Brembo Prime Kotúče

Odolnosť a dlhšia životnosť

Nové riešenie Brembo pre profesionálov v oblasti ťažkých vozidiel

Brembo vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s originálnou výbavou ponúka profesionálom v oblasti ťažkých vozidiel kompletný rad kotúčov, ktorý zahŕňa dve dôležité inovácie: kotúče s technológiou CO-CAST a kotúče RING, vyrábané v jej európskych závodoch.
Nové riešenie Brembo pre profesionálov v oblasti ťažkých vozidiel
Nový produktový rad Brembo sa skladá z približne zo 100 položiek a pokrýva 85 % 
európskeho vozového parku.


Kotúče Brembo, vďaka využitiu tých najlepších technológií koncipovaných a testovaných v našich výskumných a vývojových laboratóriách, ako je patentovaná ventilácia pomocou čapov, použitie materiálov špeciálne vyvinutých pre ťažké vozidlá a technológie kompozitných kotúčov Co-cast a Ring, umožňujú lepší odvod tepla a väčšiu odolnosť proti tepelným trhlinám, čím sa predlžuje životnosť kotúča a doštičky, a to aj v najnáročnejších podmienkach použitia.
Kotúče co-cast a RING
Kotúče Brembo z produktového radu CO-CAST a RING sú dodávané so všetkým príslušenstvom potrebným na rýchlu, kompletnú a bezpečnú výmenu brzdového systému.
Kotúč SPLINED®
Kotúč RING
Sa vyznačuje technologickým riešením, ktoré umožňuje výmenu 
samotného brzdového pásu, a je dodávaný so všetkým príslušenstvom potrebným na inštaláciu, rozpierkami, skrutkami a kovovým krúžkom. Konštrukčné riešenie umožňuje výmenu len opotrebovaných komponentov a vďaka svojmu tvaru znižuje prenos tepla na náboji a ložiskách, čím predlžuje životnosť všetkých komponentov.
Kotúč CO CAST
Kotúč CO-CAST
Sa vyznačuje procesom tavenia, ktorý kombinuje dva rôzne materiály: brzdná plocha zo špeciálnej liatiny s vysokým obsahom uhlíka a zvon z liatiny s guľôčkovým grafitom s vysokou mechanickou odolnosťou. To umožňuje radiálne rozťahovanie a zmršťovanie brzdového pásu počas chladenia s následnou elimináciou hot spotov, ktoré by mohli spôsobiť pnutie a potenciálne trhliny na brzdnom páse.
Konečným výsledkom je kotúč, ktorý v kombinácii s doštičkami Brembo ponúka lepšiu mechanickú pevnosť a odolnosť ako pri bežnom integrálnom kotúči.
Patentovaný materiál a ventilačný systém
Spoločnosť Brembo pre svoj produktový rad kotúčov pre ťažké vozidlá vyvinula špecifické materiály, ktoré v spojení s patentovanými chladiacimi systémami umožňujú zníženie prevádzkových teplôt, zvýšenie odolnosti voči tepelným trhlinám, ako aj zníženie hmotnosti samotného kotúča.

Predĺži sa tak životnosť kotúčov a doštičiek, zníži sa spotreba paliva a emisie a brzdenie bude bezpečnejšie.
Patentovaný materiál a ventilačný systém
 
 
Zásady ochrany osobných údajov">