Brembo Prime Kotouče

Odolnost a delší životnost

Nové řešení Brembo pro profesionály v oblasti těžkých vozidel

Brembo díky svým dlouholetým zkušenostem s originální výbavou nabízí profesionálům v oblasti těžkých vozidel kompletní řadu kotoučů integrovaných se dvěma důležitými inovacemi: kotouče s technologií CO-CAST a kotouče RING, vyráběné v jejích evropských závodech.
Obal kotoučů Brembo Prime pro užitková vozidla
Nová řada Brembo se skládá z přibližně ze 100 položek a pokrývá 85% 
evropského vozového parku. 


Kotouče Brembo, díky použití těch nejlepších technologií studovaných a testovaných v našich výzkumných a vývojových laboratořích, jako je patentovaná ventilace pomocí čepů, použití specifických materiálů vyvinutých pouze pro těžká vozidla a technologie kompozitních kotoučů co-cast a ring, umožňují lepší odvod tepla a větší odolnost proti tepelným trhlinám, čímž se prodlužuje životnost kotouče i destičky i v nejnáročnějších podmínkách použití.
Kotouče co-cast a RING
Kotouče Brembo z řady CO-CAST a RING jsou dodávány s veškerým příslušenstvím nezbytným pro rychlou, kompletní a bezpečnou výměnu brzdového systému.
Kotouč RING
Kotouče RING
Se vyznačující technologickým řešením, které umožňuje výměnu samotného  brzdového pásu, který je dodáván s veškerým příslušenstvím nezbytným pro instalaci, rozpěrkami, šrouby a kovovým kroužkem. Řešení umožňuje pouze výměnu opotřebených komponentů a díky svému tvaru snižuje přenos tepla na náboji a ložiskách, což prodlužuje životnost všech komponentů.
Kotouč CO-CAST
Kotouč CO-CAST
Vyznačuje se procesem tavení, který kombinuje dva různé materiály: brzdná plocha ze speciální litiny s vysokým obsahem uhlíku a zvon z litiny z kuličkového grafitu s vysokou mechanickou odolností. To umožňuje radiální roztahování a smršťování brzdového pásu během chlazení s následnou eliminací hot spot, která mohou způsobit pnutí a potenciální trhliny na brzdném pásu.
Konečným výsledkem je kotouč, který v kombinaci s destičkami Brembo nabízí lepší mechanickou pevnost a odolnost než u běžného integrálního kotouče.
Patentovaný materiál a ventilační systém
Brembo pro svou řadu kotoučů pro těžká vozidla vyvinulo specifické materiály, které ve spojení s patentovanými chladicími systémy umožňují snížení provozních teplot, zvýšení odolnosti proti tepelným trhlinám a snížení hmotnosti kotouče.

Prodlouží se tak životnost kotoučů a destiček, sníží se spotřeba paliva a emise a brzdění bude bezpečnější.
Detail kotouče Brembo Prime pro užitková vozidla
 
 
Zásady ochrany osobních údajů">