Brzdové doštičky

Každý motocykel si zaslúži Brembo

Brzdové doštičky Brembo ponúkajú to najlepšie z hľadiska výkonu, pohodlia a odolnosti

Doštičky Brembo sú dostupné vo viac ako 6000 aplikáciách so širokou škálou zmesí: od organických cez spekané až po uhlíkovo-keramické.
Brembo tak uspokojuje špecifické potreby všetkých typov pretekárskych motocyklov, cestných, mestských, terénnych – a očakávania všetkých motocyklistov.
Doštičky Brembo Greenance: smerom k udržateľnejšej budúcnosti
Doštičky Greenance sa vyrábajú z ekologicky udržateľných materiálov s plným rešpektom k životnému prostrediu s výrazným znížením emisií.
Doštičky Brembo Greenance sú formulované bez medi a niklu a pri keramických zlúčeninách bez azbestu a antimónu.
Sinter a Carbon Ceramic
Vybrané výrobcami motocyklov sú materiály vyvinuté spoločnosťou Brembo pre originálne vybavenie.
Doštičky Genuine sú dostupné v rôznych zmesiach, z ktorých každá sa vyznačuje iným koeficientom trenia. Pre spekaný materiál sa koeficient pohybuje od 50 do 99, zatiaľ čo pre uhlíkové vlákno sa pohybuje od 10 do 49. Čím vyššia je hodnota, tým väčší je koeficient trenia danej zmesi.
Obrázok zobrazujúci dve spekané doštičky, Obrázok zobrazujúci dve uhlíkovo-keramické doštičky
Racing
Obrázok zobrazujúci dve doštičky Racing s RC zmesou
Zmes RC
Zmes určená výhradne na použitie na okruhu.
Hlavnými charakteristikami tejto zmesi sú vysoké trenie a mimoriadna stabilita pri zmene rýchlosti a teploty používania, čo sú typické fázy jazdy na okruhu. Aj napriek intenzívnemu používaniu vykazuje znížené opotrebovanie.  
Obrázok zobrazujúci dve doštičky Racing s SR zmesou
Zmes SR
Spekaná zmes pre športové využitie na okruhu aj na ulici. Dobrý koeficient trenia a stabilita pri vysokých teplotách umožňujú zachovávať konštantné brzdenie od prvého do posledného kola a zároveň zaručujú vysoký výkon vo všetkých podmienkach používania na ceste.
Ulica Greenance
Zmes SA
Zmes SA
Je to spekaná zmes, špecifická pre použitie vpredu, vyznačujúca sa vynikajúcou účinnosťou vo všetkých podmienkach použitia. Predstavuje teda ideálnu alternatívu k originálnym doštičkám, za studena aj za tepla. Táto zmes zaručuje dobrú stabilitu koeficientu trenia v rôznych podmienkach použitia a znížené opotrebovanie.
Zmes Carbon Ceramic
Zmes Carbon Ceramic
Predstavuje vývoj organickej zlúčeniny s použitím väčšieho množstva uhlíka. Tento trecí materiál charakterizuje vysoký kilometrový výkon a dobrý výkon za tepla aj za studena, za sucha aj za mokra.
Zmes SP
Zmes SP
Je to špecifická spekaná zmes pre použitie vzadu, stabilná vo všetkých podmienkach použitia. Vyznačuje sa konštantným koeficientom trenia za všetkých podmienok používania spolu s obmedzeným opotrebením, ktoré zaručuje primeranú životnosť a kilometrový výkon.
Off Road
Obrázok zobrazujúci dve doštičky off-road so zmesou SX
Zmes SX
Táto spekaná zmes je navrhnutá pre Off-Road aj SuperMotard použitie. Medzi off-road zmesami je to tá, ktorá má najvyššie koeficienty trenia zaručujúce maximálnu účinnosť a konštantný výkon v rôznych podmienkach používania motocykla v teréne, a to nielen pri rôznych teplotách a v extrémne náročných podmienkach (voda, piesok, blato), ktoré charakterizujú tieto použitia. 
Obrázok zobrazujúci dve doštičky off-road so zmesou SD
Zmes SD Greenance
Spekaná zmes je vynikajúcim kompromisom, ktorý má nižšie koeficienty trenia ako zmes SX, ale zaisťuje dobrú stabilitu pri rôznych podmienkach použitia. Je obzvlášť vhodná pre enduro, pričom zabezpečuje vysokú modularitu​​​​​​.
Obrázok zobrazujúci dve doštičky off-road so zmesou TT
Zmes TT Greenance
Polokovová matrica Carbon Ceramic je vďaka svojej vysokej modularite vhodná na použitie v teréne a najmä na terény so zlou priľnavosťou.
Scooter Greenance
Obrázok zobrazujúci dve doštičky pre skúter so zmesou SX
Zmes SX
Spekanú zmes XS možno použiť vpredu aj vzadu. Bola vytvorená s cieľom vybaviť najnovšiu generáciu maxi skútrov a vyznačuje sa extrémnou ľahkosťou zábehu. Zaručuje vysokú stabilitu pri kolísaní rýchlosti, dokonca aj pri cestnom používaní, kde je typické brzdenie skútra odlišné od brzdenia motocykla.
Obrázok zobrazujúci dve doštičky pre skúter s Carbon Ceramic zmesou
Zmes Carbon Ceramic
Polokovová organická zmes vykazuje nižšie hodnoty koeficientu trenia ako zmes XS, ale zaručuje vysokú stabilitu a modularitu a je vhodná najmä pre skútre so stredným a malým objemom.
Zásady ochrany osobných údajov">