Logo Brembo Upgrade

Brzdové doštičky

Cestné použite

Cluster Road

Maximálne trenie a nulové slabnutie

Brzdové doštičky sú najmenším pevným komponentom brzdového systému, ale jedným z najviac namáhaných, a preto je veľmi dôležité vybrať správnu zmes, najmä ak ste zvyknutí najazdiť stovky kilometrov naraz a desaťtisíce kilometrov ročne.
Pre nadšencov okruhov, ktorí svoje motocykle používajú aj na cestách, vyvinula spoločnosť Brembo novú doštičku Z10, ktorá je k dispozícii pre najpopulárnejšie superšportové motocykle. Ide o základnú alternatívnu zmes ku kultovým Z03 a Z04, o čom svedčí aj mimoriadne konkurencieschopná cena.
Brzdové doštičky pre motocykle na použitie na cestách
Zloženie
Sú vyrobené zo spekaného materiálu a pozostávajú zo špeciálnych zmesí, ktoré sú spolu aglomerované prostredníctvom procesu spekania bez použitia lepidla. Vďaka použitým zmesiam je koeficient trenia vyšší ako 0,7 už pri 50 °C a neklesá pod túto hranicu až do dosiahnutia teploty 400 °C.
Mazivá pridané do počiatočnej zmesi zabezpečujú konzistentné a plynulé brzdenie aj pri vysokých teplotách kotúča. Tým sa znižuje pravdepodobnosť slabnutia bŕzd, t. j. straty brzdnej účinnosti. Abrazíva tiež pomáhajú udržiavať vysokú úroveň trenia tým, že udržiavajú kotúče čisté a odstraňujú usadeniny na brzdnom povrchu.
 
 
Zásady ochrany osobných údajov">