Dvoudílné kotouče

Speciální řada pro vozidla vyšší třídy

 

Kvalita a inovace: z našich zkušeností v oblasti originálního vybavení na trh s autopříslušenstvím

Společnost Brembo, která byla vždy referenčním bodem jako dodavatel špičkového originálního vybavení pro nejprestižnější výrobce automobilů, přirozeně přenáší toto know-how na trh s autopříslušenstvím prostřednictvím svých nejexkluzivnějších produktů včetně Composite, Floating, Co-cast, Lightweight a Dual Cast kotoučů.
Ve všech případech se na trhu nabízejí nejvýkonnější technická řešení, jako např:
  • speciální litina
  • sloupcové nebo směrové žebrování
  • vrtaná a/nebo drážkovaná brzdná plocha
Díky těmto technologickým řešením společnost Brembo zaručuje nejvyšší výkon i v extrémních podmínkách, vyšší odolnost kotoučů, optimální komfort za jízdy a snížení hmotnosti brzdného systému. Sortiment pokrývá prémiové modely některých nejvýznamnějších výrobců automobilů. 
 
Dvoudílné kotouče

Technické vlastnosti

Technické vlastnostiSnížení hmotnosti vozidla a neodpružených hmotností je v posledních letech jedním z hlavních cílů výrobců automobilů, aby se vyrovnaly s potřebou většího snížení spotřeby a emisí.
 
Hliníkový kryt kotoučů Composite, Floating a Dual Cast a ocelový kryt kotoučů Co-cast a Lightweight umožňují snížení hmotnosti kotouče, které se může pohybovat od 15 do 30 % v porovnání s integrálním kotoučem stejných rozměrů.
 
Ve srovnání s hmotností vozidla se toto snížení může zdát zanedbatelné. Ve skutečnosti však má významný vliv na spotřebu, výkon a ovladatelnost vozidla, protože kotouč je součástí neodpružených hmotností vozidla.
Plovoucí kotouč

Plovoucí brzdové kotouče  

Řada plovoucích brzdových kotoučů obsahuje 26 katalogových čísel přímo vytvořených společností Brembo z výroby OE. Řada zahrnuje nejexkluzivnější a nejvýkonnější aplikace, které vyžadují vysoce účinné brzdové soustavy, které mohou zaručit pouze zkušenosti společnosti Brembo ze závodů.

Plovoucí brzdové kotouče mají hliníkový náboj, který zajišťuje výrazné snížení neodpružených hmot s pozitivním účinkem na pohodlí, ovladatelnost a spotřebu/emise. Výkon brzdové soustavy těží ze spojení náboje kotouče s brzdným povrchem ze speciální litiny pomocí upevňovacích pouzder nebo objímek. Tímto způsobem se mohou oba díly vystavené tepelnému namáhání pružně roztahovat, čímž se v případě přehřátí zabrání deformaci kotouče a vzniku prasklin.
Kompozitní kotouč
KOMPOZITNÍ KOTOUČE
Řada kompozitních kotoučů BMW, které jsou dokonale zaměnitelné s originálními kotouči, mají hliníkový náboj spojený s brzdný pásem ze speciální litiny pomocí ocelových čepů.
Toto technologické řešení se používá ve všech nejnovějších a nejvýkonnějších aplikacích řady BMW a v současné době obsahuje více než 50 různých řešení.
Kotouč Co-cast
KOTOUČE CO-CAST
Používají se v nejnovějších prémiových aplikacích značky Mercedes - pro které je Brembo již výrobcem původního vybavení - kotouč co-cast se skládá z ocelového náboje a z brzdicího pásu z litiny s vysokým obsahem uhlíku, které jsou spojeny odléváním.

Tato technologie zajišťuje nejen vysokou účinnost brzdové soustavy, ale i snížení hmotnosti kotouče až o 15 %, čímž zajišťuje snížení spotřeby a emisí a lepší jízdní vlastnosti.

Kotouč Brembo Co-cast je nejen skvěle zaměnitelný za originální kotouč, ale prošel i nejpřísnějšími testy na zkušebním zařízení a je certifikován podle normy ECE-R90.
Kotouč Lightweight

Kotouče Lightweight

Kotouč lightweight je novinkou v řadě Brembo pro trh s náhradními díly určenou pro nejexkluzivnější modely nejnovější generace řady Jaguar Land Rover. 
Kotouč, který se vyrábí ve stejném závodě a na stejné montážní lince jako výroba OE, se skládá z brzdicího pásu z litiny s vysokým obsahem uhlíku a z ocelového náboje, které jsou spojené pomocí mechanické interference.

Tyto technické vlastnosti umožňují snížení hmotnosti až o 15 % ve srovnání s integrálním protidílem o stejné velikosti. Protože je kotouč součástí neodpružené hmotnosti vozidla, snížení jeho hmotnosti zaručuje zlepšení chování vozidla na silnici a snižuje spotřebu paliva a emise.
 
Brzdové kotouče Lightweight budou dostupné pouze v rámci EU, včetně Velké Británie, Švýcarska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska.
Kotouč Dual cast
 
KOTOUČE DUAL CAST
Kotouč dual cast je dalším exkluzivním řešením Brembo pro trh s náhradními díly, které je k dispozici pro nejsportovnější modely řad Audi, Alfa Romeo, Aston Martin, Maserati a Mercedes AMG. 

Základní charakteristikou tohoto typu kotouče je litinový brzdicí pás a hliníkový náboj, které spojují výhody chování litiny při vysokých teplotách s lehkostí hliníku. 

Kotouč nabízí snížení hmotnosti až o 30 % (ve srovnání s integrálním kotoučem stejné velikosti), což znamená výrazné snížení spotřeby i emisí. Řešení Brembo znamená také snížení trvalých tepelných deformací (až o 70 %) a zlepšení výkonu, neboť se snižuje zbytkový točivý moment a vibrace.
Zásady ochrany osobních údajů">