28 marca 2018

FLEXIRA: nowa technologia zacisków kompaktowych

Przedstawiamy nową koncepcję zacisku kompaktowego, łączącą optymalizację wymiarową z lekkością i designem

Od dziś producenci popularnych samochodów klasy średniej otrzymują gwarancję pewnego i efektywnego hamowania, niczym pojazdy z górnej półki.
 
Jest to zasługa nowej technologii Flexira™, wykorzystanej w sztywnym zacisku kompaktowym Brembo, zaprojektowanym i wyprodukowanym do montażu tam, gdzie miejsca jest niewiele, przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności i osiągów typowych dla zacisku sztywnego oraz gabarytów podobnych do zacisku pływającego.
 
Specjalny stop aluminiowy jest odlewany grawitacyjnie, a następnie na zewnątrz zacisku zakłada się stalowe wkładki (tzw. "tulejki"), które łatwo zauważyć na frontowej powierzchni zacisku.
 
Nowy zacisk Brembo ma tłoczki o średnicy 38 i 42 mm; klocek ma powierzchnię od 72 cm2, a grubość materiału ciernego wynosi 11 mm.
To rozwiązanie, opatentowane przez Brembo, gwarantuje znaczne obniżenie masy w porównaniu do żeliwnych zacisków pływających, jakie są zazwyczaj montowane w pojazdach segmentów A, B i C. Takie obniżenie masy umożliwia niższe zużycie paliwa i niższą emisję, w więc zwiększa wydajność dynamiczną pojazdu i ogranicza momenty bezwładności.
 
 
 
Polityka prywatności">