Logo Brembo Upgrade

Brzdové doštičky

Racing

Cluster Racing

Maximálne trenie a nulové slabnutie

Pár brzdových doštičiek Z04 a Z03 pre motocykle
Brzdové doštičky sú najmenším pevným komponentom brzdového systému, ale jedným z najviac namáhaných, a preto je veľmi dôležité vybrať správnu zmes, najmä ak ste zvyknutí najazdiť stovky kilometrov naraz a desaťtisíce kilometrov ročne.
 
Spekané doštičky Brembo Z04 sa bežne používajú na oceľových kotúčoch na majstrovstvách sveta Superbikov. Pozostávajú zo špeciálnych zmesí, ktoré sú spolu aglomerované prostredníctvom procesu spekania bez použitia lepidla.
Graf výkonu brzdových doštičiek Z04
Z04 doštičky
Sú to skutočné továrenské doštičky a sú k dispozícii aj pre najobľúbenejšie superšportové motocykle určené na pouličné použitie. Vďaka použitým zmesiam je koeficient trenia vyšší ako 0,8 už pri 50 °C a neklesá pod túto hranicu až do dosiahnutia teploty 400 °C.
 
Mazivá pridané do počiatočnej zmesi zabezpečujú konzistentné a plynulé brzdenie aj pri vysokých teplotách kotúča. Tým sa znižuje pravdepodobnosť slabnutia bŕzd, t. j. straty brzdnej účinnosti. Abrazíva tiež pomáhajú udržiavať vysokú úroveň trenia tým, že udržiavajú kotúče čisté a odstraňujú usadeniny na brzdnom povrchu.
Graf výkonu brzdových doštičiek Z03
Z03 doštičky
Ďalšie dve spekané doštičky vychádzajú zo skúseností spoločnosti Brembo zo sveta pretekov.
 Z03 je variantom Z04 a uprednostňujú ho najlepšie tímy vo vytrvalostných majstrovstvách sveta vďaka zníženému opotrebovaniu, ľahkému zábehu a mimoriadnej odolnosti, ktorá je ideálna pre 8, 12 a dokonca aj 24-hodinové preteky.
Pár brzdových doštičiek H38 pre motocykle
H38 doštičky
Doštička H38 sa naopak používa na zadnom strmeni a zaručuje vynikajúci výkon pri vysokých teplotách okolia a v chladnom počasí. Taktiež má znížené opotrebovanie a poskytuje konzistentný výkon až do opotrebovania.

Pre nadšencov okruhov, ktorí používajú svoje motocykle na okruhu aj na ceste, vyvinula spoločnosť Brembo nové Z10, ktoré predstavujú základnú zmes v porovnaní s predchádzajúcimi doštičkami, majú nižšie náklady a sú k dispozícii pre najpopulárnejšie superšportové motocykle.
Zásady ochrany osobných údajov">