Dvoudílné kotouče

Speciální řada pro vozidla vyšší třídy

Díly vyrobené na míru pomocí technického přístupu na míru a speciálních řešení.

Řada se skládá z plovoucích kotoučů, kompozitních kotoučů, kotoučů Co-cast, Lightweight a Dual cast.

Díky těmto technologickým řešením zaručuje Brembo špičkový výkon i v extrémních podmínkách, větší odolnost brzdových kotoučů, optimální pohodlí při jízdě i snížení hmotnosti brzdové soustavy. Řada zahrnuje prémiové modely některých z nejvýznamnějších výrobců automobilů.

Význam hmotnosti

Hliníkový náboj namísto litinového umožňuje snížení hmotnosti brzdového kotouče přibližně o 15 % - 30 %.

Ve srovnání s hmotností vozidla by se toto snížení mohlo jevit jako okrajové. Má však velmi důležitý vliv na spotřebu paliva, výkon a chování vozu, protože brzdový kotouč je součástí neodpružené hmotnosti vozidla.
 
V posledních letech je snížení hmotnosti vozidla a neodpružených hmot jedním z hlavních cílů výrobců automobilů za účelem vyhovění potřebě většího snižování spotřeby paliva a emisí.
Plovoucí kotouč

Plovoucí brzdové kotouče  

Řada plovoucích brzdových kotoučů obsahuje 26 katalogových čísel přímo vytvořených společností Brembo z výroby OE. Řada zahrnuje nejexkluzivnější a nejvýkonnější aplikace, které vyžadují vysoce účinné brzdové soustavy, které mohou zaručit pouze zkušenosti společnosti Brembo ze závodů.

Plovoucí brzdové kotouče mají hliníkový náboj, který zajišťuje výrazné snížení neodpružených hmot s pozitivním účinkem na pohodlí, ovladatelnost a spotřebu/emise. Výkon brzdové soustavy těží ze spojení náboje kotouče s brzdným povrchem ze speciální litiny pomocí upevňovacích pouzder nebo objímek. Tímto způsobem se mohou oba díly vystavené tepelnému namáhání pružně roztahovat, čímž se v případě přehřátí zabrání deformaci kotouče a vzniku prasklin.
Kompozitní kotouč
KOMPOZITNÍ KOTOUČE
Řada kompozitních kotoučů BMW, které jsou dokonale zaměnitelné s originálními kotouči, mají hliníkový náboj spojený s brzdný pásem ze speciální litiny pomocí ocelových čepů.
Toto technologické řešení se používá ve všech nejnovějších a nejvýkonnějších aplikacích řady BMW a v současné době obsahuje více než 50 různých řešení.
Kotouč Co-cast
KOTOUČE CO-CAST
Používají se v nejnovějších prémiových aplikacích značky Mercedes - pro které je Brembo již výrobcem původního vybavení - kotouč co-cast se skládá z ocelového náboje a z brzdicího pásu z litiny s vysokým obsahem uhlíku, které jsou spojeny odléváním.

Tato technologie zajišťuje nejen vysokou účinnost brzdové soustavy, ale i snížení hmotnosti kotouče až o 15 %, čímž zajišťuje snížení spotřeby a emisí a lepší jízdní vlastnosti.

Kotouč Brembo Co-cast je nejen skvěle zaměnitelný za originální kotouč, ale prošel i nejpřísnějšími testy na zkušebním zařízení a je certifikován podle normy ECE-R90.
Kotouč Lightweight

Kotouče Lightweight

Kotouč lightweight je novinkou v řadě Brembo pro trh s náhradními díly určenou pro nejexkluzivnější modely nejnovější generace řady Jaguar Land Rover. 
Kotouč, který se vyrábí ve stejném závodě a na stejné montážní lince jako výroba OE, se skládá z brzdicího pásu z litiny s vysokým obsahem uhlíku a z ocelového náboje, které jsou spojené pomocí mechanické interference.

Tyto technické vlastnosti umožňují snížení hmotnosti až o 15 % ve srovnání s integrálním protidílem o stejné velikosti. Protože je kotouč součástí neodpružené hmotnosti vozidla, snížení jeho hmotnosti zaručuje zlepšení chování vozidla na silnici a snižuje spotřebu paliva a emise.
 
Brzdové kotouče Lightweight budou dostupné pouze v rámci EU, včetně Velké Británie, Švýcarska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska.
Kotouč Dual cast
KOTOUČE DUAL CAST
Kotouč dual cast je dalším exkluzivním řešením Brembo pro trh s náhradními díly, které je k dispozici pro nejsportovnější modely řad Audi, Alfa Romeo, Aston Martin, Maserati a Mercedes AMG. 

Základní charakteristikou tohoto typu kotouče je litinový brzdicí pás a hliníkový náboj, které spojují výhody chování litiny při vysokých teplotách s lehkostí hliníku. 

Kotouč nabízí snížení hmotnosti až o 30 % (ve srovnání s integrálním kotoučem stejné velikosti), což znamená výrazné snížení spotřeby i emisí. Řešení Brembo znamená také snížení trvalých tepelných deformací (až o 70 %) a zlepšení výkonu, neboť se snižuje zbytkový točivý moment a vibrace.