Logo Brembo Upgrade

Kolesá

Racing

Cluster OffRoad

Kde sa tuhosť snúbi s pružnosťou

Jedným z najdôležitejších zastúpení v skupine Brembo je značka Marchesini, ktorá je lídrom vo výskume, dizajne a vývoji kolies pre motocykle pre vrcholné svetové šampionáty aj pre cestné použitie. Výsledkom spolupráce so spoločnosťou Brembo v oblasti technologických inovácií, výskumu materiálov a výrobných procesov sú ikonické výrobky, ktoré vďaka svojim jedinečným vlastnostiam vyhľadávajú tisíce nadšencov.
 
Pre obzvlášť náročné použitie, napríklad na tratiach SuperMotard a Off-Road, navrhla spoločnosť Marchesini špeciálne upravené kolesá. Lúčové kolesá SuperMotard ponúkajú vysokú tuhosť, nízku hmotnosť a minimálnu zotrvačnosť, zatiaľ čo lúčové motokrosové kolesá majú silný technický obsah pre optimalizáciu a modernizáciu architektúry tradičných lúčových kolies. S kolesami určenými pre SuperMotard a Off-Road, ktoré sú výsledkom neustáleho výskumu a orientácie na experimentovanie, Marchesini opäť dokazuje svoju schopnosť prispôsobiť svoje skúsenosti a know-how najrôznejším požiadavkám.
M10RR Kompe Motard
Tento jednodielny ráfik navrhnutý špeciálne pre preteky SuperMotard najlepšie vyjadruje schopnosť pokroku a evolúcie, ktoré sú vlastné značke Marchesini.

V porovnaní s bežnými lúčovými kolesami má M10RR niekoľko silných stránok. Výrazné zníženie hmotnosti a valivej zotrvačnosti, v oboch prípadoch približne o 15 %, výrazne zlepšuje ovládateľnosť motocykla v zákrutách a vďaka zníženiu gyroskopického efektu sa skracuje brzdná a akceleračná dráha. Aj použitie bezdušových pneumatík znamená ďalšie zníženie hmotnosti a žiadne riziko prepichnutia.

Zvýšenie ohybovej a torznej tuhosti kolesa, približne o 100 %, zlepšuje jazdu po kľukatých cestách typických pre SuperMotard.
 
Na základe toho všetkého je len prirodzené, že Marchesini už roky dominuje šampionátu AMA, ako aj získava víťazstvá na X-Games v Los Angeles.
Marchesini M10RR čierne 10-lúčové ráfiky na motocykel
Zásady ochrany osobných údajov">