Logo Brembo Upgrade

Hlavní válce

A spojka

Cluster Road

Bezkonkurenční modulovatelnost pro maximální odezvu

Společnost Brembo nabízí širokou škálu radiálních hlavních válců a nastavitelných pák, které nahrazují a vylepšují systém z prvovýroby. Hlavní válce Brembo Racing a UPGRADE jsou vyráběny nejmodernějšími postupy obrábění, což zaručuje vynikající funkčnost a výkon. Hlavní brzdové a spojkové válce Brembo Racing a UPGRADE jsou k dispozici ve dvou verzích - Radial a Radial RCS - které lze snadno použít na všechny nejrozšířenější motocykly, od japonských a evropských Maxisport, po Custom, od Café Racer po Off-Road.
 
Počátky
Radiální hlavní brzdový válec Brembo umožňuje lepší odezvu a modulárnější brzdění za všech provozních podmínek. Výsledkem je vynikající přímá úměra mezi silou, kterou řidič vyvíjí na páčku, a brzdovou odezvou, která brzdění dává jedinečný a bezkonkurenční pocit. Tělo hlavního válce z hliníkové slitiny může být vyrobeno kováním a následně obráběno na číslicově řízených strojích nebo může být obráběno kompletně z jednoho kusu pro maximální vyjádření technologie a výkonu.
 
Pro povrchovou úpravu byla zvolena oxidace běžně používaná v MotoGP a
Superbike. Radiální hlavní válce Brembo jsou k dispozici s různými průměry pístů a
roztečemi páček, aby "na míru“ vyhovovaly potřebám řidiče. Vždy
pro maximální feeling jsou páčky k dispozici také ve variantách STD a skládacích, v různých délkách.
Radiální čerpadlo RCS Brembo
Radiální RCS
Silnice nebo závodění, vždy ten nejlepší pocit
Radiální hlavní brzdový válec Brembo RCS umožňuje volit mezi výkonným a modulárním brzděním podle stavu vozovky, počasí, vaší citlivosti a pocitu z jízdy. Tento patentovaný hlavní válec, odvozený přímo od válce používaného v MotoGP, umožňuje díky inovativnímu systému nastavení přizpůsobit stejný hlavní válec různým způsobům použití, a to i těmi nejnáročnějšími motocyklisty. Radiální hlavní brzdový válec Brembo RCS, vytvořený s přesným záměrem přenést technologii MotoGP a Superbike mezi širokou veřejnost nadšenců, představuje z hlediska technického obsahu i stylu novou hranici v oblasti vysoce výkonných brzdových komponentů.
Systém RCS se skládá z registru, pomocí kterého je možné změnit vzdálenost středu páky na 18 nebo 20 mm pro dosažení ideálního souznění mezi jezdcem a motorkou. Změnou osové vzdálenosti je totiž možné zajistit, aby byl brzdový systém citlivější a pohotovější (20 mm) nebo modulárnější (18 mm). Změna konfigurace je velmi rychlá: s excentrickým systémem (červená na 18 mm, černá na 20 mm) stačí šroubovák k nastavení středové vzdálenosti hlavního válce otočením seřizovače umístěného na přední straně páky o 180°. Výsledkem je jiné rozložení brzdné síly, které nemění čistý výkon.

