Brzdové kotúče Brembo Max

Perfektná reakcia

 
Neporaziteľne rýchla reakcia a bezpečnosť pri všetkých podmienkach
Brembo Max sú drážkované a lakované brzdové kotúče, ktoré poskytujú mimoriadny brzdný výkon za všetkých podmienok, najmä na klzkom povrchu, pričom optimalizujú jazdné vlastnosti a zabezpečujú neustálu obnovu trecieho materiálu.
Rýchle a účinné brzdenie
V porovnaní so štandardnými brzdovými kotúčmi zabezpečuje tvar Brembo Max a vyšší súčiniteľ trenia v úvodných fázach brzdenia lepšiu účinnosť. Lepšia reakcia brzdového pedála a okamžitý záber bŕzd zabezpečujú rýchle a účinné brzdenie.
Brembo Max
Brembo Max
Vysoká odolnosť voči zoslabeniu brzdného účinku
Špecifické podmienky používania, ktoré spôsobujú nárast teploty kotúča nad 800 °C – napríklad klesanie z horských priechodov – spôsobujú spaľovanie fenolových živíc, ktoré tvoria brzdové obloženie. Dôsledkom je nebezpečné zoslabenie brzdného účinku (fading) v dôsledku uvoľňovania plynu a jeho hromadenia medzi doštičkou a povrchom brzdového kotúča. Špeciálny tvar drážok Brembo Max umožňuje rýchle odvádzanie týchto plynov a rýchle obnovenie optimálnych brzdných podmienok.

Brembo Max sa vyznačuje jedinečnými drážkami, ktoré zabezpečujú neustálu obnovu trecieho materiálu (efekt mikrobrúsenia), ktorý chráni povrch doštičky pred vytvorením glazúry.
Brembo Max
Brembo Max
Maximálna kontrola nad opotrebovaním
Jedna z drážok na kotúči Brembo Max je navrhnutá tak, aby poskytovala priame a okamžité informácie o stave opotrebovania brzdového kotúča. Úplné zmiznutie drážky znamená, že bola dosiahnutá minimálna odporúčaná hrúbka; vodič takto vie, že opotrebovaný kotúč treba vymeniť.

Funkčnosť brzdovej sústavy je zaručená prítomnosťou zvyšných drážok. Perfektné vyváženie kotúča je zachované vytvorením podobnej drážky na vnútornom brzdnom povrchu kotúča v polohe na opačnej strane priemeru.
Testovanie za extrémnych jazdných podmienok na testovacom pracovisku a na ceste.
Dizajn podporuje účinnosť na šmykľavých povrchoch.
Jedinečný dizajn, tvorený geometrickými drážkami smerujúcimi k vonkajšiemu okraju, umožňuje kotúču Brembo Max ešte efektívnejšie odvádzať vodu, ktorá sa môže nachádzať na povrchu kotúča, pričom vodičovi ponúka ten najlepší účinok na šmykľavých povrchoch a vo všeobecnosti konštantné brzdné vlastnosti za všetkých poveternostných podmienok.
Brembo Max
Brembo Max
Vhodný aj pre kolesá z ľahkých zliatin
Brembo myslí aj na vodičov s kolesami z ľahkých zliatin: Brembo Max má komponenty nezúčastňujúce sa priamo na brzdení chránené vrstvou ochranného UV náteru, čím eliminuje všetky problémy spojené s koróziou brzdových kotúčov.
Brembo Max
Stvorení jeden pre druhého
Doštičky Xtra sú dokonalým spojením pre kotúče Max a Xtra.
Vylepšujú ich vynikajúcu účinnosť a zaisťujú úplnú kontrolu nad brzdením a poskytujú plné potešenie zo športovej jazdy.

Špeciálna zmes BRM X L01 sa skladá z viac ako 30 rôznych komponentov a vyznačuje sa vysokým súčiniteľom trenia. To znamená, že brzdenie bude rýchlejšie a stabilnejšie, a to pri vysokých aj nízkych teplotách. To všetko pri zaistení vyššieho jazdného komfortu a vyššej presnosti brzdového pedála bez toho, aby to malo negatívny vplyv na jazdný výkon výrobku.
Doštičky Xtra sú dokonalým spojením pre kotúče Max a Xtra.
Zásady ochrany osobných údajov">