01 lutego 2018

Harm i Alex - Głos Ekspertów Brembo

Mechanicy opowiedzieli jak ważne jest uczestnictwo w szkoleniu Brembo Expert

„Szkolenie Brembo Expert na temat układu hamulcowego jest rozwijające”
Warsztat BG w Zevenbergen to zakład Brembo Ekspert Właściciele, Harm Grootenboer i Alex Brons, wzięli udział w szkoleniu na temat układów hamulcowych. Grootenboer: „Moja wiedza o świecie hamulców została odświeżona. Nauczyłem się rzeczy, które od razu wypróbowaliśmy w praktyce. Jest to szkolenie edukacyjne.”
Grootenboer uczestniczył w szkoleniu na początku ubiegłego roku i zakończył je egzaminem pisemnym, podobnie jak jego kolega. Od tego momentu stali się „Ekspertami Brembo”: oferują profesjonalne usługi oparte na aktualnej wiedzy oraz na wykorzystaniu najbardziej odpowiednich narzędzi.

„Interesujące”
Praca nad układem hamulcowym to dla Grootenboera codzienność. „Wymieniamy hamulce średnio pięć - sześć razy w tygodniu.. W czasie szkolenia odświeżyłem swoją wiedzę i znalazłem ciekawe wyjaśnienia. Nauczyłem się, że klocek hamulcowy, który może wydawać się na pierwszy rzut oka dobry, może wymagać wymiany. Klocek składa się z kilku warstw i między materiałami ciernymi znajduje się warstwa zapobiegająca przedostawaniu się ciepła z klocka na zacisk hamulcowy. Od dzisiaj mogę przekazywać tę historię również moim klientom, którzy zastanawiają się, dlaczego ich z pozoru dobre klocki hamulcowe powinny zostać wymienione.

Znaczenie mierzenia tarcz hamulcowych
Grootenboer częściej mierzy grubość tarcz w warsztacie. „Jeśli grubość zbliża się do wymiaru minimalnego, tarczę trzeba wymienić. W ten sposób mogę zagwarantować moim klientom lepszy serwis, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa”.
Podczas szkolenia pojawił się również temat konserwacji układu hamulcowego. Grootenboer kontynuuje: „Nauczyłem się, że konieczne jest nie tylko czyszczenie zacisku hamulcowego, ale także, między innymi, sworzni prowadzących. Ponadto przedyskutowany został temat smaru”.

„Chciałbym wiedzieć więcej na temat tego, jak zapobiegać i rozwiązywać problemy w postaci pisków układu hamulcowego. Z doświadczenia wiem, że piszczące hamulce są często trudne do skorygowania, więc myślę, że jest to interesujący temat do omówienia następnym razem”.
Polityka prywatności">