26 sierpnia 2016

BREMBO ULEPSZYŁO HAMULCE NA WYŚCIG 24H W LE MANS

Coraz lżejsze, bardziej zaawansowane i wydajne układy hamulcowe.

Brembo, na przestrzeni ostatnich 27 edycji, odniosło kolejne, już 24, niezaprzeczalne zwycięstwo w najbardziej prestiżowym wyścigu wytrzymałościowym na świecie - 24h Le Mans.
 
Stały rozwój pojazdów wymuszał ciągłą modernizację układów hamulcowych.Z tego względu, obecnie układy hamulcowe zapewniają nie tylko najlepsze rezultaty hamowania. Hamulce odgrywają także decydującą rolę w zakresie przyspieszania i pokonywania zakrętów, nie tracąc na swojej niezawodności i trwałości.
 
Jakie są podstawowe innowacje wprowadzone przez Brembo do układów hamulcowych w LMP1?
 
Przede wszystkim, tarcze hamulcowe są bardziej trwałe, dzięki zastosowaniu materiału ciernego z zawartością węgla, który gwarantuje niezwykle niskie zużycie i bardziej skuteczne przewodzenie ciepła. Zapewnia to lepsze rozgrzanie, szeroki zakres zastosowania (zarówno pod względem ciśnienia, jak i temperatury) i stałą reakcję na tarcie. Bardzo niskie zużycie umożliwia natomiast zachowanie stałych i powtarzalnych osiągów od początku wyścigu do samego końca.
 
Zoptymalizowany został stosunek między ciężarem a sztywnością zacisków hamulcowych tak, aby zapewnić dużą sztywność przy jednoczesnym zachowaniu znaczącej lekkości, bez negatywnego wpływu na osiągi.
 
Ulepszenia zostały wprowadzone także w mocowaniu między powierzchnią cierną i dzwonem tarcz.Zamiast połączeń kołkowych zastosowano połączenia wielowypustowe „spline” (technologia zapożyczona z Formuły 1).
 
W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących układów hamulcowych Brembo zastosowanych podczas wyścigu 24h LeMans, kliknij tutaj.
Polityka prywatności">