Logo Brembo Upgrade

Brzdové destičky

Racing

Cluster Racing

Maximální tření a nulové vadnutí

Brzdové destičky
Destičky jsou nejmenší pevnou součástí brzdového systému, ale jsou jednou z nejvíce namáhaných součástí brzdového systému, a proto je nezbytné zvolit správnou směs, zejména pokud jste zvyklí jezdit stovky kilometrů na jeden zátah a desítky tisíc kilometrů ročně.
Brzdové destičky Z04
Brzdové destičky Z04
Nejčastěji používané destičky Brembo na ocelových kotoučích ve World Superbike jsou Z04 ze slinutého materiálu: jsou vyrobeny ze speciálních směsí, které se vzájemně spojí procesem slinování bez použití pojiv.

Jsou to skutečné Factory Pad, které jsou k dispozici i pro nejoblíbenější silniční supersportovní motocykly. Díky použitým směsím překračuje součinitel tření hodnotu 0,8 již při 50 °C a neklesá pod tuto hranici až do 400 °C.

Použití lubrikantů přidaných do výchozí směsi zajišťuje stálé brzdění bez trhání i při vysokých teplotách kotouče. Díky tomu je méně pravděpodobné, že dojde k efektu vadnutí brzd e ztrátě brzdného účinku. K udržení vysoké úrovně tření přispívají také abraziva, která udržují kotouče čisté tím, že odstraňují usazeniny z brzdicího věnce.
Z03 PADS
Brzdové destičky Z03
Ze zkušeností společnosti Brembo ze závodního světa vznikly další dvě destičky ze slinutého materiálu. Model Z03 je variantou modelu Z04 a dávají mu přednost nejlepší týmy mistrovství světa vytrvalostních závodů pro jeho menší opotřebení, snadný záběh a mimořádnou odolnost, která je ideální pro 8, 12 a dokonce i 24hodinové závody.
Brzdové destičky H38
Brzdové destičky H38
Pro použití na zadním třmenu je naopak určena destička H38, která zaručuje vynikající výkon při vysokých okolních teplotách i za chladného počasí. Má také velmi nízké opotřebení a nabízí konstantní výkon až do vyčerpání.

Pro milovníky závodních okruhů, kteří používají své motocykly i na silnici, vyvinula společnost Brembo novou Z10, která představuje směs entry level ve srovnání s předchozími destičkami, má nižší náklady a je k dispozici pro nejoblíbenější supersportovní motocykly.