Logo Brembo Upgrade

Brzdové destičky

Racing

Cluster Racing

Maximální tření a nulové vadnutí

Pár brzdových destiček pro motocykly Z04 a Z03
Destičky jsou nejmenší pevnou součástí brzdového systému, ale jsou jednou z nejvíce namáhaných součástí brzdového systému, a proto je nezbytné zvolit správnou směs, zejména pokud jste zvyklí jezdit stovky kilometrů na jeden zátah a desítky tisíc kilometrů ročně.
Graf brzdových destiček pro motocykly Z04
Brzdové destičky Z04
Nejčastěji používané destičky Brembo na ocelových kotoučích ve World Superbike jsou Z04 ze slinutého materiálu: jsou vyrobeny ze speciálních směsí, které se vzájemně spojí procesem slinování bez použití pojiv.

Jsou to skutečné Factory Pad, které jsou k dispozici i pro nejoblíbenější silniční supersportovní motocykly. Díky použitým směsím překračuje součinitel tření hodnotu 0,8 již při 50 °C a neklesá pod tuto hranici až do 400 °C.

Použití lubrikantů přidaných do výchozí směsi zajišťuje stálé brzdění bez trhání i při vysokých teplotách kotouče. Díky tomu je méně pravděpodobné, že dojde k efektu vadnutí brzd e ztrátě brzdného účinku. K udržení vysoké úrovně tření přispívají také abraziva, která udržují kotouče čisté tím, že odstraňují usazeniny z brzdicího věnce.
Graf brzdových destiček pro motocykly Z03
Brzdové destičky Z03
Ze zkušeností společnosti Brembo ze závodního světa vznikly další dvě destičky ze slinutého materiálu. Model Z03 je variantou modelu Z04 a dávají mu přednost nejlepší týmy mistrovství světa vytrvalostních závodů pro jeho menší opotřebení, snadný záběh a mimořádnou odolnost, která je ideální pro 8, 12 a dokonce i 24hodinové závody.
Pár brzdových destiček pro motocykly H38
Brzdové destičky H38
Pro použití na zadním třmenu je naopak určena destička H38, která zaručuje vynikající výkon při vysokých okolních teplotách i za chladného počasí. Má také velmi nízké opotřebení a nabízí konstantní výkon až do vyčerpání.

Pro milovníky závodních okruhů, kteří používají své motocykly i na silnici, vyvinula společnost Brembo novou Z10, která představuje směs entry level ve srovnání s předchozími destičkami, má nižší náklady a je k dispozici pro nejoblíbenější supersportovní motocykly.
Zásady ochrany osobních údajů">