Logo Brembo Upgrade

Brzdové destičky

Road use

Cluster Road

Maximální tření a nulové vadnutí

Destičky jsou nejmenší pevnou součástí brzdového systému, ale jsou jednou z nejvíce namáhaných součástí brzdového systému, a proto je nezbytné zvolit správnou směs, zejména pokud jste zvyklí jezdit stovky kilometrů na jeden zátah a desítky tisíc kilometrů ročně.
Pro milovníky závodních okruhů, kteří své motocykly používají i na silnici, vyvinula společnost Brembo novou destičku Z10, která je k dispozici pro nejrozšířenější supersportovní motocykly: tato alternativa představuje směs entry level ve srovnání s ikonickými Z03 a Z04, což dokazuje její mimořádně nízká cena.
Brzdové destičky pro silniční motocykly
Složení
Jsou vyrobeny ze slinutého materiálu a skládají se ze speciálních směsí, které jsou vzájemně spojeny procesem slinování bez použití pojiv.
Díky použitým směsím překračuje součinitel tření hodnotu 0,7 již při 50 °C a neklesá pod tuto hranici až do 400°C.
Použití lubrikantů přidaných do výchozí směsi zajišťuje stálé brzdění bez trhání i při vysokých teplotách kotouče. Díky tomu je méně pravděpodobné, že dojde k efektu vadnutí brzd e ztrátě brzdného účinku. K udržení vysoké úrovně tření přispívají také abraziva, která udržují kotouče čisté tím, že odstraňují usazeniny z brzdicího věnce.
 
 
Zásady ochrany osobních údajů">