Logo Brembo Upgrade

Brzda a spojka

hlavné valce

Cluster Road

Bezkonkurenčný ovládateľný brzdný výkon pre vynikajúcu odozvu

Brembo ponúka široký sortiment radiálnych hlavných valcov a nastaviteľných pák skonštruovaných na výmenu a vylepšenie pôvodného systému. Hlavné brzdové valce Brembo Racing a UPGRADE sa vyrábajú s použitím najmodernejších postupov a procesov na dosiahnutie vynikajúcej prevádzky a výkonu. Hlavné brzdové a spojkové valce Brembo Racing a UPGRADE sú k dispozícii v dvoch verziách Radial a Radial RCS, obe sa dajú ľahko použiť na všetkých najobľúbenejších značkách vrátane japonských a európskych motocyklov modelu maxisport, motocyklov typu Custom, Café Racers a Off-Road.
 
 
Pôvod
Hlavný radiálny brzdový valec Brembo je citlivejší a umožňuje lepšie kontrolovať brzdný výkon za všetkých podmienok. Výsledkom je vynikajúce lineárne spojenie medzi silou, ktorú jazdec aplikuje na páčku, a odozvou brzdenia, čo vytvára jedinečný a nenapodobiteľný pocit z brzdenia. Telesá hlavného brzdového valca z hliníkovej zliatiny sú kované a opracované na CNC zariadení alebo vyrezané z odliatku, aby sa dosiahla maximálna technická úroveň a výkon.
Za povrchovú úpravu bola zvolená oxidovaná povrchová úprava, ktorá sa bežne používa v pretekoch kategórie MotoGP a Superbike. Radiálne hlavné brzdové valce Brembo sú k dispozícii s rôznymi priemermi piestov a posunom páčky, aby spĺňali požiadavky jazdcov na riešenia šité na mieru.Páky sú k dispozícii aj vo verziách STD a sklopných verziách a rôznych dĺžkach na dosiahnutie čo najlepšieho pocitu.
Radiálny hlavný brzdový valec Brembo RCS
Radiálny RCS
Road alebo Racing, vždy s najlepším pocitom
Radiálny hlavný brzdový valec Brembo RCS umožňuje voliť medzi výkonným a modulárnym brzdením podľa stavu vozovky, počasia, vašou citlivosťou a pocitu z jazdy. Tento patentovaný hlavní valec, odvodený priamo od valca používaného v MotoGP, umožňuje vďaka inovatívnemu systému nastavenia prispôsobiť ten istý hlavný valec rôznym spôsobom použitia, a to i pre najnáročnejších motocyklistov. Radiálny hlavný brzdový valec Brembo RCS bol vytvorený práve s cieľom preniesť technológiu MotoGP a Superbike a ponúknuť ju motocyklovým nadšencom na celom svete, predstavuje ďalšiu hranicu v oblasti vysokovýkonných brzdových komponentov, pokiaľ ide o technický obsah a štýl.
Systém RCS má nastavovač na zmenu odsadenia páčky na 18 alebo 20 mm a dosiahnutie ideálneho prepojenia medzi jazdcom a motocyklom. Rôznym posunom je možné dosiahnuť, aby brzdový systém reagoval rýchlejšie a pohotovejšie (20 mm) alebo pozvoľnejšie (18 mm). Výmena a konfigurácie sú veľmi rýchle. Pri vačkovom systéme (červený na 18 mm, čierny na 20 mm) stačí skrutkovač na nastavenie posunu hlavného valca otočením nastavovača na prednej strane vodiacej páčky o 180°. Výsledkom je iné rozloženie brzdnej sily, ktoré nemení čistý výkon.
Piest, tesnenia a piestová tyč hlavných brzdových valcov RCS sú rovnaké ako hlavné brzdové valce používané takmer všetkými šampiónmi MotoGP a Superbike, ktoré sa vyznačujú veľmi prísnymi toleranciami opracovania a vynikajúcou hladkosťou.
Radiálny hlavný valec Brembo RCS je dostupný v dvoch verziách s piestom s priemerom 19 mm alebo 15 mm. Model 19RCS sa musí používať v systémoch so 4 piestami bez plávajúcich dvojkotúčov, zatiaľ čo model 15RCS sa môže používať v systémoch s jedným alebo dvoma kotúčmi so 4 piestovými strmeňmi s plávajúcimi strmeňmi. Na zapnutie brzdového svetla pri používaní hlavného brzdového valca na ceste je k dispozícii špeciálny mikrospínač.
RCS CORSA CORTA, vývoj
RCS CORSA CORTA predstavuje ďalší vývoj konceptu radiálneho hlavného valca, ktorý je kombináciou mnohých nových prvkov s technickými riešeniami použitými v hlavných valcoch pre MotoGP. Hlavnou novinkou je možnosť pre jazdca prispôsobiť polohu bodu brzdného účinku podľa požadovaného pocitu z jazdy, a to pomocou voliča umiestneného na hornej strane hlavného valca.Volič možno pomocou vačky nastaviť na jednu z troch rôznych pocitových máp:
NORMÁLNA mapa - označená písmenom N, toto nastavenie poskytuje pozvoľnejšiu počiatočnú fázu a je vhodné pre jazdu v mestskej premávke alebo brzdenie v podmienkach s nízkou priľnavosťou.
ŠPORTOVÁ mapa - označená písmenom S, toto nastavenie skracuje počiatočnú fázu v porovnaní s nastavením N, čím sa dosiahne dynamickejšia odozva a športovejšia jazda.
PRETEKÁRSKA mapa - označená písmenom R, toto nastavenie skracuje počiatočnú fázu ešte viac na minimum, ktoré sa rovná fáze hlavných brzdových valcov používaných v MotoGP. Táto tretia mapa je ideálna pre pretekársky štýl jazdy.
Pár hlavných brzdových valcov Brembo RCS CORSA CORTA
Logo ocenenia Red Dot Design 2019
Skúsenosti a odborné znalosti, aby ste sa dostali priamo k veci
Radiálny hlavný brzdový valec Brembo 19RCS CORSA CORTA získal ocenenie Red Dot Award za vysokú kvalitu dizajnu: Dizajn výrobku 2019.Ocenenie Red Dot: Product Design je jednou z najdôležitejších dizajnérskych súťaží na svete. V roku 2019 sa na nej zúčastnili inžinieri a výrobcovia z 55 krajín, ktorí predložili viac ako 5 500 výrobkov. Medzinárodná porota zložená z odborníkov z rôznych oblastí sa stretáva už viac ako 60 rokov, aby vybrala najlepšie projekty roka. Počas niekoľkodňového výberového procesu testujú výrobky, diskutujú o nich a nakoniec dospejú k dohode na základe kvality dizajnu predložených projektov. V súlade s mottom „Hľadanie dobrého dizajnu a inovácií“ sa ich hodnotenie zameriava na kritériá, ktoré zahŕňajú inovácie, funkčnosť, formálnu kvalitu, dlhú životnosť a ergonómiu.
Vysvetľujúca schéma nastavenia hlavného brzdového valca Brembo RCS CORSA CORTA
RCS CORSA CORTA RR
Séria Brembo RCS CORSA CORTA sa rozširuje uvedením modelu RR - Race Replica, ktorý je k dispozícii v dvoch verziách pre brzdu a spojku. Vyrezaný z predvalku, podobne ako hlavné valce používané v MotoGP a SBK, RCS Corsa Corta RR je upravený, aby bol ľahší a ešte viac podobný pretekárskym verziám.
 