Píst, těsnění a špička hlavních válců RCS jsou stejné jako ty, které používají téměř všichni piloti MotoGP a Superbike, a vyznačují se nízkou tolerancí obrábění a vynikající hladkostí.
Radiální hlavní válec RCS je k dispozici ve dvou verzích: s průměrem pístu 19 mm nebo 15 mm. Model 19RCS je určen pro dvoukotoučové systémy se 4 pístky, ale ne plovoucí, zatímco model 15RCS lze montovat na jednokotoučové systémy se 4 pístky nebo dvoukotoučové, ale s plovoucími třmeny. Pro použití hlavního brzdového válce na silnici je k dispozici speciální mikrospínač pro zapnutí brzdového světla.
RCS CORSA CORTA, vývoj
RCS CORSA CORTA se představuje jako další vývoj koncepce radiálního hlavního válce, který kombinuje řadu nových prvků s technickými řešeními použitými v hlavních válcích pro MotoGP. Hlavní novinka spočívá v možnosti nabízené jezdci přizpůsobit polohu bodu brzdného účinku, "bite point", podle požadovaného pocitu z jízdy, pomocí voliče umístěného na horní straně hlavního válce, který je tak snadno přístupný.
Volič pomocí excentrického zařízení umožňuje volbu mezi třemi různými pocitovými mapami, které jsou k dispozici:
Mapa NORMAL - označená písmenem N, poskytuje pozvolnější počáteční fázi, a je proto vhodná pro jízdu ve městě nebo brzdění v podmínkách s nízkou přilnavostí.
Mapa SPORT - označuje se písmenem S a umožňuje kratší počáteční fázi ve srovnání s nastavením N, čímž nabízí dynamičtější odezvu a sportovnější jízdu.
Mapa RACE - označená písmenem R, dále zkracuje počáteční fázi a dosahuje minimální hodnoty, která se rovná hodnotě hlavních válců používaných v MotoGP. Tato třetí mapa je vhodná pro jízdu se silným závodním stylem.
Pár čerpadel S KRÁTKÝM ZDVIHEM Brembo RCS
Logo Red Dot Design Award 2019
Zkušenosti a odborné znalosti, které umožňují přejít přímo k věci
Radiální hlavní válec Brembo 19RCS CORSA CORTA získal ocenění Red Dot Award za vysokou kvalitu designu: Product Design 2019.
Cena Red Dot Award: Product Design je jednou z největších designových soutěží na světě. V roce 2019 se do soutěže přihlásili designéři a výrobci z 55 zemí s více než 5 500 produkty. Mezinárodní porota složená z odborníků z různých oborů se schází již více než 60 let, aby vybrala nejlepší projekty roku. Během několikadenního výběrového řízení zkoušejí výrobky, diskutují o nich a nakonec rozhodují na základě kvality předložených projektů. V souladu s heslem „Hledáme dobrý design a inovace“ se jejich hodnocení zaměřuje na kritéria, jako je úroveň inovací, funkčnost, formální kvalita, dlouhá životnost a ergonomie.
Pompa radiale RCS Brembo
RCS CORSA CORTA RR
Brembo rozšiřuje svou řadu RCS CORSA CORTA zavedením verze RR – Race Replica dostupné s brzdou a spojkou. RCS Corsa Corta RR je vyrobena z masivu, stejně jako čerpadla používaná v MotoGP a SBK, a byla stylisticky upravená tak, aby byla odlehčená a ještě více podobná závodním verzím. 
 
Tvrdá černá oxidovaná povrchová úprava zaručuje tělu válce značnou odolnost proti opotřebení a hladkost součástí. Plovák a těsnění jsou stejné jako ty používané v MotoGP, jakož i sídla vypouštěcího a napájecího systému, který, se sklonem větším než 30°, usnadňuje proplachování válce.
 
Tvarově upravená páka si zachovává svoji charakteristiku, která ji proslavila mezi nadšenci. Ve skutečnosti je možné, aby jezdec přizpůsobil polohu bodu brzdného účinku, „bite point“, podle požadovaného pocitu z jízdy, pomocí voliče umístěného na horní straně hlavního válce. Druhá možnost vám umožňuje vybrat si ze tří různých dostupných pocitových map (Normal, Sport, Race).
 
Nová brzda RCS Corsa Corta RR se vyznačuje přítomností nového nedávno představeného loga Brembo se zaoblenějšími tvary, které promlouvají k digitálním generacím.
 
Brzda RCS Corsa Corta RR získala ocenění Red Dot 2023.
 
Seznam aplikací brzy k dispozici.
 
Schéma seřízení čerpadla Brembo RCS S KRÁTKÝM ZDVIHEM 
Zásady ochrany osobních údajů">