Brzdové kotúče s integrovanými ložiskami

Súprava pre brzdové kotúče s integrovaným nábojom kolesa

 
Riešenie na odstránenie ťažkostí pri výmene kotúčov s integrovaným nábojom kolesa s ložiskami.
Niektoré vozidlá sú vybavené na zadnej náprave brzdovými kotúčmi s integrovaným nábojom kolesa, osadeným ložiskom a dvomi kónickými valivými ložiskami (bikónickými).
Integrated bearing kit
Táto konfigurácia výrazne sťažuje až znemožňuje výmenu kotúča bez poškodenia ložiska. Aby toto konštrukčné riešenie lícovalo a riadne fungovalo, musia sa dodržať prísne tolerancie komponentov stanovené počas fázy návrhu výrobku.
Ložiská sa musia vymieňať spolu s výmenou kotúča. Brembo ponúka perfektné riešenie: predmontovanú súpravu obsahujúcu ložiská už namontované v brzdových kotúčoch.
Podpora systému ABS
Podpora systému ABS
Brembo ponúka takisto impulzný prstenec alebo magnetický kódovač, ktorý je zabudovaný do ložiska kotúča pre modely, do ktorých sa tieto komponenty montujú. Umožňujú prevádzku ABS systému vozidla a snímajú otáčky kolesa vozidla.
 
Impulzný prstenec má kovové ozubenie, ktoré šíri digitálny signál zodpovedajúci otáčkam kolesa. Pomocou snímača umiestneného v jeho blízkosti generuje magnetický kódovač signál striedavým prechodom zo severnej na južnú orientáciu. Signál vyhodnocuje riadiaca jednotka vozidla a používa sa na riadenie činnosti ABS a ostatných funkcií riadiacich stabilitu vozidla.
 
Výhoda tohto riešenia s magnetickým kódovačom v porovnaní s impulzným prstencom spočíva najmä v možnosti detekcie menšieho pootočenia kolesa, lepšej kvalite signálu, znížení veľkosti a hmotnosti a zjednodušenej montáži. Kľúčovým prvkom tejto technológie je možnosť využitia tohto signálu v budúcnosti na riadenie iných dôležitých funkcií vozidla.
Výhody predmontovanej súpravy
Montáž je rýchla a jednoduchá, nevyžaduje špeciálne náradie a odstraňuje riziko poškodenia ložiska pri demontáži starého kotúča. Používanie predmontovanej súpravy má tieto výhody:
Jednoduché náradie
Jednoduché náradie
Nie je potrebné špeciálne náradie: ložisko je už namontované vo vnútri brzdového kotúča.
Úspora času
Úspora času
Ložisko bolo už namontované do vnútra brzdového kotúča v závode Brembo.
Bezproblémová demontáž
Bezproblémová demontáž
Žiadne starosti s odstraňovaním ložiska zo starého kotúča.
Bezpečná montáž
Bezpečná montáž
Dodržanie tolerancií je zaručené spoločnosťou Brembo.
Každý brzdový kotúč sa po montáži ložiska a magnetického kódovača 100 % kontroluje.
Opotrebovanie brzdového kotúča a dôsledky
Opotrebovanie brzdového kotúča a dôsledky
Pravidelná kontrola ložísk a ich výmena je podstatným úkonom správnej údržby vozidla: poškodené ložiská kolesa majú väčšie trenie, čo je príčinou hluku spojeného s vážnymi problémami. Chybné ložisko je zdrojom problémov aj pre náboj, tlmič a príslušné dielce a spôsobuje predčasné opotrebovanie.
Odporúčame kontrolovať stav ložísk kolies pri výmene bŕzd a pri riešení problémov s hlučnosťou a predčasným opotrebovaním.

Poškodenie ložiska kolesa môže byť spôsobené vysokým jazdným výkonom, náhodným nárazom alebo nesprávnou montážou.
Zásady ochrany osobných údajov">