Logo Brembo Upgrade

Hlavní válce

A spojka

Cluster Road

Bezkonkurenční modulovatelnost pro maximální odezvu

Společnost Brembo nabízí širokou škálu radiálních hlavních válců a nastavitelných pák, které nahrazují a vylepšují systém z prvovýroby. Hlavní válce Brembo Racing a UPGRADE jsou vyráběny nejmodernějšími postupy obrábění, což zaručuje vynikající funkčnost a výkon. Hlavní brzdové a spojkové válce Brembo Racing a UPGRADE jsou k dispozici ve dvou verzích - Radial a Radial RCS - které lze snadno použít na všechny nejrozšířenější motocykly, od japonských a evropských Maxisport, po Custom, od Café Racer po Off-Road.
 
Počátky
Radiální hlavní brzdový válec Brembo umožňuje lepší odezvu a modulárnější brzdění za všech provozních podmínek. Výsledkem je vynikající přímá úměra mezi silou, kterou řidič vyvíjí na páčku, a brzdovou odezvou, která brzdění dává jedinečný a bezkonkurenční pocit. Tělo hlavního válce z hliníkové slitiny může být vyrobeno kováním a následně obráběno na číslicově řízených strojích nebo může být obráběno kompletně z jednoho kusu pro maximální vyjádření technologie a výkonu.
 
Pro povrchovou úpravu byla zvolena oxidace běžně používaná v MotoGP a
Superbike. Radiální hlavní válce Brembo jsou k dispozici s různými průměry pístů a
roztečemi páček, aby "na míru“ vyhovovaly potřebám řidiče. Vždy
pro maximální feeling jsou páčky k dispozici také ve variantách STD a skládacích, v různých délkách.
Radiální čerpadlo RCS Brembo
Radiální RCS
Silnice nebo závodění, vždy ten nejlepší pocit
Radiální hlavní brzdový válec Brembo RCS umožňuje volit mezi výkonným a modulárním brzděním podle stavu vozovky, počasí, vaší citlivosti a pocitu z jízdy. Tento patentovaný hlavní válec, odvozený přímo od válce používaného v MotoGP, umožňuje díky inovativnímu systému nastavení přizpůsobit stejný hlavní válec různým způsobům použití, a to i těmi nejnáročnějšími motocyklisty. Radiální hlavní brzdový válec Brembo RCS, vytvořený s přesným záměrem přenést technologii MotoGP a Superbike mezi širokou veřejnost nadšenců, představuje z hlediska technického obsahu i stylu novou hranici v oblasti vysoce výkonných brzdových komponentů.
Systém RCS se skládá z registru, pomocí kterého je možné změnit vzdálenost středu páky na 18 nebo 20 mm pro dosažení ideálního souznění mezi jezdcem a motorkou. Změnou osové vzdálenosti je totiž možné zajistit, aby byl brzdový systém citlivější a pohotovější (20 mm) nebo modulárnější (18 mm). Změna konfigurace je velmi rychlá: s excentrickým systémem (červená na 18 mm, černá na 20 mm) stačí šroubovák k nastavení středové vzdálenosti hlavního válce otočením seřizovače umístěného na přední straně páky o 180°. Výsledkem je jiné rozložení brzdné síly, které nemění čistý výkon.

Píst, těsnění a špička hlavních válců RCS jsou stejné jako ty, které používají téměř všichni piloti MotoGP a Superbike, a vyznačují se nízkou tolerancí obrábění a vynikající hladkostí.
Radiální hlavní válec RCS je k dispozici ve dvou verzích: s průměrem pístu 19 mm nebo 15 mm. Model 19RCS je určen pro dvoukotoučové systémy se 4 pístky, ale ne plovoucí, zatímco model 15RCS lze montovat na jednokotoučové systémy se 4 pístky nebo dvoukotoučové, ale s plovoucími třmeny. Pro použití hlavního brzdového válce na silnici je k dispozici speciální mikrospínač pro zapnutí brzdového světla.
RCS CORSA CORTA, vývoj
RCS CORSA CORTA se představuje jako další vývoj koncepce radiálního hlavního válce, který kombinuje řadu nových prvků s technickými řešeními použitými v hlavních válcích pro MotoGP. Hlavní novinka spočívá v možnosti nabízené jezdci přizpůsobit polohu bodu brzdného účinku, "bite point", podle požadovaného pocitu z jízdy, pomocí voliče umístěného na horní straně hlavního válce, který je tak snadno přístupný.
Volič pomocí excentrického zařízení umožňuje volbu mezi třemi různými pocitovými mapami, které jsou k dispozici:
Mapa NORMAL - označená písmenem N, poskytuje pozvolnější počáteční fázi, a je proto vhodná pro jízdu ve městě nebo brzdění v podmínkách s nízkou přilnavostí.
Mapa SPORT - označuje se písmenem S a umožňuje kratší počáteční fázi ve srovnání s nastavením N, čímž nabízí dynamičtější odezvu a sportovnější jízdu.
Mapa RACE - označená písmenem R, dále zkracuje počáteční fázi a dosahuje minimální hodnoty, která se rovná hodnotě hlavních válců používaných v MotoGP. Tato třetí mapa je vhodná pro jízdu se silným závodním stylem.
Pár čerpadel S KRÁTKÝM ZDVIHEM Brembo RCSSchéma seřízení čerpadla Brembo RCS S KRÁTKÝM ZDVIHEM
Logo Red Dot Design Award 2019
Zkušenosti a odborné znalosti, které umožňují přejít přímo k věci
Radiální hlavní válec Brembo 19RCS CORSA CORTA získal ocenění Red Dot Award za vysokou kvalitu designu: Product Design 2019.
Cena Red Dot Award: Product Design je jednou z největších designových soutěží na světě. V roce 2019 se do soutěže přihlásili designéři a výrobci z 55 zemí s více než 5 500 produkty. Mezinárodní porota složená z odborníků z různých oborů se schází již více než 60 let, aby vybrala nejlepší projekty roku. Během několikadenního výběrového řízení zkoušejí výrobky, diskutují o nich a nakonec rozhodují na základě kvality předložených projektů. V souladu s heslem „Hledáme dobrý design a inovace“ se jejich hodnocení zaměřuje na kritéria, jako je úroveň inovací, funkčnost, formální kvalita, dlouhá životnost a ergonomie.
Zásady ochrany osobních údajů">