Klocki kierunkowe

Przed zamontowaniem klocków kierunkowych Brembo sprawdź instrukcję montażu.
 
Strzałki na płytce zapobiegającej hałasom w klockach Brembo oznaczają kierunek obrotu tarczy, dlatego należy je wziąć pod uwagę podczas montażu klocków w korpusie zacisku.

Należy się upewnić, że strzałka skierowana jest w tym samym kierunku, w którym obracają się koła podczas jazdy pojazdu.
 
Pastiglie direzionali - Brembo
 
Może się tak wydarzyć, że zamiast strzałek znajdziemy tam wielkie litery, L („left”, tj. strona lewa) lub R („right”, tj. strona prawa), które mają wskazywać stronę samochodu, na której należy zamontować klocek.
 
Pastiglie direzionali - Brembo
 
Innymi wskazówkami świadczącymi o tym, że mamy do czynienia z klockami kierunkowymi mogą być: obecność nacięcia w kształcie półksiężyca na płytce zapobiegającej hałasom lub różnego rodzaju fazy wykonane na materiale ciernym klocka.
 
 
Pastiglie direzionali - Brembo
 
W tym pierwszym przypadku dobrze jest upewnić się, że nacięcie w formie półksiężyca znajduje się na stronie klocka, która jako pierwsza styka się z tarczą.
 
Pastiglie direzionali - Brembo
 
W drugim zaś przypadku specjalne fazowanie umożliwia lepsze dopasowanie się klocków podczas hamowania. W trakcie montażu konieczne będzie zwrócenie uwagi, aby faza znajdowała się od strony natarcia tarczy podczas jej obrotu.
 
Pastiglie direzionali - Brembo
 
We wszystkich przypadkach ważne jest przestrzeganie instrukcji montażu dostępnej w opakowaniu lub na stronie www.bremboparts.com w opisie szczegółowym klocka.

Klocki kierunkowe powstały, aby zwiększyć komfort hamowania. Zamontowanie ich niezgodnie z instrukcją może przynieść odwrotny skutek: zwiększyć hałas podczas hamowania, zwiększyć zużycie klocków i ograniczyć wydajność układu.

Czy masz jakieś inne pytania?

Skontaktuj się z działem pomocy technicznej Brembo, nasi technicy odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe!
Wróć do spisu treści
Konserwacja
Przeczytaj kolejny artykuł
Kierunkowe tarcze hamulcowe
Polityka prywatności">