Brembo Xtra destičky

Bezpečnost šampionů

Ideální řešení na vylepšení funkcí kotoučů Brembo Max a Brembo Xtra
Destičky Xtra od společnosti Brembo byly vyvinuty na vylepšení předností, které nabízejí vyvrtané a drážkované kotouče Brembo. Jsou ideálním řešením pro milovníky automobilů, kteří mají rádi sportovní jízdu, aniž by obětovali pohodlí a životnost komponentů při jízdě na vozovce.

Toto technické řešení se spojuje s kotouči Brembo Max a Brembo Xtra a přešlo nejnáročnějšími zkouškami na vozovce a zkušebním zařízení s vynikajícími výsledky. Jsou určené i pro vozidla patřící do středního segmentu, pro který je určena řada výkonných kotoučů XTRA a MAX.

Všechny nedávno vyrobené střední a sportovní kompaktní automobily na trhu patří mezi aplikace, na kterých je možné nové destičky použít. Objevte, zda jsou v našem online katalogu sportovní kotouče a destičky i pro vaše auto.
Materiál
Na výrobu nových brzdových destiček Xtra vyvinuli naši technici materiál BRM X L01. Je vyroben z více než 30 různých složek, které byly zkoumány a testovány v našich moderních výzkumných laboratořích.
 
Tento inovativní materiál vychází přímo ze zkušeností společnosti Brembo v oblasti původního vybavení a vysoce výkonných výrobků, které jsou potřebné na zkrocení nejvýkonnějších vozidel. Kombinuje charakteristiky k dosažení vynikajícího výkonu s pohodlím, které vyžaduje špičkový segment.
Nový vzhled destiček
Brembo Xtra! 
Od června 2021 budou na trhu dostupné první destičky Xtra s novým vzhledem: šedá vložka s červeným označením podložky, na níž je uvedeno i logo „Brembo Xtra“ bez laserového vyleptání na třecím materiálu.
Jedná se o přechodnou fázi: znamená to, že několik měsíců budou na trhu k dispozici „klasické“ destičky Xtra s černou vložkou a také destičky s šedou vložkou.

A to není všechno: uvnitř krabice budou „nové“ destičky zabalené v plně recyklovatelném ochranném obalu, který jim zaručí dvojitou ochranu.

Jedná se pouze o čistě vizuální změnu: destičky Brembo Xtra si zachovají ty nejvyšší kvalitativní standardy.
Obal brzdových destiček Brembo Xtra
Xtra výkon
Pocit na pedály
Dokonalá přesnost brzdového pedálu pro úplnou kontrolu nad brzděním, která poskytuje požitek ze sportovní jízdy.
Pohodlí
Tento materiál byl zkoumán pro použití ve sportech na vozovce. Účinnost a pohodlí jsou vždy zajištěny i při nejnáročnějším použití.
Zeslabení brzdného účinku
Nejlepší zárukou důsledného a bezpečného brzdění je udržení konstantního výkonu při cyklech vysoké teploty, jakož i během následných studených cyklů.
Stabilita tření
Koeficient tření, který zůstává stabilní za všech podmínek používání, zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty a tlaku, čímž zabraňuje vytváření horkých míst na brzdné ploše a tím i vibracím.
Menší opotřebení a čisté ráfky
Mnoho zkoušek na vozovce a na zkušebním zařízení zdůraznilo významné snížení opotřebení kotoučů Max a Xtra. To platí i pro třecí materiál v porovnání s výsledky dosaženými se standardními destičkami, které nejsou vyvinuty pro takové použití. Snížené opotřebení třecích komponentů a příslušné snížení emisí prachu zaručují, že ráfky budou ve srovnání s běžnými výrobky čistší.
Srovnávací graf výkonů směsi brzdových destiček Brembo Xtra a standardních destiček
Ikona: ECE R90 pro silniční použití
ECE R90
k použití na vozovce
Všechna čísla dílů řady Brembo Xtra jsou schváleny pro použití na vozovce podle normy ECE R-90.
Ikona: Více než 100 kódů řady
Více než 100
čísel dílů v řadě
Řada destiček Xtra je speciálně navržena pro kotouče Max a Xtra a pokrývá velkou část nejnovějších vozů kompaktní a střední třídy a sportovních automobilů.
Ikona: Značení loga Brembo
Označení
Logo Brembo
Označení na vložce a na třecím materiálu navíc označují identifikovatelnost a exkluzivitu destiček Xtra.
Čtyři brzdové destičky Brembo Xtra
Zásady ochrany osobních údajů">