Porady dotyczące konserwacja

Jak rozruszać zastane hamulce: porady Brembo

Można go uniknąć, wykonując kilka prostych czynności.

Minimalna grubość tarczy hamulcowej

Znajomość minimalnej grubości tarczy hamulcowej jest ważna, pozwala bowiem zapobiec jej uszkodzeniom i pęknięciom. Jak mierzyć tego typu dane?

Konserwacja zacisku hamulcowego: dlaczego jest taka ważna?

Nie zawsze głośna praca hamulców spowodowana jest wadliwymi tarczami czy klockami hamulcowymi. Często aby rozwiązać problem, wystarczy właściwa konserwacja zacisku: dowiedzmy się, jak to zrobić.

Momenty dokręcania

Prawidłowe działanie układu hamulcowego zależy bezpośrednio od właściwego momentu dokręcenia kół.

Klocki kierunkowe

Klocki kierunkowe powstały, aby zwiększyć komfort hamowania. Zamontowanie ich niezgodnie z instrukcją może przynieść odwrotny skutek.

Kierunkowe tarcze hamulcowe

Brembo Xtra nie są tarczami kierunkowymi. Rozmieszczenie otworów nie wskazuje kierunku obrotu a tarcze zostały zaprojektowane tak, aby działały prawidłowo zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu, niezależnie od strony ich montażu.

Wyważanie tarcz hamulcowych

Jeśli od środka zewnętrznej krawędzi zakupionej tarczy Brembo znajduje się nacięcie o głębokości około 2 mm, z pewnością nie jest to wada!

Hałas i drgania

Piski, podobnie jak drgania, powstające w układzie hamulcowym, bardzo często nie są spowodowane wadą nowego podzespołu ani jego niską jakością.

Schematy

Pobierz karty montażowe wybranego produktu, zawierające wszystkie wskazówki dotyczące prawidłowego montażu lub demontażu.

Sprawdzanie i docieranie

Zużyte tarcze i klocki hamulcowe są ważnym źródłem informacji: warto dokładnie kontrolować stan powierzchni ciernej, kolor i kształt , by wykryć anomalie w funkcjonowaniu jednego lub większej liczby elementów układu (zacisków, klocków, łożysk).

Polityka prywatności">