Brembo Xtra doštičky

Bezpečnosť šampiónov

Ideálne riešenie na vylepšenie funkcií kotúčov Brembo Max a Brembo Xtra
Doštičky Xtra od spoločnosti Brembo boli vyvinuté na vylepšenie predností, ktoré ponúkajú vŕtané a drážkované kotúče Brembo. Sú ideálnym riešením pre milovníkov automobilov, ktorí majú radi športovú jazdu bez toho, aby obetovali pohodlie a životnosť komponentov pri jazde na ceste.

Toto technické riešenie sa spája s kotúčmi Brembo Max a Brembo Xtra a prešlo najnáročnejšími skúškami na ceste a skúšobnom zariadení s vynikajúcimi výsledkami. Určené sú aj pre vozidlá patriace do stredného segmentu, na ktorý je zameraný rad výkonných kotúčov Xtra a Max.

Všetky nedávno vyrobené stredné a športové kompaktné automobily na trhu patria medzi aplikácie, kde sa dajú nové doštičky použiť. Zistite, či sú v našom online katalógu športové kotúče a doštičky aj pre vaše auto!
Materiál
Na výrobu nových brzdových doštičiek Xtra vyvinuli naši technici materiál BRM X L01. Je vyrobený z viac ako 30 rôznych zložiek, ktoré boli skúmané a testované v našich moderných výskumných laboratóriách.

Tento inovatívny materiál vychádza priamo zo skúseností spoločnosti Brembo v oblasti pôvodného vybavenia a vysoko účinných výrobkoch, ktoré sú potrebné na skrotenie najvýkonnejších vozidiel. Kombinuje charakteristiky na dosiahnutie vynikajúceho výkonu s pohodlím, ktoré si vyžaduje špičkový segment.
Nový vzhľad doštičiek
Brembo Xtra! 
Od júna 2021 budú na trhu dostupné prvé doštičky Xtra s novým vzhľadom: sivá vložka s červeným označením podložky, na ktorej je aj logo „Brembo Xtra“ bez laserového vyleptania na trecom materiáli.
Je to prechodná fáza: znamená to, že niekoľko mesiacov budú na trhu k dispozícii „klasické“ doštičky Xtra s čiernou vložkou a aj doštičky so sivou vložkou.

A to nie je všetko: vo vnútri škatule budú „nové“ doštičky zabalené v plne recyklovateľnom ochrannom obale, ktorý im zaručí dvojitú ochranu.

Je to iba čisto vizuálna zmena: doštičky Brembo Xtra si zachovajú tie najvyššie štandardy kvality.
Nuovo look per le pastiglie Brembo Xtra!
Xtra účinnosť
Pocit na pedále
Dokonalá presnosť brzdového pedálu pre úplnú kontrolu nad brzdením, ktorá poskytuje pôžitok zo športovej jazdy.
Pohodlie
Tento materiál bol skúmaný pre použitie v cestných športoch. Účinnosť a pohodlie sú vždy zaistené aj pri najnáročnejšom použití.
Zoslabenie brzdného účinku
Najlepšou zárukou dôsledného a bezpečného brzdenia je udržanie konštantnej účinnosti pri cykloch vysokej teploty, ako aj počas následných studených cyklov.
Stabilita trenia
Súčiniteľ trenia, ktorý zostáva stabilný za všetkých podmienok používania, zaisťuje rovnomerné rozloženie teploty a tlaku, čím zabraňuje vytváraniu horúcich miest na brzdnom povrchu a tým aj vibráciám.
Menšie opotrebenie a čisté ráfiky
Mnoho skúšok na ceste a na skúšobnom zariadení zdôraznilo významné zníženie opotrebenia kotúčov Max a Xtra. To platí aj pre trecí materiál v porovnaní s výsledkami dosiahnutými so štandardnými doštičkami, ktoré nie sú vyvinuté pre takéto použitie. Znížené opotrebenie trecích komponentov a príslušné zníženie emisií prachu zaručujú, že ráfiky budú v porovnaní s bežnými výrobkami čistejšie.
Brembo Xtra doštičky
ECE R90 na použitie na ceste
ECE R90
na použitie na ceste
Všetky čísla dielov radu Brembo Xtra sú schválené pre použitie na ceste podľa normy ECE R-90
Viac ako 100 čísla dielov v rade
Viac ako 100
čísla dielov v rade
Rad doštičiek Xtra je špeciálne navrhnutý pre kotúče Max a Xtra a pokrýva veľkú časť najnovších vozidiel kompaktnej a strednej triedy a športových automobilov.
Označenie Logo Brembo
Marking
Brembo logo
Označenie na vložke a na trecom materiáli navyše označujú identifikovateľnosť a exkluzivitu doštičiek Xtra.
Brembo Xtra doštičky
Zásady ochrany osobných údajov">