Brzdové kotúče Brembo Xtra

Bezpečnosť šampiónov

  
Spoľahlivosť a atraktívny dizajn
Nový rad brzdových kotúčov Brembo Xtra je charakteristický špeciálnymi otvormi, ktoré v sebe kombinujú estetický efekt s brilantnou účinnosťou a efektívnym brzdením za každých podmienok. Rad kotúčov Brembo Xtra vyvinutý oddelením výskumu a vývoja na základe spolupráce s výrobcami automobilov a pretekárskymi tímami je charakterizovaný otvormi na brzdnom povrchu, ktoré výrazne zlepšujú účinnosť brzdovej sústavy. Športový vzhľad Brembo Xtra doplnený ochranným UV náterom predstavuje kombináciu maximálnej spoľahlivosti v otázkach životnosti, účinnosti a bezpečnosti.
Každému jeho vlastný Xtra!
Na vytvorenie účinného a bezpečného výrobku už vo fáze návrhu technici spoločnosti Brembo skúmali počet, veľkosť, tvar a umiestnenie každého otvoru pre každý špecifický brzdový kotúč z radu Xtra. Kotúče Brembo Xtra vyhoveli vo všetkých skúškach na skúšobnom zariadení s dynamometrom, ako aj na ceste.

Kotúče Brembo Xtra sa dodávajú pre vozidlá tried kompaktnej a strednej triedy, kupé a SUV. Výsledkom je najkomplexnejší a najaktuálnejší rad športových brzdových kotúčov na trhu.
Každému jeho vlastný Xtra!
Brzdové kotúče Brembo Xtra
XTRA ÚČINNOSŤ
Xtra účinnosť
Čistenie a regenerácia doštičiek
Otvory majú brúsny efekt, ktorý čistí povrch doštičiek od nebezpečných usadenín materiálov, čím zabraňujú usadzovaniu aj najjemnejších železných materiálov pochádzajúcich z opotrebenia kotúča na trecom povrchu brzdovej doštičky.
Brzdný výkon za mokra
Otvory bránia tvorbe vodného filmu, ktorý by sa mohol vytvárať na brzdnom povrchu. Aj pri jazde na šmykľavých cestách brzdová sústava reaguje účinne už pri prvom brzdení.
Chladenie brzdovej sústavy
Prítomnosť otvorov spôsobuje väčšie prúdenie vzduchu, výsledkom je zlepšený odvod tepla a zvýšená účinnosť.
Rýchla reakcia a menšie zoslabenie brzdného účinku
Záber
Otvory v brzdovom kotúči zabezpečujú dobrý záber a účinnú a rýchlu reakciu.

Najmä v úvodných fázach brzdenia zabezpečuje povrch otvorov optimálnu účinnosť vďaka význačnému súčiniteľu trenia.
Rýchla reakcia a menšie zoslabenie brzdného účinku
Maximálne trenie aj pri vysokých teplotách
Pri vysokých teplotách spôsobuje spaľovanie živíc, ktoré sú súčasťou doštičky, zoslabenie brzdného účinku v dôsledku zníženia trenia medzi doštičkou a kotúčom.
Otvory umožňujú rýchly odvod plynov a stabilné vlastnosti aj pri vysokých teplotách.
Maximálne trenie aj pri vysokých teplotách
Pozor! Pre niektoré obzvlášť náročné aplikácie sa na kotúčoch Brembo Xtra namiesto tradičných priechodných otvorov používajú „jamky“, ktoré vždy zaručujú rovnaké výhody ako štandardné otvory a poskytujú kotúču väčšiu odolnosť voči termo-mechanickému namáhaniu, ktorému je vystavený počas použitia.
V iných prípadoch boli použité špeciálne materiály, aby sa zlepšila schopnosť tepelného rozptylu a mechanickej odolnosti a tak zaručila optimálna účinnosť pri maximálnej bezpečnosti
.
Stvorení jeden pre druhého
Doštičky Xtra sú dokonalým spojením pre kotúče Max a Xtra.
Vylepšujú ich vynikajúcu účinnosť a zaisťujú úplnú kontrolu nad brzdením a poskytujú plné potešenie zo športovej jazdy.

Špeciálna zmes BRM X L01 sa skladá z viac ako 30 rôznych komponentov a vyznačuje sa vysokým súčiniteľom trenia. To znamená, že brzdenie bude rýchlejšie a stabilnejšie, a to pri vysokých aj nízkych teplotách. To všetko pri zaistení vyššieho jazdného komfortu a vyššej presnosti brzdového pedála bez toho, aby to malo negatívny vplyv na jazdný výkon výrobku.
Doštičky Xtra sú dokonalým spojením pre kotúče Max a Xtra.
Zásady ochrany osobných údajov">