Tvrdá čierna oxidovaná povrchová úprava dodáva komponentom tela hlavného valca značnú odolnosť proti opotrebovaniu a hladkosť. Plavák a tesnenia sú rovnaké ako tie, ktoré sa používajú v MotoGP, ako napríklad sedadlá systému výfuku a prívodu, ktoré sú naklonené pod uhlom viac ako 30°, čo uľahčuje odvod od hlavného valca.
 
Upravený tvar páky si zachováva kľúčovú vlastnosť, pre ktorú je známa medzi nadšencami, a ktorá umožňuje jazdcovi prispôsobiť polohu bodu brzdenia s cieľom dosiahnuť dokonalý zážitok z jazdy pomocou voliča umiestneného na vrchu hlavného valca. K dispozícii sú tri rôzne modely zážitkov (Normal, Sport, Race).
 
Na novej RCS Corsa Corta RR  je nové zavedené logo Brembo s hladšími, zaoblenými tvarmi, ktoré oslovuje natívnu digitálnu generáciu.
 
Brzda CS Corsa Corta RR získala cenu Red Dot 2023.
Zoznam aplikácií bude k dispozícii čoskoro.
Explanatory diagram of the adjustments of the Brembo RCS CORSA CORTA brake master cylinder 
Zásady ochrany osobných údajov">