Dvojkusové brzdové kotúče

Špeciálny rad pre prémiové vozidlá

Kvalita a inovácie: z našich skúseností v oblasti originálneho vybavenia na trh s autopríslušenstvom

Spoločnosť Brembo, ktorá bola vždy referenčným bodom ako dodávateľ špičkového originálneho vybavenia pre najprestížnejších výrobcov automobilov, prirodzene prenáša toto know-how na trh s autopríslušenstvom prostredníctvom svojich najexkluzívnejších produktov vrátane Composite, Floating, Co-cast, Lightweight and Dual Cast kotúčov.
 
Vo všetkých prípadoch sa na trhu ponúkajú najvýkonnejšie technické riešenia, ako napr:
  • špeciálna liatina
  • stĺpcové alebo smerové rebrovanie
  • vŕtaná a/alebo drážkovaná brzdná plocha
 
Vďaka týmto technologickým riešeniam spoločnosť Brembo zaručuje najvyšší výkon aj v extrémnych podmienkach, vyššiu odolnosť kotúčov, optimálny komfort počas jazdy a zníženie hmotnosti brzdného systému. Sortiment pokrýva prémiové modely niektorých najvýznamnejších výrobcov automobilov.

Technické charakteristiky

Technické charakteristikyZníženie hmotnosti vozidla a neodpružených hmotností je v posledných rokoch jedným z hlavných cieľov výrobcov automobilov, aby sa vyrovnali s potrebou väčšieho zníženia spotreby a emisií.
 
Hliníkový kryt kotúčov Composite, Floating a Dual Cast a oceľový kryt kotúčov Co-cast a Lightweight umožňujú zníženie hmotnosti kotúča, ktorá sa môže pohybovať od 15 do 30 % v porovnaní s integrálnym kotúčom rovnakých rozmerov.
 
V porovnaní s hmotnosťou vozidla sa toto zníženie môže zdať zanedbateľné. V skutočnosti však má významný vplyv na spotrebu, výkon a ovládateľnosť vozidla, pretože kotúč je súčasťou neodpružených hmotností vozidla.
Dischi flottanti e composti

Plávajúce kotúče 

Rad plávajúcich kotúčov obsahuje 26 katalógových čísel priamo vytvorených spoločnosťou Brembo z výroby OE. Rad pokrýva tie najexkluzívnejšie a najlepšie výkonné aplikácie, ktoré si vyžadujú brzdový systém s vynikajúcim výkonom. Tú dokážu zaručiť iba skúsenosťami spoločnosti Brembo v športových súťažiach.
 
Plávajúce kotúče sú vybavené hliníkovým nábojom, ktorý zaisťuje výrazné zníženie neodpruženej hmotnosti, čo má pozitívny vplyv na komfort, ovládateľnosť na ceste a úroveň spotreby/emisií. Výkon systému tiež podporuje to, že náboj kotúča je spojený s brzdnou plochou zo špeciálnej zliatiny pomocou upevňovacích puzdier. Vďaka tomu sa oba komponenty vystavené tepelnému namáhaniu môžu elasticky roztiahnuť, čím sa zabráni deformácii kotúča a vzniku trhlín v dôsledku prehriatia.
Dischi composti
KOMPOZITOVÉ KOTÚČE
Rad kompozitových kotúčov BMW, ktorý je plne zameniteľný za brzdový kotúč Original Equipment, je vybavený hliníkovým nábojom, ktorý je spojený s brzdnou plochou zo špeciálnej zliatiny oceľovými čapmi.
Toto technologické riešenie sa používa v najnovšom vysoko výkonnom rade automobilov BMW a v súčasnosti obsahuje viac ako 50 rôznych čísel dielov.
Dischi Co-cast
ODLIEVANÉ BRZDOVÉ KOTÚČE
Odlievaný brzdový kotúč, používaný na najnovších prémiových vozidlách Mercedes, pričom Brembo už je výrobcom originálneho vybavenia OE, sa skladá z oceľového náboja odlievaného s brzdnou plochou z liatiny s vysokým obsahom uhlíka.

Táto technológia zaisťuje nielen vynikajúci výkon brzdového systému, ale umožňuje aj zníženie hmotnosti samotného kotúča až o 15 %, čo sa prejavuje na znížení spotreby a úrovne emisií a lepšej ovládateľnosti na ceste.

Odlievaný brzdový kotúč Brembo je nielen plne zameniteľný za pôvodný brzdový kotúč OE, ale prešiel aj najprísnejšími testami na skúšobnom zariadení a je schválený podľa normy ECE-R90.
Dischi Lightweight

Ľahké brzdové kotúče

Ľahký brzdový kotúč je novým prírastkom v rade Brembo pre trh s náhradnými dielmi a je venovaný najexkluzívnejším modelom radu Jaguar Land Rover najnovšej generácie.
Brzdový kotúč vyrobený v tej istej továrni a na tej istej montážnej linke ako OE výroba je tvorený brzdnou plochou z liatiny s vysokým obsahom uhlíka, ktorá je nalisovaná k oceľovému náboju.

Tieto technické vlastnosti prinášajú zníženie hmotnosti až o 15 % v porovnaní s brzdovým kotúčom s integrovaným nábojom rovnakej veľkosti. Keďže je kotúč súčasťou neodpruženej hmotnosti vozidla, zníženie jeho hmotnosti má za následok lepšie správanie vozidla na ceste a zníženie spotreby paliva a emisií.

Brzdové kotúče Lightweight budú dostupné iba v rámci EÚ, vrátane Veľkej Británie, Švajčiarska, Islandu, Nórska a Lichtenštajnska.
 
 
Dischi Dual cast
DVOJITÉ ODLIEVANÉ KOTÚČE
Dvojitý odlievaný kotúč je ďalším exkluzívnym riešením od spoločnosti Brembo pre trh s náhradnými dielmi, ktorý je k dispozícii pre športové modely radu Audi, Alfa Romeo, Aston Martin, Maserati a Mercedes AMG. 
Jednou zo základných vlastností tohto typu kotúča je brzdná plocha z liatiny a hliníkový náboj, ktoré spájajú výhody vlastností liatiny pri vysokých teplotách s nízkou hmotnosťou hliníka. 

Brzdový kotúč prináša zníženie hmotnosti až o 30 % (v porovnaní s kotúčom s integrovaným nábojom rovnakej veľkosti) a výrazný pokles spotreby paliva a emisií. Riešenie od spoločnosti Brembo tiež znamená zníženie trvalej tepelnej deformácie (až o 70 %), zlepšenie výkonu, zníženie zvyškového krútiaceho momentu a vibrácií.
Zásady ochrany osobných údajov">