Logo Brembo Upgrade

Strmene

Ľahké a krásne

Cluster Road

Skvelý vzhľad a každodenné potešenie z jazdy

Po celé desaťročia boli brzdové strmene pre motocykle určené na prevádzku v uliciach rovnaké, s minimálnymi rozdielmi v tvare a veľkosti. Brembo muselo zmeniť status quo vďaka know-how z pretekov: stále menšie strmene s charakteristickými vlastnosťami, ktoré však zaručujú skvelý výkon. Brzdové strmene Brembo UPGRADE si nemožno pomýliť s brzdovými strmeňmi iných značiek, a to nielen kvôli logu, ktoré je na nich zobrazené veľkými písmenami. Sú navrhnuté tak, aby lahodili oku, ale zároveň spríjemňovali každodennú jazdu. Forma a obsah môžu ísť ruka v ruke. Stačí len chcieť.
Kľúčovými prvkami brzdového strmeňa boli vždy ľahkosť a tuhosť, pretože práve neodpružená hmotnosť ovplyvňuje brzdenie, ale aj zmeny smeru a zrýchlenie. Dokonalé spojenie týchto hodnôt nikdy nebolo jednoduché, ale Brembo to dokázalo a potom aj prekonalo.
Brzdový strmeň pre motocykle Stylema
Strmene Stylema
Okrem toho, že teleso strmeňa je o 9 % ľahšie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi s rovnakou tuhosťou, Stylema zaručuje neporovnateľný a konštantný výkon v priebehu času: priemerný koeficient trenia sa zvýšil o 11 % vďaka doštičke z nového materiálu.
Štúdiou formy, jednoszačnou z inovatívneho vývodu v stredovom mostíku, sa teplota brzdovej kvapaliny znížila na 10 %, čo zabezpečilo, že účinnosť zostane dlhodobo rovnaká. Okrem zabezpečenia funkčnosti zodpovedajú štýlové prvky modelu Stylema líniám superšportových motocyklov.
 
Alternatívy
Zvýšený výkon a bezpečnosť zaručujú aj ďalšie predné 4-piestikové monoblokové strmene Brembo UPGRADE v hliníkovom vyhotovení. Napriek tomu, že boli vytvorené k 50. výročiu spoločnosti Brembo, M-50 s 30 mm piestami aj dnes vedú v kategórii z hľadiska hmotnosti a pevnosti, rovnako ako M-4, ktoré vážia o niečo viac, pretože používajú 34 mm piesty.
Brzdový strmeň pre motocykle GP
GP strmene
Výkonnosť na úrovni Grand Prix a konzistentný výkon
Ak však jazdíte na motocykli určenom na pouličné použitie a zároveň snívate o MotoGP, nemôžete si dovoliť vynechať GP4-MS. Inšpirovaný strmeňom vyvinutým v premiérovej triede prepisuje pravidlá pre cestné strmene a takmer sa vyrovná výkonu strmeňov používaných v najdôležitejších svetových súťažiach.

GP4-MS
Rovnako ako strmene Brembo používané v MotoGP, aj strmene GP4-MS boli navrhnuté
pomocou topologického optimalizátora a získané z hliníkového odliatku opracovaného strojom. Odolnosť voči vysokým teplotám je vyššia ako pri odlievaní, čo znamená vyšší výkon.GP4-MS tiež zdieľa niklovú povrchovú úpravu s pretekárskymi strmeňmi, ale používa dvojité tesnenie (jedno vo vnútri piestu a druhé ako prachová manžeta), čo znamená, že nie sú potrebné pravidelné generálne opravy, ktoré sú typické pre pretekárske strmene.

The GP4-MS also shares a nickel surface finish with racing calipers, but uses a double gasket (one inside the piston and a second as a dust boot)
means there is no requirement for the periodic overhauls typical of track calipers.
 
 
Brzdový strmeň pre motocykle P4-40C 
 
GP4-RS
Ak hľadáte výrazné vylepšenie štandardného systému, môžete tiež siahnuť po systéme GP4-RS. Aj toto je monoblok, vyrobený veľmi zložitou technikou odlievania a s piestami obklopenými chladiacimi rebrami. Radiálne strmene GP4-RB a GP4-RX sa namiesto toho skladajú z dvoch častí s telesom vyrobeným výhradne z hliníkovej zliatiny a so 4 piestikmi v každom z nich. Vzadu odporúčame GP2-CR a GP2-SS, oba s dvomi dielmi z odliatku
a 2×34 mm piestami. Obe ponúkajú dobrú kombináciu ľahkosti a tuhosti.
 
GP4-MS
 
GP4-MS (finned)
The Brembo GP4-MS caliper, born on the track for the road, brings together a structure carved from an aluminium billet and monobloc technology. The special process allows the use of stronger materials with better mechanical properties even under extreme operating conditions. The GP4-MS range is being expanded with a new version with 100 mm fixing.
 
The rib on the front section embraces four aluminium pistons, maximizing the rigidity of the system. A particularity is the introduction of ventilation fins on the outer casing to the benefit of better braking system heat exchange and improved cooling.
Application List available soon.
P4-40C Motorbike brake caliper
GP4-MOTOGP
GP4-MOTOGP
The GP4-MotoGP brake caliper, born from the track for the road, is perfectly suited to the needs of today's motorbikes and the most demanding track enthusiasts. 
Just like the Brembo calipers used by professional riders in MotoGP and SBK, this new monobloc caliper is carved from an aluminium billet, finned, with nickel-plating treatment and a new design. 
The GP4-MotoGP caliper is derived from the technology developed in MotoGP and exploits the diagonal sliding of the pads to boost braking torque with the same amount of force applied to the lever for unprecedented performance.
Particular attention was paid to the introduction of ventilation fins on the outer shell and new racing pistons, both of which improve heat exchange in the braking system and contribute to cooling. No less important is the eye-catching design of the most recent Brembo GP4-MotoGP caliper, further enhanced by a nickel surface finish that gives the caliper a brighter, smoother appearance.
Application List available soon.
Axiálne strmene
tradičné, ale nie zastarané
Tí, ktorí sa rozhodnú zostať pri axiálnych strmeňoch, môžu na druhej strane uspokojiť svoj vkus s modelom P4-40C, klasikou vyznačujúcou sa štyrmi diferencovanými piestikmi s priemerom 30 a 34 mm, eloxovanou čiernou povrchovou úpravou s červeným logom a 40 mm posunom.
Jednou z alternatív k modelu P4-40C je model P4-40R, ktorý má tiež spekané doštičky a rovnaký počet piestikov a rozmery. Vzadu sú namiesto toho k dispozícii modely P2-RS84 a P2-CB84, vyrobené z liateho hliníka, každý s dvoma 34 mm piestmi a vzdialenosťou 84 mm.
Zásady ochrany osobných údajov">