Pokyny pro údržbu

Minimální tloušťka brzdového kotouče

Je důležité znát limit opotřebení brzdového kotouče, abyste předešli poškození a prasknutí, ale jak se tato hodnota měří?

Údržba brzdového třmenu: proč je tak důležitá?

Hlučné brzdy nejsou vždy způsobeny vadnými brzdovými destičkami a kotouči. K odstranění tohoto problému často stačí provést příslušnou údržbu brzdového třmenu: pojďme se podívat, jak na to.

Utahovací momenty

Správná činnost brzdové soustavy přímo závisí na správném utahovacím momentu kol.

Směrové Brzdové Kotouče

Směrové brzdové destičky Brembo byly vyvinuty za účelem zvýšení pohodlí brzdové soustavy, proto jejich namontování na nesprávnou stranu může snížit účinnost soustavy.

Směrové brzdové kotouče

Kotouče Brembo Xtra nejsou směrové. Vzor otvorů nemá povinný směr otáčení, protože je navržen tak, aby fungoval správně a poskytoval přesně stejný výkon a pohodlí bez ohledu na stranu vozidla, na které je kotouč namontován.

Vyvážení brzdového kotouče

Pokud na zakoupeném kotouči Brembo uvidíte zářez hluboký asi 2 mm, nemusíte se ničeho obávat, protože nejde o chybu.

Hluk a vibrace

Stejně jako vibrace, i skřípání vycházející z brzdové soustavy často není způsobeno chybou nebo špatnou kvalitou nového komponentu.

Montážní schémata

Stáhněte si montážní listy pro požadovaný výrobek a podívejte se na všechny pokyny na jeho správnou montáž a demontáž.

Pokyny a záběh

Demontované destičky a brzdové kotouče představují důležitý zdroj informací: vždy se vyplatí blíže se podívat na stav brzdného povrchu, barvu a vzhled, aby bylo možné odhalit problémy s činností jednoho nebo více komponentů (třmeny, destičky, ložiska).

Zásady ochrany osobních údajů">