Brzdové kotouče s integrovanými ložisky

Souprava pro brzdové kotouče s integrovaným nábojem kola

 
Řešení k odstranění obtíží při výměně kotoučů s integrovaným nábojem kola s ložisky.
Některá vozidla jsou vybavena na zadní nápravě brzdovými kotouči s integrovaným nábojem kola, osazeným ložiskem a dvěma kónickými valivými ložisky (bikónickými).
Obal kotoučů s vestavěným ložiskem
Tato konfigurace výrazně ztěžuje až znemožňuje výměnu kotouče bez poškození ložiska. Aby toto konstrukční řešení lícovalo a řádně fungovalo, musí se dodržet přísné tolerance komponentů stanovené během fáze návrhu výrobku.
Ložiska je nutné vyměnit při výměně kotouče. Brembo nabízí perfektní řešení: předmontovanou soupravu obsahující ložiska již namontovaná v brzdových kotoučích.
Rozkres kotoučů s vestavěným ložiskem
Podpora systému ABS
Brembo nabízí rovněž fónické kolo nebo magnetický kódovač, který je zabudován do ložiska kotouče pro modely, do kterých se tyto komponenty montují. Umožňují provoz ABS systému vozidla a snímají otáčky kola vozidla.
 
Fónické kolo má kovové ozubení, které šíří digitální signál odpovídající otáčkám kola. Pomocí snímače umístěného v blízkosti generuje magnetický kódovač signál střídavým přechodem ze severní na jižní orientaci. Signál vyhodnocuje řídící jednotka vozidla a používá se k řízení činnosti ABS a ostatních funkcí řídících stabilitu vozidla.
 
Výhoda tohoto řešení s magnetickým kodérem ve srovnání s fónickým kolem, spočívá zejména možnosti detekce menšího pootočení kola, lepší kvality signálu, snížení velikosti a hmotnosti a zjednodušené montáži. Klíčovým prvkem této technologie je možnost využití tohoto signálu v budoucnu na řízení jiných důležitých funkcí vozidla.
Výhody předmontované soupravy
Montáž je rychlá a jednoduchá, nevyžaduje speciální nářadí a odstraňuje riziko poškození ložiska při demontáži starého kotouče. Používání předmontované soupravy má tyto výhody:
Ikona: snadno použitelné nářadí
Jednoduché nářadí
Není třeba speciální nářadí: ložisko je již namontováno uvnitř brzdového kotouče.
Ikona: úspora času
Úspora času
Ložisko bylo již namontováno dovnitř brzdového kotouče v závodě Brembo.
Ikona: snadná demontáž
Bezproblémová
demontáž
Žádné starosti s odstraňováním ložiska ze starého kotouče.
Ikona: bezpečné smontování
Bezpečná montáž
Dodržení tolerancí je zaručeno společností Brembo.
Každý brzdový kotouč se po montáži ložiska a magnetického kódovače 100% kontroluje.
Detail ložiska
Opotřebení brzdového kotouče a důsledky
Pravidelná kontrola ložisek a jejich výměna je podstatným úkonem správné údržby vozidla: poškozené ložiska kola mají větší tření, což je příčinou hluku spojeného s vážnými problémy. Chybné ložisko je zdrojem problémů i pro náboj, tlumič a příslušné díly, což způsobuje předčasné opotřebení.
Doporučujeme kontrolovat stav ložisek kol při výměně brzd a při řešení problémů s hlučností a předčasným opotřebením.

Poškození ložiska kola může být způsobeno vysokým jízdním výkonem, náhodnými nárazy nebo nesprávnou montáží.
Zásady ochrany osobních údajů">