Brzdové kotouče Brembo Xtra

Bezpečnost šampionů

 
Spolehlivost a atraktivní design
Nová řada brzdových kotoučů Brembo Xtra je charakteristický speciálními otvory, které v sobě kombinují estetický efekt s brilantní účinností a efektivním brzděním za každých podmínek. Řada kotoučů Brembo Xtra vyvinutá oddělením výzkumu a vývoje na základě spolupráce s výrobci automobilů a závodními týmy je charakterizována otvory na brzdném povrchu, které výrazně zlepšují účinnost brzdové soustavy. Sportovní vzhled Brembo Xtra, který je doplněn ochranným UV nátěrem, představuje kombinaci maximální spolehlivosti v otázkách životnosti, účinnosti a bezpečnosti.
Každému jeho vlastní Xtra!
K vytvoření výkonného a bezpečného výrobku již ve fázi návrhu technici společnosti Brembo zkoumali počet, velikost, tvar a umístění každého otvoru pro každý specifický brzdový kotouč z řady Xtra. Kotouče Brembo Xtra prošli všemi zkouškami na zkušebním zařízení s dynamometrem, jakož i na vozovce.

Kotouče Brembo Xtra se dodávají pro vozidla tříd kompaktní a střední třídy, kupé a SUV. Výsledkem je nejkomplexnější a nejaktuálnější řada sportovních brzdových kotoučů na trhu.
Vyobrazení otvorů podle jednotlivých produktů řady
Kotouč a destiček Brembo Xtra
Detail kotouče Brembo Xtra
Xtra výkon
Čištění a regenerace destičky
Otvory mají brusný efekt, který očistí povrch destiček od nebezpečných usazenin materiálů, a zabraní tak usazování i nejjemnějších železných materiálů pocházejících z opotřebení kotouče na třecím povrchu brzdové destičky.
Brzdný výkon za mokra
Otvory brání tvorbě vodního filmu, který by se mohl vytvářet na brzdném povrchu. I při jízdě na kluzkém povrchu brzdová soustava reaguje účinně už při prvním brzdění.
Chlazení brzdové soustavy
Přítomnost otvorů způsobuje větší proudění vzduchu, výsledkem je zlepšený odvod tepla a zvýšená účinnost.
Rychlá reakce a menší zeslabení brzdného účinku
Záběr
Otvory v brzdovém kotouči zajišťují dobrý záběr a účinnou a rychlou reakci.

Zejména v úvodních fázích brzdění zajišťuje povrch s otvory optimální účinnost díky význačnému koeficientu tření.
Graf dolehnutí destiček Brembo Xtra
Maximální tření i při vysokých teplotách
Při vysokých teplotách způsobuje spalování pryskyřic, které jsou součástí destičky, zeslabení brzdného účinku v důsledku snížení tření mezi destičkou a kotoučem.
Otvory umožňují rychlý odvod plynů a stabilní vlastnosti i při vysokých teplotách.
Graf tření destiček Brembo Xtra
Pozor! Pro některé obzvláště náročné aplikace se na kotoučích Brembo Xtra namísto tradičních průchozích otvorů používají „jamky“, které vždy zaručují stejné výhody jako standardní otvory a poskytují kotouči větší odolnost vůči termo-mechanickému namáhání, kterému je vystaven během použití.
V jiných případech byly použity speciální materiály, aby se zlepšila schopnost tepelného rozptylu a mechanické odolnosti a zaručil se optimální výkon při maximální bezpečnosti
.
Stvořeni jeden pro druhého
Destičky Xtra jsou dokonalým spojením pro kotouče Max a Xtra.
Vylepšují jejich vynikající účinnost, zajišťují úplnou kontrolu nad brzděním a poskytují plné potěšení ze sportovní jízdy.

Speciální směs BRM X L01 se skládá z více než 30 různých komponentů a vyznačuje se vysokým koeficientem tření. To znamená, že brzdění bude rychlejší a stabilnější, a to při vysokých i nízkých teplotách. To vše při zajištění vyššího jízdního komfortu a vyšší přesnosti brzdového pedálu, aniž to mělo negativní vliv na jízdní výkon výrobku.
Destičky Xtra
Zásady ochrany osobních údajů">