Klocki Xtra: może tego nie wiesz

Już o nich słyszałeś, ale może nie wiesz o nich jeszcze wszystkiego.
Przykładowo: czy wiedziałeś, że klocki Xtra mogą być montowane również do zwykłych tarcz hamulcowych?
 
Dowiedz się więcej: przeczytanie tego artykułu zajmie ci tylko 1 minutę i 30 sekund!
 
Idealnie nadają się do tarcz Xtra i Max
Może już to wiesz, ale co sprawia, że idealnie nadają się one do tarcz hamulcowych Max i Xtra? Jak wyjaśnia Stefano Previtali, Group Product Manager, „Klocki Xtra wytwarzane są ze specjalnego materiału ciernego BRM X L01 podkreślającego właściwości tarcz sportowych z gamy Brembo Xtra i Max. Poprawiają one bowiem osiągi tarcz nie tylko pod względem wydajności i wyczucia pedału hamulca, lecz także komfortu i trwałości”.
 
Doskonałe osiągi...
Współczynnik tarcia klocków Xtra jest stały we wszystkich warunkach użytkowania dzięki równomiernemu rozkładowi temperatur i ciśnienia, który zapobiega powstawaniu gorących punktów (hot spot) na powierzchni hamującej, a tym samym występowaniu wibracji. Klocki te charakteryzują się doskonałymi możliwościami modulacji pedału, które zapewniają pełną kontrolę nad hamowaniem i pozwalają w pełni czerpać przyjemność ze sportowej jazdy.
 
… nie musząc rezygnować z komfortu i bezpieczeństwa.
Materiał BRM X L01 to nie tylko lepsza wydajność, ale również gwarancja maksymalnego komfortu, optymalnego nawet podczas najbardziej wymagającej jazdy.
Ponadto utrzymanie stałych osiągów, zarówno zarówno na zimnych, jak i rozgrzanych hamulcach, to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa.
 
Docieranie jest ważne!
Podobnie jak w przypadku wszystkich elementów układu hamulcowego, także w przypadku klocków Brembo Xtra zalecany jest okres docierania. Dlatego przez pierwsze 200/300 km zaleca się łagodne hamowanie, unikając hamowania gwałtownego, które mogłoby negatywnie wpłynąć na idealne spasowanie pomiędzy tarczą a klockiem.
 
Mogą być montowane razem ze standardowymi tarczami, co zapewni dodatkowe korzyści w porównaniu z klockami standardowymi.
Klocki Xtra można stosować również z tarczami standardowymi, z nieperforowaną powierzchnią hamującą, bez otworów lub nacięć. Gwarantują wyższy współczynnik tarcia niż standardowy materiał cierny i zapewniają wysoki poziom komfortu oraz większą trwałość niezależnie od stylu jazdy. Jak podkreśla Stefano Previtali: „Pamiętajmy, że klocki Xtra są wynikiem doświadczeń firmy Brembo zdobytych przy współpracy z producentami samochodów sportowych i luksusowych, gdzie trwałość i komfort są warunkiem koniecznym”.
 
Nie do jazdy na torach wyścigowych, nawet okazjonalnie
Klocki Xtra oraz tarcze Max i Xtra opracowano i przetestowano z myślą o jeździe dynamicznej, ale wyłącznie po drogach. Jeśli chodzi o jazdę na torach wyścigowych, firma Brembo posiada w swojej ofercie gamę High Performance, której produkty przeznaczone są stricte do zabawy na torze i dla najbardziej wymagających kierowców.
 
Klocki Brembo Xtra: może tego nie wiesz

Czy masz jakieś inne pytania?

Skontaktuj się z działem pomocy technicznej Brembo, nasi technicy odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe!
Wróć do spisu treści
Jak wybrać odpowiedni produkt
Przeczytaj kolejny artykuł
Który płyn hamulcowy jest właściwy dla mojego samochodu?
Polityka prywatności">