Nowości

Harm i Alex - Głos Ekspertów Brembo

01 lutego 2018

Mechanicy opowiedzieli jak ważne jest uczestnictwo w szkoleniu Brembo Expert

„Szkolenie Brembo Expert na temat układu hamulcowego jest rozwijające”
Warsztat BG w Zevenbergen to zakład Brembo Ekspert Właściciele, Harm Grootenboer i Alex Brons, wzięli udział w szkoleniu na temat układów hamulcowych. Grootenboer: „Moja wiedza o świecie hamulców została odświeżona. Nauczyłem się rzeczy, które od razu wypróbowaliśmy w praktyce. Jest to szkolenie edukacyjne.”
Grootenboer uczestniczył w szkoleniu na początku ubiegłego roku i zakończył je egzaminem pisemnym, podobnie jak jego kolega. Od tego momentu stali się „Ekspertami Brembo”: oferują profesjonalne usługi oparte na aktualnej wiedzy oraz na wykorzystaniu najbardziej odpowiednich narzędzi.

„Interesujące”
Praca nad układem hamulcowym to dla Grootenboera codzienność. „Wymieniamy hamulce średnio pięć - sześć razy w tygodniu.. W czasie szkolenia odświeżyłem swoją wiedzę i znalazłem ciekawe wyjaśnienia. Nauczyłem się, że klocek hamulcowy, który może wydawać się na pierwszy rzut oka dobry, może wymagać wymiany. Klocek składa się z kilku warstw i między materiałami ciernymi znajduje się warstwa zapobiegająca przedostawaniu się ciepła z klocka na zacisk hamulcowy. Od dzisiaj mogę przekazywać tę historię również moim klientom, którzy zastanawiają się, dlaczego ich z pozoru dobre klocki hamulcowe powinny zostać wymienione.

Znaczenie mierzenia tarcz hamulcowych
Grootenboer częściej mierzy grubość tarcz w warsztacie. „Jeśli grubość zbliża się do wymiaru minimalnego, tarczę trzeba wymienić. W ten sposób mogę zagwarantować moim klientom lepszy serwis, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa”.
Podczas szkolenia pojawił się również temat konserwacji układu hamulcowego. Grootenboer kontynuuje: „Nauczyłem się, że konieczne jest nie tylko czyszczenie zacisku hamulcowego, ale także, między innymi, sworzni prowadzących. Ponadto przedyskutowany został temat smaru”.

„Chciałbym wiedzieć więcej na temat tego, jak zapobiegać i rozwiązywać problemy w postaci pisków układu hamulcowego. Z doświadczenia wiem, że piszczące hamulce są często trudne do skorygowania, więc myślę, że jest to interesujący temat do omówienia następnym razem”.
Brembo Parts close
Zapisz się do newslettera
Otrzymuj nowości ze świata Brembo, informacje na temat nowych produktów oraz pomoc techniczną.
Zapisz się teraz!