Logo Brembo Upgrade

Brzdové třmeny

Lehkost a design

Cluster Road

Estetika a každodenní potěšení z jízdy

Po celá desetiletí byly brzdové třmeny pro silniční motocykly všechny stejné, jen s minimálními odchylkami ve tvaru a velikosti. Pak se objevila společnost Brembo, která zvrátila status quo díky know-how získanému v soutěžích: stále menší třmeny s charakteristickými vlastnostmi, které však zajišťují skvělý výkon. Třmeny Brembo UPGRADE si nelze splést s třmeny jiných značek, a to nejen kvůli logu, které je na nich vyvedeno velkými písmeny. Jejich design si klade za cíl uspokojit estetické požadavky, ale také zvýšit radost z každodenní jízdy: forma a obsah mohou jít ruku v ruce, stačí jen chtít.
Klíčovými prvky brzdového třmenu byly vždy lehkost a tuhost, protože právě neodpružená hmotnost ovlivňuje brzdění, ale projevuje se také při změnách směru a zrychlení. Spojit tyto hodnoty optimálním způsobem není nikdy snadné, ale společnosti Brembo se to podařilo a šla ještě dál.
Brzdový třmen Stylema pro motocykly
Třmen Stylema
Kromě toho, že tělo třmenu je o 9 % lehčí než předchozí modely se stejnou tuhostí, zajišťuje třmen Stylema také bezkonkurenční a stálý výkon v průběhu času: průměrný koeficient tření se zvýšil o 11 % díky destičce vyrobené z nového materiálu.
Díky studii tvarů, která je patrná z inovativního otvoru ve středovém můstku, klesá teplota brzdové kapaliny až o 10 %, což zaručuje nezměněnou účinnost v průběhu času. Kromě zajištění funkčnosti odpovídají stylistické prvky třmenu Stylema liniím supersportovních motocyklů.

Alternativy
Zlepšení výkonu a bezpečnosti zajišťují také další přední čtyřpístkové hliníkové monoblokové třmeny Brembo UPGRADE: ačkoli se zrodily u příležitosti 50. výročí založení společnosti Brembo, je M-50 s 30mm písty stále na špičce své kategorie, pokud jde o hmotnost a tuhost, stejně jako M-4, který váží o něco více, protože používá 34mm písty.
Brzdový třmen GP pro motocykly
Třmeny GP
Síla GP a konzistence výkonu
Pokud naopak patříte mezi ty, kteří při jízdě na silniční motorce sní o MotoGP, nemůžete minout třmen GP4-MS: inspirovaný třmenem vyvinutým v prémiové třídě přepisuje pravidla třmenů pro silniční použití a blíží se k výkonu třmenů používaných ve většině důležitých soutěží na světě.

GP4-MS
Stejně jako třmeny Brembo používané v MotoGP je i GP4-MS navržený
pomocí topologického optimalizátoru a vyrobený z obrobeného hliníkového
monobloku: ve srovnání s odlitkem je odolnější vůči vysokým
teplotám a v důsledku má i vyšší výkon.

Stejně jako závodní třmeny se GP4-MS může pochlubit také niklovou povrchovou úpravou a při použití dvojitého těsnění, jednoho uvnitř pístu a druhého za druhé jako krytka proti prachu, eliminuje nutnost podstupovat pravidelné kontroly, kterými se naopak vyznačují závodní třmeny. 
 
 
GP4 - RS
 
GP4-RS
Pro výrazné vylepšení sériového systému si můžete zvolit také GP4-RS, což je rovněž monoblokový třmen vyrobený velmi složitou technikou odlévání a vybavený žebrováním kolem pístků. Naproti tomu radiální třmeny GP4-RB a GP4-RX, každý se 4 písty, jsou dvoudílné s celým tělem z hliníkové slitiny. Pro zadní kolo doporučujeme dvoudílné třmeny GP2-CR a GP2-SS, vyrobené z plného materiálu a vybavené 2 písty o průměru 34 mm: oba nabízejí dobrou kombinaci lehkosti a tuhosti.
 
GP4-MS (žebrovaný)
 
GP4-MS (žebrovaný)
Brembo brzdový třmen GP4-MS vznikl v závodním světe, ale je určen pro silniční použití, a kombinuje obrábění z masivu s monoblokovou technologií. Tento specifický proces umožňuje použití materiálů s lepšími mechanickými vlastnostmi a větší odolností i v extrémních provozních podmínkách. Brzdový třmen GP4-MS rozšiřuje svůj sortiment o novou verzi s uchycením 100 mm.
Žebrování na přední části objímá 4 hliníkové písty a zaručuje maximální tuhost systému. Zvláštní pozornost byla věnována zavedení ventilačních žeber na vnějším těle, která zlepšují výměnu tepla brzdového systému a přispívají k jeho ochlazení.
Seznam aplikací brzy k dispozici. 
 
 
Brzdový třmen P4-40C pro motocykly
 GP4-MOTOGP
 
GP4-MOTOGP
Brzdový třmen GP4-MotoGP vznikl v závodním světe, ale je určen pro silniční použití, schopný se dokonale přizpůsobit potřebám dnešních motocyklů a nejnáročnějších nadšenců pro dráhy. 
Stejně jako brzdové třmeny Brembo používané profesionálními jezdci v MotoGP a SBK, i tento nový třmen je vyrobený z masivu, žebrovaný, s niklovanou povrchovou úpravou a novým designem. 
 
Třmen GP4-MotoGP vychází z technologie vyvinuté v MotoGP, ve skutečnosti využívá diagonální klouzání destiček k zesílení brzdného momentu stejnou silou působící na páku, což zaručuje dosud nevídaný výkon.
Zvláštní pozornost byla věnována zavedení ventilačních lamel na vnější karoserii a novým závodním pístům, což jsou prvky, které zlepšují výměnu tepla brzdového systému a přispívají k jeho ochlazení. Neméně důležitý je poutavý design nejnovějšího třmenu Brembo GP4-MotoGP dále vylepšený niklovou povrchovou úpravou, která dodává třmenu jasnější a hladší vzhled.
Seznam aplikací brzy k dispozici.
 
Axiální třmeny
Tradiční, ne staromódní
Ti, kteří se rozhodnou zůstat věrni axiálním třmenům, budou moci uspokojit svůj vkus pomocí třmenu P4-40C: tento klasický třmen má 4 písty o průměru 30 a 34 mm, černý eloxovaný povrch s červeným logem a osovou vzdáleností 40 mm.
Alternativou k modelu P4-40C je model P4-40R, rovněž se slinutými destičkami a stejným počtem a velikostí pístů. Naopak vzadu jsou k dispozici třmeny P2-RS84 a P2-CB84 z hliníkového odlitku, se dvěma písty 34 mm na hlavu a osovou vzdáleností 84 mm.
Zásady ochrany osobních údajů">