozpoczęto poszukiwanie tzw. „czynnika X”, starając się włożyć w produkt to, co najlepszego udało się uzyskać przez lata doścwiadczeń. Pierwsze kroki w tym segmencie postawiono wraz z wprowadzeniem na początku lat 2000 tarczy nacinanej Brembo Max i w 2016 roku tarczy nawiercanej Brembo Xtra: dwóch produktów zaprojektowanych dla kierowcy uwielbiającego sportową jazdę, dbającego o osiągi własnego samochodu, ale jednocześnie nie rezygnującego z komfortu i bezpieczeństwa jazdy.
 
 
 
2018: wraz z klockiem Brembo Xtra nadchodzi czynnik X
 
Aby odpowiedzieć na nowe oczekiwania klientów, na targach Automechanika 2018 we Frankfurcie, Brembo zaprezentowało najnowszy klocek hamulcowy Brembo Xtra, jako idealne dopełnienie sportowych tarcz hamulcowych Xtra i Max. Połączenie tych trzech produktów dało początek „Gamie X”, jako wyrażenie czynnika osiągniętego dzięki tysiącom kilometrów testów drogowych, porównawczych i nieustannych badań inżynierów Brembo. Nowy klocek hamulcowy jest wykonany ze specjalnego materiału złożonego z ponad 30 różnych składników. Ta mieszanka doskonale podnosi osiągi tarcz Xtra i Max, zarówno pod względem czucia pedału hamulca, jak i komfortu oraz trwałości, przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa. Wysoki współczynnik tarcia pozwala na bardziej stabilne i zdecydowane hamowanie w każdej temperaturze minimalizując zużycie tarczy, bez względu na ilość przejechanych km.
 
 
 
Nowe klocki hamulcowe Brembo Xtra będę dostępne na rynku w pierwszym kwartale 2019 roku.
Polityka prywatności">